Українські дзюдоїсти завоювали призові місця на Гран-прі в Туреччині і Кубку Європи

Українка Анастасія Турчин завоювала срібло на Гран-прі в Анталії, у Галини Тарасової - бронза. Українка Анастасія Турчин завоювала срібло на Гран-прі в Анталії, у Галини Тарасової - бронза

Анастасія Турчин (перша зліва) завоювала срібло на Гран-прі в Анталії / IJF

На змаганнях Гран-прі в турецькій Анталії українка Анастасія Турчин в категорії до 78 кг завоювала срібло, а її співвітчизниця Галина Тарасова (понад 78 кг) стала третьою. Про це повідомляє офіційний сайт Федерації дзюдо України.

Що стосується Турчин, то вже третій фінал турнірів серії Гран-прі в 2018 році волинська спортсменка закінчує з "срібним" результатом. Підсумок поєдинку за головний приз в Туреччині, мабуть, самий прикрий з усіх. Адже Анастасія пропустила прийом "вазарі" на останній секунді. І перемогу святкувала її суперниця Лоріа Кука, що представляє Косово. На шляху до фіналу українка взяла верх над Омрі Кеньон з Ізраїлю і Олександрою Гімалетдіновой з Росії.

Інша українка, яка брала участь в цьому турнірі, теж повертається додому з медаллю. У категорії понад 78 кілограмів Галина Тарасова із Запоріжжя взяла другу "бронзу" Гран-прі цьогорічного сезону. Нагадаємо, що нагороду такого ж якості вона заробила в січні в Тунісі. Цікаво, що знову українка в суперечці за медаль взяла верх над представницею Росії: на цей раз - над Юлією Ляніченко.

У Туреччині змагалися ще двоє українців - Бекірбек Моргоев (до 60 кг) і Богдан Ядов (66 кг), які виступали в п'ятницю. Але кияни не змогли пробитися в призи.

Каро Марандян завоював бронзу на Кубку Європи / judoinside.com

Тим часом на Кубку Європи в Дубровнику (Хорватія) українські дзюдоїсти завоювали три бронзи.

У суботу спортсмен з Полтавщини Каро Марандян став призером у вазі до 66 кг, перемігши вже на старті сутички за бронзову медаль албанця Індріта Кулхажа.

У неділю медальний почин підтримали Артем Харченко (до 81 кг) і Федір Панько (понад 100 кг).

У категорії до 81 кілограма брали участь четверо українців - Артем Харченко, Грачик Авагян, Данило Довбиш і Олександр Кошляк, але тільки Артему вдалося завоювати медаль. У поєдинку за "бронзу" представник Харківщини переміг француза Квентіна Жубера, провівши "іппон" безпосередньо перед фінальною сиреною. Це - третя медаль Артема високого міжнародного рівня. Нагадаємо, що він був третім на Всесвітній Універсіаді-2013, а також - на юніорському Кубку Європи-2009.

Ще одну "бронзу" у другій змагальний день нашій команді приніс Федір Панько. У вазі понад 100 кілограмів в поєдинку за "бронзу" Дніпровець достроково виграв у Йована Пекович з Чорногорії.

За крок до медалі зупинився киянин Олександр Крук в категорії до 90 кг, поступився в "бронзовій" сутичці Аату Лааманену з Фінляндії. Ще один наш представник у цій вазі Ігор Книш зі Львівщини вибув вже на старті турніру.