Найяскравіші перемоги українського спорту в 2018 році

3. АВТОР:
  4. Орфографічна помилка в тексті:

5 січня, 9:28 Переглядів: 5 січня, 9:28 Переглядів:   18 лютого

18 лютого. Олександр Абраменко. Наш перший чоловік, який взяв "золото" зимової Олімпіади

У 2018 році пройшли два найбільших спортивних події: чемпіонат світу з футболу і Олімпіада. На ЧС-2018 збірна України не пробилася, а ось на зимовій Олімпіаді-2018 в Південній Кореї наша команда змогла завоювати одну медаль: "золото" у фристайліста Олександра Абраменко, який переміг в лижній акробатиці . Цікаво, що наш спортсмен виступав на лижах, виготовлених в Україні! Медаль Абраменко в своєму роді унікальна: він став першим чоловіком в історії незалежної України, який завоював медаль найвищого гатунку на зимових Іграх.

Медаль Абраменко в своєму роді унікальна: він став першим чоловіком в історії незалежної України, який завоював медаль найвищого гатунку на зимових Іграх

З одного медаллю Абраменко збірна України зайняла 21-е місце в медальному заліку Олімпіади. Може здатися, що 1 медаль - це не досягнення. Але згадаємо, що Україна традиційно не зимова країна. Наприклад, з зимових Ігор у Солт-Лейк-Сіті (2002) і Ванкувері (2010) наші спортсмени поїхали ні з чим. А за всю історію участі в білих Іграх (з 1994 року, 8 разів) Україна завоювала 8 медалей (3 золота, 2 срібла, 3 бронзи).

24 лютого. Артем Далакян став чемпіоном світу WBA

У лютому Україна отримала ще одного чемпіона світу з боксу в професіоналах. Артем Далакян в Інглвуді (США) переміг американського боксера Брайана Вилор і завоював пояс WBA в найлегшій вазі (до 50,8 кг). Далакян приєднався до компанії Олександра Усика і Василя Ломаченка і став третім чинним українським чемпіоном світу в професійному боксі.

Далакян приєднався до компанії Олександра Усика і Василя Ломаченка і став третім чинним українським чемпіоном світу в професійному боксі

Завоювавши титул, Артем в 2018 році двічі проводив захист у Києві та обидва рази переміг. Влітку на вертолітному майданчику Далакян нокаутував в десятому раунді Сірічаі Тайена з Таїланду, а в грудні достроково переміг Грегорія Леброна в п'ятому раунді.

У листопаді Артем Далакян побував в студії segodnya.ua:

21 липня. Олександр Усик виграв трофей Мохаммеда Алі

"Баам! Батя в будівлі!", - так український боксер привітав публіку в Москві, коли впевнено переміг росіянина Мурата Гассіева в фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії і об'єднав всі чемпіонські пояси у важкій вазі. Олександр Усик став першим володарем трофея Мохаммеда Алі і першим в історії абсолютним чемпіоном світу в крузервейте. На шляху до фіналу WBSS Усик переміг Марко Хука і Майріс Брієдіс.

10 листопада в Манчестері Усик провів перший захист своїх титулів, відправивши в нокаут британця Тоні Білями. Після цього бою Білями завершив кар'єру, а Усик заговорив про намір перейти в суперважку вагу і просити виклик чемпіонам.

Усик - найкращий професійний боксер 2018 року по версії авторитетного спортивного телеканалу ESPN, журналу Sports Illustrated і сайту Yahoo! Sports. Усик - перший українець, який став абсолютним чемпіоном світу. Навіть багаторічний чемпіон в суперважкій вазі Володимир Кличко ніколи одночасно не володіла всіма поясами.

20 вересня. Дарина Білодід - наймолодша чемпіонка в дзюдо в історії

У вересні українська спортсменка Дарина Білодід стала сенсацією чемпіонату світу з дзюдо, завоювавши "золото" в самому юному в історії цього виду спорту віці. Тоді нашій дзюдоїстці було 17 років, а 10 жовтня чемпіонка світу стала повнолітньою - Дарині виповнилося 18 років.

