Дауделл змусив Барцокаса дивитися на краватку

Останній матч сезону проти наймоднішою команди року! Суперником «Зеніту» в регулярному чемпіонаті 28 квітня виявився «Локомотив-Кубань» - головна сенсація Євроліги. В даний момент «Зеніт» Краснодару майже байдужий. Там тривають дискотеки і масові гуляння з нагоди «походу козаків на Берлін».

13-15 травня столиця Німеччини прийме «Фінал чотирьох» Євроліги, куди сенсаційно прорвалися «залізничники». Заради головного турніру континенту кубанці багатьом жертвують. Недавня п'ятиматчева серія проти «Барселони» виснажила їх лідерів. Що в результаті? На вчорашній матч проти «Зеніту», вирішував долю третього місця, не вийшов виконавець головної ролі! Найрезультативніший і ефективний гравець «Локо», Суперфорвард Ентоні Рендольф отримав відпочинок через легкого ушкодження і залишився поза заявкою. Прямо як Кріштіану Роналду напередодні.

В життя «Зеніту» вчора втрутилася НЕ Євроліга, а родичі з футболу. Через паралельного матчу команди Андре Віллаш-Боаша синьо-біло-блакитним не вдалося організувати на «СИБУР-Арені» продаж атрибутики. Просто не вистачило людей! Всіх задіяли на «Петровському». Колекціонери програмок та інших сувенірів сильно засмутилися. Добре хоч талісмана Льва на футбол не призвали. Хто замість нього буде виводити команди на паркет? Зате підтвердилася теорія прес-служби «Зеніта» про те, що відвідуваність баскетбольних матчів не страждає від паралельних футбольних ігор. Дійсно, «СИБУР Арену» зібрала звичайну касу в ті самі хвилини, коли Олег Шатов і Артем Дзюба терзали «Кубань».

Розправитися з «Локомотивом-Кубанню» значно складніше, але «Зеніту» вдавалося в першій половині вчорашнього матчу! Позбавлені Рендольфа, втомлені південці потрапили під фірмовий пітерський пресинг. Забіан Дауделл незрівнянно діяв у захисті проти Малькольма Ділейні - основного розігруючого гостей. Кращий персональщиков краснодарців Райан Брокхофф з перших хвилин приклеївся невидимим скотчем до Янису Тімм, але латвієць і сам від нього йшов, і партнерам по команді допомагав. При рахунку 10: 4 в стартовій чверті експресивний грецький наставник «Локо» Георгіос Барцокас ображено пішов на лавку і сів, втупивши очі на свій клубний зелений галстук.

До третьої чверті гості втішили Барцокаса і вирівняли рахунок. Однак лідери «Зеніту» вже подумки влаштувалися на комфортної третій позиції в таблиці, не бажаючи її поступатися. Фантастична чіпкість Дауделла в обороні, влучність Райана Тулсона і настирливість росіян в боротьбі за підбір створили ще одну сенсацію. Під захоплений рев пітерських трибун «Зеніт» - третій в Єдиній лізі ВТБ! Принаймні до початку плей-офф.

Олег Евстифеев, "Спорт День за Днем"

Зеніт: Дауделл (12 + 10 підбирань + 6 передач), Тулсон (23), Тімма (17 + 6 підбирань), Баринов (0), Берзіньш (2) - стартова п'ятірка; Пушков (11 + 8 підбирань), Томас (7), Віхров (4), Антипов (2), Десятников (1), Карпухін (0), Головін (0)

Локомотив: Ділейні (4), Воронов (11), Брокхофф (12 + 8 підбирань), Клавер (12 + 8 підбирань), Зубков (8) - стартова п'ятірка; Сінглтон (18), Дженнінг (4), Дрейпер (2), Биков (2)