Спартак - Шанхай СІПГ. Перший млинець грудкою?

Поправляйся, біджа!

Поправляйся, біджа

Єдиний, і найважливіший підсумок першого контрольного (по наказу Черчесова) матчу Спартака в 2018 році - жахлива травма Джикії, яка поставила під загрозу перспективу участі одного з найкращих захисників Росії на домашньому ЧС. При аналізі контрольного матчу з Шанхай СІПГ важко звільнитися від неприємних емоцій стосовно втрати важливого елемента Спартака як на полі, так і поза його межами. Дикий крик Джикії на 12-ій хвилині матчу морально знищив і уболівальників, і самих футболістів. По обличчях гравців можна було зрозуміти, наскільки серйозною була ситуація, розгублені Глушаков і Самедов напевно відразу все зрозуміли, хоч вірити категорично не хотіли.

Відразу після матчу від одноклубників, суперників та вболівальників посипалася маса побажань швидкого одужання і удачі. Самедов, Дзюба, Селіхов першими підтримали Георгія в складній ситуації. Тим більше прикро, що важка травма була отримана на рівному місці на самому початку матчу, то чи на тлі важкого навантаження, то чи по нещасливій випадковості. Розбиратися буде медичний штаб червоно-білих, а нам належить лише спостерігати за перестроюваннями в обороні і сподіватися на швидке одужання Джикії.

Шанхай СІПГ

Вибір суперника на перших зборах - справа нелегка, але функціонерам Спартака вдалося на перший матч запросити серйозного опонента. Шанхай СІПГ з трьома лідерами-легіонерами ( «нашими» Ахмедовим, Халком і Оскаром) і кращим китайським гравцем Ву Лєєм вже провів один контрольний матч перед спарингом з червоно-білими і легко переміг з рахунком 6-0, і китайський колектив виглядав явно свіже, ніж спартаківці на тлі потужних навантажень. Це підтверджує той факт, що основний склад китайського клубу в повному складі провели цілих 79 хвилин!

Резюме по матчу

Тема серйозного навантаження на зборах і очевидна трудність першого матчу після них змушує не робити поспішних висновків після закінчення матчу. Тим більше що Спартак, як і годиться в таких матчах, на обидва тайми виставив практично різні склади, тому говорити про цілісність гри не варто. Але оцінювати дії гравців за відпущені їм 45 хвилин набагато легше.

В цілому перший тайм видався відверто провальним, особливо, перші півгодини. Звичайно, моральний стан гравців Спартака після втрати Джикії можна зрозуміти, і втома в ногах відчувалася більш ніж явно, але кількість обрізів і провалів в обороні все одно було дуже багато. Стартовий склад підопічних Каррери був на 70% оптимальним - від «ідеального» чемпіонського складу не вистачало Зобнина, Єщенко, Фернандо і, скоріше, Таскі. Їх замінили, відповідно, Пашаліч, Петкович, Мельгарехо і Кутєпов.

Єдиний забійний момент з боку червоно-білих був створений в кінці 10-ої хвилини, коли помилкою голкіпера Шанхая скористався Адріано, і двоходівка Самедов-Глушаков закінчилася неточним ударом останнього в сантиметрах від стійки. Подальші події інакше як кошмаром назвати не можна: пенальті, травма Джикії, видалення Кутепова. Черговий привіз після власного кутового закінчився фолом Селихова і голом старого знайомого Халка. Відразу після травми Георгія і 5-тімінутной паузи послідувала жахлива 20-хвилинка, яка включила близько 5 небезпечних моментів Шанхая і видалення Кутепова за неочевидний фол останньої надії. У той момент у Спартака не виходило зовсім нічого, і, якби не Селіхов, на перерву команда пішла б з розгромним рахунком. А так рахунок залишився 1-0.

Після перерви вийшов повністю оновлений склад, за винятком зв'язки центральних захисників і воротаря (Максименко вийшов незабаром після початку другого тайму). І вперше в складі з'явилися Рассказов і Сергій Єременко, до яких була прикута особлива увага Каррери і уболівальників.