Тоді нашій дзюдоїстці було 17 років, а 10 жовтня чемпіонка світу стала повнолітньою - Дарині виповнилося 18 років

Крім того, Дар'я Білодід стала першою українкою в історії, якій вдалося виграти чемпіонат світу з дзюдо. Нещодавно наша зірочка дзюдо розповіла "Сегодня" про сльози на чемпіонаті світу, камбек після перелому щелепи, леопарда для Бубки, випробуванні Instagram і посвяченні в компанію Верняева. До речі, про свій рекорд "світу" непереможна в цьому році українка дізналася вже "ввечері, коли читала новини дзюдо в інтернеті".

В цей день в Харкові команда Андрія Шевченка достроково застовпила за собою перше місце в групі Ліги націй, мінімально обігравши збірну Чехії . Переможний м'яч забив Руслан Малиновський, який проводив лише другий поєдинок у футболці національної команди.

Переможний м'яч забив Руслан Малиновський, який проводив лише другий поєдинок у футболці національної команди

Перемога в групі з Чехією і Словаччиною гарантувала збірної України підвищення в класі: в наступному сезоні Ліги націй ми будемо воювати з найсильнішими командами континенту. Крім того, цей результат дозволив нам отримати додаткову можливість для кваліфікації на Євро-2020. Якщо "синьо-жовті" не зможуть зайняти 1-2 місця у відбірковій групі, то поборються за путівку на чемпіонат Європи в спеціальному плей-офф. Збірна України з футболу завершила 2018 рік на 28-му рядку рейтингу ФІФА.

28 жовтня. Еліна Світоліна виграла Підсумковий чемпіонат

Це найкрутіший індивідуальний трофей в нашому тенісі: вперше в історії у фіналі WTA перемогла українка. Причому в фіналі Еліна Світоліна обіграла фаворитку, американську чемпіонку US Open-2017 Слоан Стівенс - 3: 6, 6: 2, 6: 2, зрівнявши рахунок в особистих до 2: 2. На додачу до трофею, отриманого з рук Біллі Джин Кінг, 13-му титулу в кар'єрі українки, у Еліни бонус - камбек на 4-й рядок рейтингу плюс найбільший гонорар в історії українського тенісу - $ 2,36 млн. До речі, Світоліна не програє вже в 9-м фіналі поспіль.

До речі, Світоліна не програє вже в 9-м фіналі поспіль

На Підсумковому чемпіонаті Еліна виграла всі матчі. У жовтні вона заробила на корті більше всіх в світі тенісу - українка обійшла навіть Новака Джоковича і Роджера Федерера.

1 грудня. Олександр Гвоздик став четвертим українським чемпіоном світу

Український боксер Олександр Гвоздик здобув пояс чемпіона світу в напівважкій вазі за версією WBC. У Канаді, на території його суперника Адоніса Стівенсона, переміг нокаутом в 11 раунді.

"Господар" рингу був значно активніше в першій половині бою: за очками саме Стівенсон був переможцем на момент зупинки. У чемпіонському 11-му раунді наш боксер провів кілька серій в голову супернику і відправив Стівенсона в глибокий нокаут. Пізніше стало відомо, що Адоніс переніс інсульт, йому зробили операцію і ввели в стан штучної коми, в якому він провів два тижні. За повідомленнями в ЗМІ, канадський боксер може залишитися частково паралізованим.

Таким чином, Україна отримала четвертого чинного чемпіона світу в професійному боксі. Тепер титулами володіють Олександр Усик, Олександр Гвоздик, Василь Ломаченко та Артем Далакян.

8 грудня. Нове досягнення Василя Ломаченка

У травні Василь Ломаченко став чемпіоном світу в новій вазі - українець нокаутував Хорхе Лінареса в 10-му раунді і отримав пояс WBA в легкій вазі. Таким чином, Василь встановив новий світовий рекорд, ставши чемпіоном світу в третій ваговій категорії тільки за 12 поєдинків.

Таким чином, Василь встановив новий світовий рекорд, ставши чемпіоном світу в третій ваговій категорії тільки за 12 поєдинків

У грудні вперше в професійній кар'єрі Василь Ломаченко об'єднав пояси. Перемога над Хосе Педрас додала в його колекцію пояс WBO в легкій вазі. Відзначимо, що цей поєдинок став першим для українця після перенесеної операції на плечі. Багато експертів називають Ломаченко найкращим чинним боксером світу незалежно від вагової категорії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "ТОП-8 перемог нашого спорту в 2018 році: згадуємо найяскравіші успіхи". інші Новини спорту дивіться в блоці "Останні новини"