гумор
(Сміх в спорті)

Новини
(Новини єдиноборств)

На даний момент в світі з'явилися нові правила, затверджені AIBA і вступили в силу з 2013 року. Їх можна подивитися або завантажити тут: правила AIBA - 2013

Вікові обмеження. Існують наступні вікові групи:

• молодші юнаки - 12 років
  • середні юнаки - 13-14 років
  • старші юнаки та дівчата - 15-16 років
  • юніори та дівчата - 17-18 років
  • дорослі і жінки - 19-34 років

Залежно від віку є обмеження і на кількість боїв за певний час.
Юнаки молодше 15 років: 2 бою 30 днів
Юнаки та дівчата 15-16 років: 3 бої 15 днів, 5 боїв 30 днів
Юніори та дорослі (чоловіки і жінки): 4 бою 15 днів, 5 боїв 30 днів.
Новачки допускаються до змагань тільки після 3 місяців занять боксом.

Згідно з правилами АІБА в міжнародних змаганнях можуть брати участь спортсмени не молодше 17 і не старше 34 років.

Змагання. Всі турніри проводяться за олімпійською системою - на вибування. Для різних груп спортсменів встановлена наступна формула бою:

- 1 розряд і вище: 4 раунди по 2 хвилини

На Абсолютний чемпіонаті Росії формула бою становить 5 раундів по 2 хвилини. Іноді змагання проводяться за домовленістю. У цьому випадку формула бою може становити 3 або 4 раунди по 3 хвилини, або 5 або 6 раундів по 2 хвилини. Якщо турнір вище обласного масштабу, то у юнаків 15-16 років, юніорів, жінок і дорослих бій йде по чистому часу, тобто різні зупинки під час бою не враховуються. Між раундами завжди повинна бути 1 хвилина відпочинку.

Змагання бувають особисті, командні та особисто-командні.
В особистих змаганнях перемагає боксер виграв у фіналі. Починаючи з 4 місця і нижче місця розподіляються за кількістю перемог.
У командних змаганнях перемагає команда, яка набрала більшу кількість очок. За перемогу у ваговій категорії дається 2 очка. За поразку 1 очко. У разі неявки або відсутності боксера дається 0 очок.
В особисто-командних змаганнях перемога залежить також від кількості набраних очок. Перемога - 7 очок, друге місце - 5 очок, третє місце - 3,5 очка, за кожну перемогу до півфіналу по 1 очку. При рівності очок перемагає команда зайняла більше перших і т.д. місць.

Юнакам дозволяється проводити бої з юнаками суміжного року народження. Юніорам 18 років дозволяється брати участь в змаганнях дорослих. Дозволяється проводити бої суміжних спортивних розрядів. Боксерам 1 розряду дозволяється боксувати з майстрами спорту, в тому числі і міжнародного класу. У всіх випадках не допускається проводити більше 1 бою в день.

Не допускаються до змагань аматорів боксери, які брали участь в змаганнях професіоналів.

Суддівство. Будь-які змагання і поєдинки обслуговуються суддівською бригадою в наступному складі :. Головний суддя змагань стежить за виконанням всіх правил змагань і приймає остаточне рішення з усіх технічних питань. Бокові судді оцінюють дії боксерів і приймають рішення про результат поєдинку. Офіційні змагання обслуговують 5 бічних суддів. Допускається 3 судді, але змагання повинні бути не вище обласного масшабов. Суддя-хронометрист стежить за часом поєдинку і подає сигнали гонга. Суддя-інформатор повідомляє інформацію по ходу змагань в перервах між раундами. Рефері стежить за виконанням правил змагань боксерами безпосередньо на рингу і подає їм команди. Судді при учасниках стежать за виконанням всіх правил до виходу боксерів на ринг. Комендант змагань стежить за технічно-господарським оснащенням змагань. Технічний делегат є представником Федерації боксу Росії на змаганнях, де за їх результатами учаснику може бути присвоєно звання "Майстер спорту Росії".

Змагання можуть обслуговувати судді і рефері як жіночого, так і чоловічої статі. Судді, які обслуговували змагання професіоналів, не допускаються для обслуговування аматорських змагань.

Для обслуговування бою рефері використовує три команди: "стоп", "бокс", "брек". Зауваження та попередження супроводжуються жестами рефері, зрозумілими боксерам і суддям.

