Огляд 18-го туру швейцарської Суперліги 2018/19

«Сьон» 1: 2 «Базель»

І все-таки вони змогли! Вперше в сезоні «Базель» зламав стала вже звичною систему і зміг виграти, поступаючись в рахунку по ходу першого тайму, і забивши два у другому. Молода команда Коллера виявилася сильнішою молодої команди Якіна. Знову вийшов в старті Кайзер - і, незважаючи на помилку, яка і привела до голу Адріана на 31-й хвилині, провів хороший матч. Втім, в перші 45 хвилин гри часом здавалося, що команди вже налаштувалися на канікули і грають тільки тому, що треба. Несподівана метаморфоза сталася у другому таймі: базельці раптом пожвавилися, і вже через хвилину після свистка Рікі ван Вольфсвінкел зрівняв рахунок. «Сьон» до такому розвитку подій виявився не готовий, мабуть, розраховуючи, що і в цей раз «Базель» в кінцівці провалиться. Але вийшло навпаки: на 82-й хвилині гол Відмера приніс гостям перемогу. «Сьону» абсолютно явно не вистачало пропускає матч через перебір жовтих карток Тома, але також зіграло свою роль і те, що після забитого гола валезци розслабилися, сподіваючись, що «Базель» настане на старі граблі.

«Базель» закінчує першу половину сезону на позитивній ноті, нарешті подолавши «прокляття» других таймів. Коллер дійсно здатний вчитися на своїх помилках, і це не може не радувати, хоча робить він це занадто вже повільно. «Сьон» перед канікулами посідає сьоме місце, і повинен бути ним задоволений. Але Якіну належить ще багато роботи: навіть до того, щоб убезпечити себе від вильоту, їм ще дуже далеко.

«Сьон» - «Базель» 1: 2 (1: 0)

«Турбільон», 10 200 глядачів. Суддя - Урс Шнайдер.

Голи: 31 'Adryan (Kasami) 1: 0. 47 'Van Wolfswinkel 1: 1. 82 'Widmer (Frei) 1: 2.

Sion: Fickentscher; Bamert, Neitzke, Ndoye, Abdellaoui; Fortune (72 'Uldrikis), Mveng, Kouassi (86' Itaitinga), Morgado; Kasami, Adryan (84 'Djitté).

Basel: Omlin; Widmer, Cömert, Kaiser, Petretta; Zuffi, Frei; Kalulu, Van Wolfswinkel (69 'Kuzmanovic), Okafor (80' Oberlin); Ajeti (90 'Zambrano).

Попередження: 45 'Kouassi, 57' Van Wolfswinkel, 59 'Neitzke, 72' Kuzmanovic, 73 'Abdellaoui (всі - фоли), 83' Fickentscher (суперечки з арбітром).

«Тун» 1: 0 «Грассхоппер»

Можна сказати, що гра в Туні своїм сюжетом виявилася дещо дивною - до матчу «Тун» бачився очевидним фаворитом, але на ділі «Грассхоппер» виглядав цікавіше. Знову, типово для «коників» настільки, що ми втомилися про це писати: команда Фінка грає краще в першому таймі (плюс опціональний, що залежить від конкретної гри, період часу), а потім втрачає перевагу і можливі очки. Так і тут: у «Грасхоппера» були шанси, були ідеї, але не вистачало останнього завершального удару, або цей удар парирував Февром. Гол курйозний: на 85-й хвилині Хедігер зі штрафного пробиває з великої дистанції, а Діані невдало виставляє ногу, від якої м'яч вирушає в ворота.