Гра Спартака з виходом свіжої крові отримала нову порцію енергії - Фернандо вміло розганяв атаки, Зе Луїш чіплявся за м'яч, Зобнин цементував центр поля. Але в перші 10 хвилин новий склад дозволив допустити 2 найнебезпечніших епізоду - якщо після удару Ахмедова з району 11-метрової позначки м'яч полетів вище, то хвилинами раніше замкнути простріл з правого флангу в порожні ворота гравцеві Шанхая не дозволив Бакаєв, який опинився на місці останнього захисника.

У час, що залишився матч пройшов з невеликою перевагою Спартака, але небезпечний момент був створений лише один - активний Бакаєв знайшов голову Зе, але той не зумів потрапити в дальній кут. Підсумковий рахунок не змінився з 10 хвилини - 1-0 на користь китайського клубу.

Оцінки гравців. 1 Тайм

Безперечно, кращий гравець матчу з червоно-білою боку, нейтрализовавший 2 виходи 1 на 1 і кілька разів відбив небезпечні дальні удари. В цілому діяв надійно, в мінуси можна записати фол, який призвів до призначення пенальті.

Звично активний в атаці і важкий в обороні - в минулому матчі Дмитро, який відновився після травми ребра, був максимально схожий на себе торішнього, з поправкою на початок зборів і погану форму. В атаку ходив охоче, але занадто багато дозволяв Халку і зміщується Ахмедову в обороні. Фактично всі небезпечні моменти прийшли через його фланг.

Здоров'я і терпіння, боєць!

Нервові дії на початку матчу і подальше видалення цілком точно характеризують гру Іллі в першому матчі. Пара обрізів і програних єдиноборств не особливо виділяли його на тлі помилок інших, але його помилки на ключовій позиції обернулися для Спартака безліччю небезпечних моментів. Момент з видаленням більш ніж спірне, але програна Ву Лею позиція очевидна.

Перші 3 хвилини матчу - 2 обрізи і 2 небезпечні моменти. Невідомо, чим продиктований вихід серба в старті замість Єщенко, але навряд чи він виправдав очікування Массімо. В атаці був звично скутий, його зв'язка з Мельгарехо діяла натужно, особливо в порівнянні з протилежною флангом.

• Мельгарехо - 3

За 45 хвилин Лоренцо запам'ятався хіба що шалений спробою забити з центру поля, в іншому був мало помітний, а перша ж спроба помінятися флангами з Промес обернулася втратою м'яча і виходом на ворота Селихова.

Виступив трохи краще Мельгарехо, але все ж відзначився фактично предголевой передачею на Глушакова. Каррера відрядив Олександра на позицію в центр ближче до атаки, але проявити себе там Самедов по факту не зумів.

Лідер спартаківського ОЗУ були звично активний в атаці, на його рахунку єдиний по справжньому гольовий момент. Але дії в обороні були під стать всій команді - пару неточних пасів і відсутність упевненості за центр поля не дозволяють поставити Денису оцінку вище «комбаровской».

Один з найгірших гравців, на превеликий жаль. Він намагався діяти в стилі Фернандо, опускаючись за лінію захисників і намагаючись розігнати червоно-білі атаки. Виходило погано, кілька жахливих втрат на своїй третини поля могли привести до 2 голам як мінімум. В атаці запам'ятався невдалим пасом п'ятою і загубленим продовження атаки на Комбарова в заключній стадії на підступах до штрафного Шанхая.

Лідер атак Спартака був звично активний по всьому полю, часто загострював і йшов в дриблінг, але, в основному, безуспішно. В обороні кілька разів підстраховував Комбарова, і мінімум 3 рази потрапляв в офсайд. Ударів по воротам не було.

Луїс діяв у звичній манері, опускаючись в глибину для отримання м'яча. Кілька розрізають передач в атаку не пройшли, у нього був непоганий момент після пасу Комбарова в середині тайму, але захисники Шанхая змусили Адріано помилитися. На тлі інших діяв цілком непогано, але, доставка м'яча в атаку кульгала, і логічно, що йому не вдалося проявити себе в повній мірі.

Екстрений вихід на заміну вже на 15 хвилині явно не входив у плани Сальваторе, і він спочатку нервував і помилявся. У другому таймі заспокоївся і не допускав очевидних прорахунків.

