Ліга чемпіонів. Барселона - Парі Сен-Жермен 1: 1. Париж стоїть Мессі! ᐉ UA-Футбол

"Барселона" - "Парі Сен-Жермен" 1: 1
Голи: Педро 71 - Хав'єр Пасторе 50
"Барселона": Віктор Вальдес, Даніель Алвес, Херард Піке, Сеск Фабрегас (Ліонель Мессі 62), Хаві, Давид Вілья (Алекс Сонг 84), Андрес Іньєста, Серхіо Бускетс, Педро, Хорді Альба, Адріано (Марк Бартра 62)
"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Езекіель Лавессі (Кевін Гамейро 81), Алекс, Максвелл, Златан Ібрагімович, Марко Верратті (Девід Бекхем 83), Крістоф Жалле (Грегорі ван дер Віль 88), Хав'єр Пасторе, Тьяго Мотта, Лукас Моура
Попередження: Адріано 42 - Езекіель Лавессі 80, Тьяго Сілва 86, Девід Бекхем 89

Попередження:

Впевнене поразка «Ювентуса» в Мюнхені зробило матч в Барселоні центральної грою дня - адже інтриг тут було на порядок більше. Тут і повернення / неповернення гравців «блаугранас» (цілих чотири людини - Адріано, Хаві, Педро і Мессі - до самого останнього часу були травмовані), і план Анчелотті на операцію «Камп Ноу», і вибір Віланова між Вільєю, Педро і Санчесом ... і головне - суперник «Барси», судячи з першого матчу, міг і повинен був зіграти на «Камп Ноу» від себе, не паркуючи перед воротами автобус.

Дивно, як швидко гравці «Барси» відновлюються від пошкоджень. Мессі після травми в Парижі пропустив лише гру з «Мальоркою», а проти парижан вже був готовий вийти на заміну. Частина, що залишилася трійця і зовсім вийшла з перших хвилин - причому Адріано зайняв позицію в центрі оборони з огляду на травм Пуйоля і Маскерано. Аж до останньої третини поля все було звично-очікувано - Вальдес в воротах, Альба з Алвесом на флангах, трикутник Бускетс-Хаві * -Іньеста в середній лінії - а далі Віланові мав бути складний вибір. Він вибрав Фабрегаса на позиції завершувача, а на фланги відправив Вілью з Педро. Санчес, незважаючи на 2 + 2 з «Мальоркою», залишився в запасі і так і не зіграв ні секунди.

* - Неймовірно, але факт: Хаві показав в цьому матчі стовідсоткову точність передач. Адресата досягли всі 96 пасів.

Анчелотті просто зачарував грою своєї команди в першому матчі. Ні краплі страху перед «Барсою» - тільки гра від себе, в атаку, першим номером. На «Камп Ноу» тактика стала оборонних максимум на пів-гравця. На «Стад де Франс» в центрі поля грали Бекхем (м'яко кажучи, не чистий руйнівник) і Блез Матуіді. Дискваліфікація другого гравця прибрала з «старту» і Бекса - в матчі-відповіді з перших хвилин вийшли Верратті і Тіаго Мотта. А решта 9 гравців в «стартовому складі» були незмінні: воротар Сірігу, четвірка захисників Максвелл - Сілва - Алекс - Жалле, Пасторе з Моура на флангах, Ібра з Лавессі в завершенні.

Сказати, що перший тайм був рівним - значить трохи потішити каталонцям. Команда, три останніх роки не програє вдома нікому, дозволяла супернику занадто багато. У першому таймі «ПСЖ» створив біля воріт Вальдеса просто більше, ніж «Барселона» біля воріт Сірігу! Так, Хаві в дебюті дуже небезпечно пробив зі штрафного - але паризькі аргентинці створили в чужій штрафній кожен по одному моменту. З ударом Пасторе впорався Вальдес *, а Лавессі просто не вистачило швидкості, щоб вирватися один на один - його наздогнали захисники.

* - Віктору за перший тайм проти «ПСЖ» довелося робити 4 сейви - більше, ніж за будь-який домашній матч в цьому сезоні.

В одній з атак Лукас Моура бив головою з більш близької відстані, ніж знаходиться пенальтійная «точка». Але пробити він міг тільки самим передбачуваним чином - і Вальдес впорався з ударом, просто правильно вибравши позицію. Лавессі після тонкої передачі Ібрагімовича міг відкривати рахунок в матчі - але, пробивши з-під захисника, аргентинець залишив шанс воротареві ... Перед самою перервою Пасторе розрізає передачею виводив Ібру один на один, але Вальдес на частку секунди випередив шведа.