NZZ в одній з останніх публікацій назвали «Грассхоппер» «малообещающую» командою. З вашого дозволу, ми з ними не погодимося, тому що як раз перспектив і потенціалу у «Грасхоппера» море. Це в першу чергу молоді гравці, такі як Петар Пушич, потрапив нарешті в стартовий склад, Недім Байрамі, в 19 років є ключовим гравцем рекордмайштера, Джибріл Діані, незважаючи на епізод з автоголом, Аллан Арігоні, який дебютував в Суперлізі в суботу і впевнено відіграв як в нападі, так в захисті. Маючи також і більш досвідчених футболістів, склад «Грасхоппера» зобов'язаний показувати кращий результат, зобов'язаний догравати матчі до кінця. Якби гри Суперліги закінчувалися після 45 хвилин, «Грассхоппер» був би третім (!). Фінк говорить про те, що для того, щоб працювати з талановитою молоддю, йому буде потрібно більше часу, ніж він розраховував. Питання в тому, чи буде після закінчення цього часу результат.

«Тун» - «Грассхоппер» 1: 0 (0: 0)

«Штокхорна-арена», 4 692 глядачів. Суддя - Ліонель Чуді.

Гол: 85 'Hediger (Glarner) 1: 0.

Thun: Faivre; Glarner, Rodrigues, Gelmi, Facchinetti; Hediger; Spielmann, Karlen, Stillhart (62 'Sutter), Schwizer (70' Ferreira); Sorgic.

Grasshoppers: Lindner; Cvetkovic, Ajeti, Diani; Lavanchy, Kamber, Sigurjonsson, Arigoni; Pusic (70 'Taipi); Pinga (83 'Ngoy), Bahoui.

Попередження: 34 'Arigoni, 63' Kamber, 84 'Sigurjonsson, 92' Lavanchy (всі - фоли).

«Невшатель Ксамакс» 1: 4 «Янг Бойз»

Цілком очікуваний результат гри на «Малад». «Ксамакс», здається, здався ще до початку матчу: господарі грали занадто пасивно і безідейно, і так і не змогли показати свій звичний бойовий дух. «Хлопцям» не довелося сильно напружуватися. Навіть показуючи не найкращу свою гру, вони змогли домогтися розгромної перемоги. А Оаро записав на свій рахунок 102-й і 103-й голи за YB. У чималому ступені їм допомогли і помилки оборони «Ксамакса», яку Декастель зліпив з того, що було: дискваліфікованого Осса і травмованого Джемайлі довелося замінити Сейменовічу і Сантані, і з цим завданням вони впоралися так собі.

«Янг Бойз» перед перервою впевнено перші. «Ксамакс» посідає останнє місце, і вся надія на друге коло.

«Невшатель Ксамакс» - «Янг Бойз» 1: 4 (0: 2)

«Малад», 7 451 глядачів. Суддя - Ніколай Хенні.

Голи: 7 'Hoarau (Sow) 0: 1. 28 'Fassnacht (Hoarau) 0: 2. 59 'Hoarau (Sow) 0: 3. 75 'Assalé (Aebischer) 0: 4. 80 'Ademi (Ramizi) 1: 4.

Neuchâtel Xamax: Walthert; Gomes, Sejmenovic, Santana, Kamber; Veloso (67 'Ramizi), Di Nardo (67' Corbaz), Pickel (84 'Tréand), Doudin; Ademi, Nuzzolo.

Young Boys: Von Ballmoos; Mbabu, Camara, Benito, Garcia; Fassnacht (76 'Schick), Sanogo, Sow, Moumi Ngamaleu (68' Aebischer); Hoarau (68 'Nsame), Assalé.

Попередження: 58 'Veloso (фол).

