Самбо світового масштабу

В Уральську пройшов перший з чотирьох етапів Кубка світу з самбо на призи Президента РК Н В Уральську пройшов перший з чотирьох етапів Кубка світу з самбо на призи Президента РК Н. Назарбаєва. У змаганнях взяли участь понад дві сотні спортсменів з 15 країн. На матах спортсмени змагалися як в стандартній боротьбі, так і в більш кривавому вигляді - бойовому самбо.

Змагання проходили в Льодовому палаці спорту з 27 по 29 січня. У турнірі взяли участь борці з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Греції, Грузії, Киргизстану, Литви, Росії, США, Таджикистану, Туркменії, України, Південної Кореї, Німеччини, Узбекистану, Ірану. Всі учасники, а це 230 спортсменів, боролися за перші очки в розіграші Кубка світу - 2012.

У перший день турніру належні 7 очок за 1 місце етапу Кубка світу зміг завоювати у вазі 74 кг чемпіон світу 2011 року Уалі Куржо (Росія). У минулому році в загальному розіграші Кубка світу він фінішував другим. У змаганнях важкоатлетів на вищий щабель п'єдесталу піднявся казахстанський самбіст Арман Абеуов, в фіналі обіграв російського борця Максима Ширяєва. Фінал в категорії до 90 кг був російський - Маірбек Абдуллаєв здобув перемогу над своїм співвітчизником Віктором Осипенко.

У загальному заліку (чоловіки, жінки, бойове самбо) команда Кахахстана стала першою, завоювавши 7 золотих медалей, 10 срібних і 22 бронзових медалі; на другому місці - збірна Росії, на третьому - Грузії. А один з кращих спортсменів Казахстану - Ерболат Байбатиров - на цих змаганнях став п'ятикратним чемпіоном світу.

- У турнірі змагаються п'ять чемпіонів світу. Двоє чемпіонів світу з Росії, по одному з Вірменії і Білорусі. Перше місце у ваговій категорії 57 кг зайняв уральський самбіст - чотириразовий чемпіон світу Ербулат Байбатиров. За кількістю медалей лідирують команди Казахстану і Росії, - сказав головний суддя змагань Берик Жумагалієв. - Добре показали себе російські самбістки, вони і витягли свою збірну.

Серед жінок чемпіонка світу цього року - Марина Кормильцева (в загальному заліку торішнього Кубка світу вона була першою, але в іншій ваговій категорії - 68 кг) змогла здобути перемогу у вазі 72 кг і відкрити лік очкам, які зможуть наблизити її до заповітного Кубку світу. Інша росіянка - Ольга Усольцева, срібний призер чемпіонату світу в Вільнюсі, піднялася на верхню сходинку п'єдесталу у вазі 64 кг. В інших вагових категоріях (найлегшою - 48 кг і найважчою - понад 80 кг) перемогу також святкували росіянки - відповідно, Олена Бондарєва і Олена Хасімова. Казахстанських спортсменок зазначила Олена Єрьоміна, заслужений тренер РФ по самбо:

- Мені дуже сподобалося, як виступають дівчата з Казахстану. Прекрасна техніка, і борються з характером. Але відчувається, що у них відсутній змагальний досвід, їм треба частіше їздити по країнах, брати участь в міжнародних турнірах.

Слабку спортивну підготовку показали спортсмени з Америки і Німеччини, борці цих команд програли в перших же боях і відразу вибули з турніру.

Коли на одному килимі проходили сутички з самбо, на іншому спортсмени, які виступають у вигляді «бойове самбо», розбивали один одному носи. У цьому виді кращим виявився казахстанський самбіст Медет Сергієнко, у ваговій категорії до 62 кг він посів перше місце.

Перший в цьому році етап Кубка світу завершено. А вже через два місяці найсильніші самбісти зберуться в Москві на розіграші Кубка світу пам'яті А.А. Харлампиева, який буде проходити з 24 по 27 березня в московському Палаці спорту «Дружба».