10 перемог Росії на ЧС-2012: від Латвії до Словаччини / Новини / Чемпіонат світу з хокею онлайн / Хокей / Спорт-Експрес в Україні

20 травня 2012 року. Гельсінкі. Росія - Словаччина - 6: 2. Збірна Росії - чемпіон світу! Фото Володимира Беззубово і Юрія КУЗЬМІНА, КХЛ

За тиждень до старту ЧС-2013 "СЕ" згадує золоті миті чемпіонату світу-2012 в Фінляндії і Швеції, де російська збірна під керівництвом Зінетулой Білялетдінова виграла всі 10 матчів, жодного разу не довівши справу навіть до овертайму.

Латвія - Росія - 2: 5 (1: 0, 0: 2, 1: 3). 5 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

У день гри тренерський штаб збірної Росії дозаявив трьох гравців для участі в чемпіонаті світу.

У заявку увійшли нападники Сергій Широков з ЦСКА, Євген Кетов з "Сєвєрсталі" і Денис Кокарев з московського "Динамо".

Таким чином, заявка збірної Росії на світову першість збільшилася до 20 хокеїстів.

Втім, жодному із заявлених гравців не вдалося відзначитися. Зате дублем у матчі відзначився Суперфорвард Євген Малкін.

Росія - Норвегія - 4: 2 (0: 0, 3: 2, 1: 0). 6 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

У першому періоді матчу не було закинуто жодної шайби, однак вже на початку другої двадцятихвилинки рахунок своїм голам на ЧС-2012 відкрив форвард "Детройта" і збірної Росії Павло Дацюк, який реалізував чисельну перевагу. Потім кидком від синьої лінії збільшив розрив захисник Денис Денисов.

В середині другого періоду після серії порушень росіяни залишилися втрьох - і Мортен Аск зумів скоротити відрив. Незабаром вдалося відзначитися Миколі Кулемина, який один на один переграв воротаря Норвегії Ларса Волдена.

На 36-й хвилині норвежці зуміли закинути ще одну шайбу, скоротивши розрив до мінімального, але в першій атаці третього періоду Олександр Пережогин забив з передачі Євгена Малкіна, встановивши остаточний рахунок у матчі.

Росія - Німеччина - 2: 0 (1: 0, 0: 0, 1: 0). 8 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

Микола Жердєв забив гол за дев'ять секунд до кінця першого періоду. Він підставив ключку після кидка Євгена Медведєва, який отримав шайбу після проходу Євгена Малкіна по правому флангу. В середині третього періоду росіяни в особі Терещенко реалізували чисельну перевагу.

Данія - Росія - 1: 3 (1: 2, 0: 1, 0: 0). 10 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

Євген Медведєв відкрив рахунок на 3-й хвилині зустрічі. Незабаром данці відігралися - шайбу закинув Ларс Еллер. На 14-й хвилині Малкін вивів збірну Росії вперед, а на 27-й хвилині Калінін встановив остаточний рахунок.

Цікаво, що найбільше часу на льоду провели нападники другої ланки Євген Кузнєцов і Павло Дацюк - понад 18 хвилин. Після чотирьох матчів збірні Росії і Швеції, які здобули по чотири перемоги, лідирували в групі B. Обидві команди забезпечили собі участь в плей-офф.

Росія - Швеція - 7: 3 (1: 2, 2: 1, 4: 0). 11 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

У неймовірному за напругою і драматизмом матчі групового етапу збірна Росії здобула вольову перемогу над однією з господинь турніру командою Швеції. І практично гарантувала собі перше місце в групі.

У ворота шведів росіяни відправили сім шайб, а лідер російської збірної Євген Малкін відзначився в цій зустрічі хет-триком і двома результативними передачами. Голи виходили один іншого краше ...

Росія - Чехія - 2: 0 (1: 0, 0: 0, 1: 0). 13 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

Черговий шедевральний матч провело ланка Євгена Малкіна, який знову показав, що його не даремно називають найкращим хокеїстом планети.

Італія - Росія - 0: 4 (0: 1, 0: 2, 0: 1). 14 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

Заключна зустріч групового етапу ніяких ускладнень у російської команди не викликала. Це була чергова переконлива перемога дружини Зінетулой Білялетдінова.

1/4 фіналу. Росія - Норвегія - 5: 2 (2: 1, 0: 1, 3: 0). 17 травня 2012 року. Стокгольм, "Глобен-Арена"

Один з тренерів збірної Росії, Валерій Бєлов, після цієї гри сказав, що переломним для російської команди став саме чвертьфінал з норвежцями. І додав, що збірна досягла свого піку до вирішальних матчів.

1/2 фіналу. Росія - Фінляндія - 6: 2 (2: 1, 2: 0, 2: 1). 19 травня 2012 року. Гельсінкі, "Глобен-Арена"

Збірна Росії в півфінальному матчі завдала поразки господарям турніру і чинним володарям титулу - команді Фінляндії, взявши реванш за поразку (0: 3) на аналогічній стадії роком раніше. Вирішальний внесок у перемогу команди Зінетулой Білялетдінова вніс Євген Малкін, який оформив вже другий хет-трик на турнірі.

Відзначимо, що в цілому фіни перекидали росіян, зробивши 31 кидок по воротах Семена Варламова. Наші ж турбували голкіпера Веханена 23 рази.

Фінал. Росія - Словаччина - 6: 2 (1: 1, 3: 0, 2: 1). 20 травня 2012 року. Гельсінкі, "Глобен-Арена"

У фінальному матчі росіяни здобули переконливу перемогу над командою Словаччини. А кращий бомбардир ЧС-2012 Євген Малкін повторив досягнення знаменитого канадського нападаючого Уейна Гретцкі. У 1982 році гравцеві канадської збірної в один сезон вдалося стати найкращим бомбардиром регулярного чемпіонату НХЛ і чемпіонату світу.

У 2012 році цього ж зміг домогтися і Малкін, який в 10 матчах ЧС-2012 набрав 19 (11 + 8) очок. Гретцкі на ЧС-тисяча дев'ятсот вісімдесят дві набрав 14 (6 + 8) очок в тих же 10 зустрічах.

Збірна Росії повернулася на перше місце в рейтингу ІІХФ. Перед початком турніру росіяни поступалися в табелі про ранги фінам і шведам, але завдяки перемозі серйозно відірвалися від конкурентів.