Швеція - Португалія. «Брехун і боги»

Історія, у якій не могло бути щасливого кінця

Історія, у якій не могло бути щасливого кінця.

Нагла брехня

Перед матчем з команд мчала суцільна коллективистская єресь, нібито це не протистояння Ібрагімович - Роналду, а битва Швеція - Португалія. Але все це нахабна, неприкрита брехня. Збірна Швеції - це Златан, збірна Португалії - це Кріштіану. Без них команди неповноцінні, як авто без коліс, як пакет без ручок. Обидва виконують місію по-своєму, але обидва прекрасні при виконанні.

Шах і мат, монотеїстів

Златан перед матчем назвав себе богом . Звичайно, в жарт. Йому можна. Після непоказних 90 хвилин в Португалії це було дуже необачно, а після першої години гри в Швеції здалося, що і зовсім нерозумно. Але потім настав час Ібракадабри. Це дійсно магія, адже так перетворитися в одну мить просто неможливо. Ось буквально пару хвилин тому Бруну Алвеш і Пепе вважалися зразковими опікунами, і тут - бам! І обидва розгублено дивляться один на одного, а Ібра ще й пики корчить Пепе, який з десяток секунд тому програв боротьбу на фланзі і подарував цей злощасний кутовий. Ще пару хвилин, і знову - бам! «Стінка» і руки Патрісіу прошиті, а португальці, похнюпивши голови, дивляться на шведських майстрів камбека. Стало здаватися, що піренейці повторять сумну долю німців, які втратили перемогу, ведучи до 60-й хвилині з рахунком 4: 0, але у німців немає Роналду, а у португальців є.

Кріштіану міг забити на «Френдс» і п'ять голів, і шість, але забив лише три. Втім, важливо не скільки, а коли. Шведи піднеслися духом і як танк поперли на збентежених гостей, і тільки Роналду залишився сконцентрований на 200% - не завадили налаштуватися навіть веселі шведські діджеї , Які намагалися розбудити португальців о сьомій ранку. Кріштіану дочекався свого шансу і не схибив. Чи не реалізуй він цей стовідсотковий момент при рахунку 2: 1, і шведи б дотиснули. Вони і так не здригнулися, встали після нокдауну і продовжили тиснути, але тут - бам! Хет-трик - нокаут - виносьте. Футбольний бог все-таки не єдиний.

здоровий індивідуалізм

Мало бути кращим в команді, потрібно ще й правильно використовувати свій статус. У Кріштіану це виходить просто чудово. Він знає, що Нані і Угу Алмейда забивають тільки у свята, тому в пошуках свого шансу спокійно виганяє їх з насиджених місць, зміщуючись то на позицію центрфорварда, то на правий фланг. Роналду сам створює собі моменти: відкрився - втік - реалізував. Партнерам потрібно просто вчасно підняти голову і відправити м'яч туди, куди тицяє пальцем Кріштіану. І це не метафора: у випадку з першим голом він вичікував момент для ривка і при виході команди з оборони показав на Моутінью, який і зробив гольовий пас. Роналду продовжує битися за «Золотий м'яч» і просто не мав права залишитися без чемпіонату світу, тому довірився старому перевіреному методі «якщо хочеш зробити щось добре - зроби це сам». Зробив.

нездоровий колективізм

Златан весь перший матч довіряв партнерам: віддавав перспективні штрафні Ларссону і Чельстрем і ні разу не поскупився в завершальній стадії атак. У другій грі нічого не змінилося: Ібра продовжував робити свої ефектні знижки грудьми, вигризати м'ячі у штрафний і котити під удар партнерам, але Елмандер - НЕ Кавані, Качанікліч - НЕ Лавессі, а Дурмаз - НЕ Менез. Коли Златан брав справу в свої руки, м'яч опинявся в сітці, коли вірив в партнерів - хотілося закрити обличчя руками. Складно дорікати Златана в нестачі індивідуалізму, але здається, впали він з усіх позицій сам, аки Халк в «Зеніті», все могло скластися інакше.

Нещасливий кінець

Сумарний клас гравців збірної Португалії набагато вище, а гра шведської оборони в домашньому матчі не витримує ніякої критики: Роналду ніхто не заважав творити історію, і він творив. Кріштіану яскраво показав, як поодинці виграють ключові матчі, а Ібра не менше яскраво підтвердив, що один в полі не воїн. На «Френдс» пройшов один з найбільш видовищних матчів осені - за напруженням, за сценарієм, по емоційного фону, але після нього в будь-якому випадку було б сумно.