Росія - Фінляндія - 5: 0, огляд матчу Кубка Першого каналу, 16 грудня 2018

1. Росія до матчу готова! Збірна Росії з хокею підійшла до зустрічі на «Газпром Арені» в чудовому настрої...
  2. 70 тис. Глядачів і гол Капрізова
  3. Другий гол Токранова за збірну
  4. на класі

Росія до матчу готова!

Збірна Росії з хокею підійшла до зустрічі на «Газпром Арені» в чудовому настрої і настрої. На нинішньому етапі Євротуру команда Іллі Воробйова не програвала. У першому матчі Кубка Першого каналу були обіграні шведи (3: 2 Б), потім - чехи (7: 2). Третій матч росіянам належало зіграти з командою Фінляндії, але вже не в Москві.
Заключна гра російського етапу Євротуру відбулася в Санкт-Петербурзі, практично на відкритому повітрі. Практично, так як дах арени, де свої матчі в РПЛ проводить пітерський «Зеніт», була закрита, бо погода в місті на Неві була не найкраща: мінус 10. Але хокеїстам це перешкодити ніяк не могло. Швидше могло підбадьорити. Коли ще зіграєш в подібних умовах?

Зимова класика в Росії. Все, що потрібно знати про хокей на стадіоні «Зеніту»

Далеко не рядовий матч Євротуру.

Стадіон підготували, «Мумій троль» виступив

Найскладніше завдання, яке потрібно було виконати організаторам, - прибрати футбольне поле і встановити на його місці хокейну коробку. Про це в СКА і ФХР подбали задовго до звітного протистояння. І впоралися з відповідальним питанням в повній відповідності з нормами.
Я приїхав на арену задовго до початку матчу і не міг пред'явити жодних нарікань. Дах закрита, холоду немає, лід в повній бойовій готовності. До матчу глядачів розважила група «Мумій троль». «Карнавалу не буде!» - чулося з динаміків. Але карнавал все ж трапився.

Виступ, до речі, вийшло відмінним, хоча бачити колектив з 90-х на сучасному спортивному змаганні було не дуже звично. Та й багато шанувальників хокею, на жаль, відомих виконавців не почули. Це було пов'язано з тяганиною на пункті огляду перед входом на стадіон. Охорона досконально обшукувала навіть представників преси, чого вже говорити про пересічних уболівальників? Головна проблема нинішнього хокею - велика кількість охоронців, які заважають проведенню заходів. Цю посаду необхідно якомога швидше скасувати за непотрібністю.

70 тис. Глядачів і гол Капрізова

Ближче до початку матчу народу на трибунах ставало все більше. В результаті до середини першого періоду можна було сміливо сказати, що на трибунах арени зібрався аншлаг. 71 тис. Уболівальників спостерігали за хокейним видовищем. Це справжній рекорд для хокейних матчів в Росії / СРСР (на звітній грі побили досягнення 1957, коли в «Лужниках» на фінал чемпіонату світу зібралося 55 тис. Глядачів). Здорово? Потужно? Не те слово!

Залишалося не підвести самої російській команді, яку перед грою напутньої промовою підбадьорила Тетяна Тарасова - дочка легендарного радянського тренера Анатолія Тарасова. «Кожна гра, кожне тренування повинна бути як остання!» - сказала Тарасова. Хокеїсти, схоже, прислухалися до її словам.

У першому періоді росіяни виглядали досить бадьоро, раз по раз атакуючи ворота Йони Ортіо. Фіни теж не дрімали, періодично примушуючи нервувати Шестьоркін Ігор Олегович. Однак єдиний гол у першому періоді все ж залишився за господарями.
Хокеїсти Воробйова виграли боротьбу біля борту в чужій зоні, клацання Елесіна гості блокували, але відскік вийшов на Григоренко. Михайло відпасував на Капрізова, а Кирило хльостким кидком з ползони роздрукував фінські ворота . Публіка заревів від захвату!

Публіка заревів від захвату

Другий гол Токранова за збірну

У другій двадцятихвилинці росіяни почали діяти більш обережно, але свої моменти не тринькали. Не встиг Партанен відправитися на лаву для запасних після порушення чисельного складу у фінів, як моментально спрацювала спецбригада більшості команди Воробйова. Гусєв від лицьового борту покотив на Токранова в центр зони, Василь з ходу потужно зарядив - шайба пройшла під рукою воротаря. Диктор спершу оголосив автором гола Прохоркино, але пізніше виправився і не став відбирати у Василя другу шайбу за збірну. Перша була закинута в Москві.
Росія відчула запах крові. Чергове меншість знову закінчилося для Фінляндії плачевно. Кузьменко скинув шайбу на синю лінію, а Нестеров в дотик невідпорно кинув в сітку воріт.
Потім зайшла і четверта, але вже в рівних складах. Не забарився прекрасний пас Барабанова від правого борта на дальню штангу, туди накотив Гавриков і замкнув передачу кидком в дотик. Фіни, здавалося, просто не розуміли, що відбувається. На Юку Ялонена було боляче дивитися.

На Юку Ялонена було боляче дивитися

на класі

По такій грі третій період перетворювався на формальність. Росіяни явно вигравали на класі, а суперник виявився не готовий до такої потуги з боку «Червоної машини». Єдине, що турбувало, - відсутність на лавці центрального нападника першої ланки Андрія Локтіонова. Схоже, форвард отримав травму.
В результаті Шестьоркін Ігор Олегович відіграв на нуль на очах у рідних вболівальників, а Григоренко довів рахунок до непристойного - 5: 0. Михайло останнім часом радує своєю результативністю. Втім, як і вся російська команда. Колектив Іллі Воробйова заслужено виграв Кубок Першого каналу.