«Люцерн» 2: 1 «Санкт-Галлен»

«Люцерн» здобув свою третю домашню перемогу в цьому сезоні. 2: 1 вдома над «Санкт-Галлені», прямим конкурентом за місце в Лізі Європи, - дуже хороший результат. Хоча вигравати люцернци могли і крупніше: моментів біля воріт гостей вони створили достатньо, але велика частина ударів припадала або повз, або в каркас воріт. Правий вінгер Рубен Варгас провів дуже вражаючий матч, вже на 5-й хвилині спровокувавши Алана Вісса на помилку - після прострілу Варгаса той зрізав м'яч в свої ворота, а на 19-й відзначившись і сам. Два ранніх голи похитнули впевненість «Санкт-Галлена», і нічим тлумачним відповісти на атаки «Люцерна» гості не змогли. Тільки по закінченню години гри санкт-галленцам вдалося відіграти один м'яч - і той їм, скоріше, подарували Цібунг і Лукас, що не зрозуміли один одного у воротарському. Розвинути успіх, проте, «Санкт-Галлен» не зміг, та й, здається, не дуже хотів.

2: 1 на «Свісспоре», п'ята і шоста рядки міняються місцями. При тому, що і від Рене Вайлера, і від Петера Цайдлер керівництво явно чекає більшого.

«Люцерн» - «Санкт-Галлен» 2: 1 (2: 0)

«Свісспор-арена», 8 509 глядачів. Суддя - Сандро Шерер.

Голи: 5 'Wiss (Eigentor) 1: 0. 19 'Vargas (Demhasaj) 2: 0. 60 'Kutesa 2: 1.

Luzern: Zibung; Schwegler, Lucas, Cirkovic, Sidler; Vargas (60 'Voca), Grether, Schulz, Schürpf (70' Gwilja); Demhasaj (79 'Custodio), Eleke.

St. Gallen: Lopar; Lüchinger, Hefti (33 'Campos), Wiss, Wittwer (46' Tafer); Quintilla; Sierro, Ashimeru; Bakayoko (79 'Kräuchi), Barnetta, Kutesa.

Попередження: 22 'Schürpf, 27' Grether, 48 'Campos, 54' Sierro, 55 'Eleke, 92' Lüchinger (всі - фоли).

«Цюріх» 0: 0 «Лугано»

На «Летцигрунд», безумовно, найбільш захоплюючим був епізод після заміни Кололлі - проблем з контролем агресії від нього, в принципі, можна було очікувати, а от наступні ридання здивували. Після 65 хвилин, в які у косоварів нічого не клеїлося, він був замінений, і пішовши з поля, розбив козирок над лавою запасних, бурхливо висловив свою печаль Маньєн і сіл плакати. Втім, емоційна залученість - це прекрасно, і деяким іншим футболістам варто було б чогось у Кололлі повчитися - природно, без фанатизму. Людовик Маньєн сказав після гри, що Кололлі покарають, але не занадто суворо, і що сам він під час перебування гравцем іноді невчасно давав волю емоціям.

«Цюріх» на поле виглядав беззубо, незважаючи на наявні, в общем-то моменти (здебільшого, у другому таймі - в першому навіть у ворота жодна з команд потрапити не змогла). Велике спасибі вболівальники можуть передати Одею, розтрата всі надані шанси забити, в тому числі, з двох метрів. Роботу воротарів, проте, теж варто відзначити - і не тільки Баумана, але і Брехера, якому кілька разів доводилося виручати свою захист.

Ще з околофутбольного - вболівальники «Цюріха» все так само борються за звання головних неадекватних ліги: у Олександра Герндта при подачі кутового прилетіла скляна пляшка. Клуб можуть за це оштрафувати.

«Цюріх» - «Лугано» 0: 0

«Летцигрунд», 7 769 глядачів. Суддя - Алан Бири.

Zürich: Brecher; Winter, Maxsö, Bangura, Guenouche; Domgjoni, Hekuran Kryeziu; Khelifi, Marchesano (65 'Nef), Kololli (65' Kasai); Odey.

Lugano: Baumann; Covilo, Maric, Sulmoni; Mihajlovic, Piccinocchi, Brlek (60 'Crnigoj), Sabbatini, Daprelà; Vecsei (69 'Macek); Gerndt.

Попередження: 42 'Sabbatini, 82' Covilo (обидва - фоли).