Чи не найкращий матч Сердара на тлі чуток про його продаж. Очевидних ляпу було 2 - в першому таймі він скинув головою прямо на вихід нападника з Селіховим, а в другому таймі невелика спільна з Єщенко паніка привела до порятунку Бакаєва.

Оцінки гравців. 2 Тайм

• Оповідань - 3, 5

Дебютант Спартака і основна надія серед молоді проявив себе в атаці цілком непогано, зігравши в стилі Комбарова - з підключеннями і загостренням, пару раз спрацювала зв'язка з Зе, але в обороні допустив явну помилку, втративши гравця при діагональному перекладі за спину. В цілому залишив приємні враження своєю активністю, в середині матчу після пасу Зе вдарив по воротах на підході до штрафного, але неточно.

Очевидно, кращий гравець другого тайму поряд з Зе і Бакаєвим. Лукас на власному прикладі показав Пашаліч приклад початку атак з глибини - мінімум втрат і швидкий переклад м'яча в лінію атаки відразу впадав в очі. Оборонні функції ділив місці з Зобнина, і цілком успішно. Правда, відверта затримка Халка і подальша картка злегка зіпсувала враження. Але йому належить один з небагатьох небезпечних ударів по воротах після штрафного.

Звично старанний Єщенко був активний по обидві сторони поля, відвертих осічок не допускав і виглядав в цілому бадьоро.

В цілому Роман більше займався оборонною роботою, і попереду особливо помітний не був, до чого ми звикли за минулий рік. Тому й загальне враження від його гри досить середнє, але в позитивну сторону.

Зелімхан може бути задоволений своєю грою, правий фланг був задіяний активно саме завдяки йому, він встигав допомогти і ззаду, і намагався увірватися в штрафну. Зв'язка з Єщенко зіграла краще, ніж зв'язка Промес-Комбаров. Саме Бакаєв став співавтором двох небезпечних моментів на різних половинах поля - спочатку виніс м'яч на позиції останнього захисника, а потім точно навісив з лівого ноги в голову Зе Луїша.

Пильно стежили за ним і вболівальники, і звичайно, Каррера. Молодший представник футбольної сім'ї отримував м'яч мало, а коли отримував, намагався не загострювати. Тому оцінити його гри досить важко, в цілому картину не псував. Запам'ятається невдала, але похвальна спроба зіграти п'ятою в загострення. Кілька разів вдало діяв у відборі.

Педро зіграв в стилі Мельгарехо - непомітно і без особливих проблисків. Але, на відміну від Лоренцо, не пробував загострювати і бити по воротах, упустивши кілька можливостей через погану обробки м'яча.

Звично помітний Зе відразу після появи загострив гру Спартака. Боротьба на підступах до штрафного, 2 виграних єдиноборства і удару головою. Активно зміщувався глибше і одного разу вивів Рассказова на ударну позицію. А в кінцівці сам створив собі вихід 1 на 1 з голкіпером, був збитий, але чудний суддя з Оману нагородив голкіпера лише жовтою карткою.

• Максименко - 3,5

Виділити молодого воротаря особливо нічим - моментів і ударів у його воріт практично не було, а єдиний раз при появі небезпеки впевнено зіграв на виході.

висновки

Оцінювати поразку в першому контрольному матчі після тренувань в закритому дворазовому режимі - невдячна справа, а вже тим більше посипати голову попелом і лаяти що не потрапили в гру футболістів. Варто відзначити добротну гру молоді - Бакаєв, Рассказов і Єременко не псували гру, а скоріше навіть надавали їй швидкості і ритму. Гра в один дотик, загострення і відбір - вся трійка показала себе в кожному з аспектів, і Каррера, думається, може бути задоволений.

А ось з втратою ключового захисника Спартака і збірної, Массімо доведеться поламати голову. Інформація про Веріссімо і Максимовича через нові обставини знаходить інший зміст, і хочеться сподіватися, що Спартак зуміє підписати класного захисника і награти нову в'язку з Кутеповим, Таскі або Бокетті. Попереду гра на 3 фронти - потрібно мати хороший тил. А Джикії - вдалої операції і віри в успіх!

Наступний матч команда Каррери проведе з Астаною з Казахстану в 12-00 22 січня.