Гол у ворота «Барси» назрівав весь перший тайм - і справедливо, що він трапився відразу після перерви. Ще в першому матчі з «Барсою» особисто мене вразило, як в новому клубі змінився Ібрагімович. Феноменально талановитий, але безглузда і егоїстичний форвард в Парижі перетворився на справжнього вожака, лідера команди. Навіть в плей-офф Ліги Чемпіонів - де у нього в складі грандів європейського футболу були 4 забитих в 27 матчах * ... На «Камп Ноу» Ібра вів команду за собою, роздавав передачі - і віддав Пасторе прекрасну передачу, ідеально зігравши на лінії офсайду. Хав'єр не підвів - не дивлячись на досить гострий кут, перекинув воротаря.

* - Не можна, до речі, не відзначити, що це за голи. Свій перший гол у плей-офф Ібра забив ... за «Барселону». Один гол був забитий в Штутгарті, дубль був оформлений на «Емірейтс» - і вже після «Барси» він забив у матчі «Мілан» - «Арсенал» (з пенальті зробив рахунок 4: 0). Жахлива статистика для форварда, пограв за «Ювентус» Капелло, «Аякс» Кумана і «Інтер» Манчіні / Моуріньо.

Мессі розминався вже через хвилину - але вийти він цілком міг і при 0: 2. У черговій атаці (тепер уже, правда, з приставкою контр-) Златан віддав загострюючу передачу на Пасторе - але аргентинець не зміг ні точно пробити, ні відкотити на зовсім вільного партнера ... А виходив Лео одночасно з Бартрам - Адріано примудрився травмуватися, сам порушуючи правила . «Барса» взагалі здорово ризикує, не чекаючи повного відновлення своїх гравців - це загрожує рецидивами і більш серйозними травмами.

«Барса» взагалі здорово ризикує, не чекаючи повного відновлення своїх гравців - це загрожує рецидивами і більш серйозними травмами

Вихід Мессі коментатор порівняв з впровадженням життєво важливого органу в організм - і був в цьому на 200% прав. «Барса» могла забити двічі за перші п'ять хвилин перебування Лео на поле! Але найнебезпечніший удар Піке був заблокований захисником, а сам Мессі ... напевно, не встиг увійти в гру. Після сильного удару Іньєсти Сірігу відбив м'яч просто на нього, але Лео замість удару в дотик почав обробляти м'яч - і нічого небезпечного так і не створив. Втім, це був лише епізод - а в цілому, «Барса» відносно швидко відігралася після виходу Лео. Він з-під Верратті віддав загострюючу передачу на Вілью, Ель Гуахе просто блискуче (п'ятою, при боротьбі з трьома захисниками!) Відкотив на Педро, а канарец дуже класним ударом вразив дальній кут.

Анчелотті дивно довго тягнув із замінами - вийшли в «старті» гравці більше 80 хвилин чекали Гамейро і Бекхема. Ну а більш атакуючий «краёк» ван дер Віль змінив Жалле і зовсім за шість хвилин до кінця - і ніхто з трійці «джокерів» так і не зміг (не встиг?) Яскраво себе проявити. У будь-якому випадку, це єдине, в чому можна причепитися до Анчелотті - проти «Барси» його команда грала блискуче. У Парижі створюється справжній європейський гранд - і, думаю, вже в наступному сезоні можна записувати «ПСЖ» у фаворити Ліги Чемпіонів.

А так Іньєста міг в самій кінцівці вивести «Барсу» вперед

Гвардіола під час перебування тренером "Барси" якось розговорився: «Мессі - той, хто виводить нас на інший рівень. У нас чудові гравці, відмінна працездатність, тактика, ми постійно вколюємо, але на інший рівень нас виводить Мессі ». Матч з «ПСЖ» може послужити відеопідтвердження цим словам. Гравці, які вийшли проти «ПСЖ» з перших хвилин, самі по собі гарні? Дуже (9 чемпіонів Європи, 8 чемпіонів світу). Футбол вони показували якісний? Цілком (сучасний, зі ставкою на контроль м'яча). Але вже дуже рівною була гра, дуже багато моментів було у «ПСЖ». За 6 титулів за сезон з таким футболом не виграють ... Після появи же Мессі кожна атака стала більш осмисленою, небезпечної - а команда Анчелотті навіть при 1: 1 була змушена оборонятися більше, ніж при 0: 0. Гвардіола був прав ...