Більш докладно про обов'язок суддів і про інші нюанси в правилах любительського боксу ви можете дізнатися

Порушення. Залежно від виду порушення боксер може отримати від рефері зауваження, попередження або бути дискваліфікований. При дрібному порушенні рефері може не зупиняти бій, а зробити зауваження боксеру або секунданту в перерві. Три зауваження за одне і те ж порушення тягнуть за собою попередження. Якщо зауваження зроблено за порушення, за яким боксер вже отримав попередження, воно тягне за собою друге попередження. Три попередження - дискваліфікація. При кожному попередженні рефері повинен зупинити бій і повідомити про нього боксера і кожного з бічних суддів. Попередження може послідувати відразу після грубого порушення. А після особливо грубого або навмисного порушення може відразу піти дискваліфікація. Кожне попередження тягне за собою нарахування додаткових очок супернику.
Види порушень:

• Удари нижче пояса, удари коліном, ногами.
  • Удари плечем, передпліччям, ліктем.
  • Удари відкритою рукавичкою, зап'ястям, ребром долоні, з розмаху.
  • Удари по спині, по потилиці, по нирках, по задній частині шиї.
  • Удушення, боротьба, поштовхи, тримання противника.
  • Використання канатів при атаці.
  • Видавлювання голови суперника за лінію канатів.
  • Обхвати, кидки, наваліваніе на суперника.
  • Низькі нахили або нирки, небезпечні рухи головою.
  • Сковування рук противника з нанесенням ударів.
  • Удари по лежачому або піднімається супернику.
  • Пасивний захист, повертання до суперника спиною.
  • Непотрібні розмови і образи.
  • Невиконання команд рефері.
  • Агресивна поведінка по відношенню до рефері.
  • Випльовування капи.
  • Тримання витягнутої руки перед обличчям суперника.

Результати поєдинків. Результати поєдинків бувають наступних видів:

• Перемога за очками (ВО). Визначається бічними суддями за кількістю набраних боксерами очок.
  • Відмова від продовження бою (ВТК). Боксер добровільно відмовляється від бою. Відмовитися може і його секундант, викинувши на ринг рушник.
  • Перемога за явної переваги (ЯП). Присуджується, коли суперник пропускає велику кількість ударів, що загрожують його здоров'ю або рефері відрахував йому максимальну кількість нокдаунів встановлених правилами. Залежно від віку і кваліфікації воно може бути від 1 до 3. Визначається рефері. Також може присуджуватися, якщо різниця між пропущеними або нанесеними ударами одного з суперників (при електронному суддівстві) становить до початку останнього раунду 20 очок. У юнаків та дівчат 15 очок.
  • Неможливість продовжувати бій (НПБ). Якщо в результаті, що не виходить за рамки правил, поєдинку боксер не може продовжувати бій через отриману травму, перемога присуджується тому боксеру, який на момент зупинки бою набрав більшу кількість очок (якщо бій тривав більше одного раунду). Визначається лікарем, або рефері після консультації лікаря.
  • Перемога через дискваліфікацію (ДСК). Якщо під час бою один з боксерів був дискваліфікований, то перемога присуджується його суперникові. Визначається рефері.
  • Нокаут (НК). Один з боксерів в результаті пропущеного удару не може продовжувати бій протягом 10 секунд. Визначається рефері.
  • Перемога через неявку суперника (НЯ). Боксер знаходиться на рингу повністю готовий до бою, а його суперник після другого запрошення на ринг і удару в гонг протягом 3 хвилин відсутня, або не готовий почати поєдинок. Ця перемога присуджується ще й тоді, коли один з боксерів не пройшов зважування або знятий лікарем до поєдинку.
  • Нічия. Можлива тільки в тому випадку, якщо заздалегідь обговорена в "Положенні про змагання".
  • Перемога рішенням Головної суддівської колегії. Визначається в разі виникнення спірних ситуацій (некомпетентність рефері, збій електронної системи підрахунку очок і т.д.).
  • Непередбачені ситуації. Якщо інцидент, непідвладний Головному судді, відбувається в 1 або в 2 раунді, то бій переноситься на час, обумовлений "Положенням про змагання". Якщо ж він стався після 2 раунду, то бій вважається завершеним, а переможець визначається кількістю очок на момент інциденту.