біографія

Хокеїст, нападник, Головний тренер хокейної збірної Росії і московського ЦСКА

Заслужений майстер спорту, нападник. У 1979-1982 р грав в "Трактор" (Челябінськ), в 1982-1990 р - в ЦСКА. Чемпіон СРСР 1983-1989 років, в чемпіонатах СРСР провів 430 матчів, забив 195 голів. У 1990-1998 р - в "Фрібур" (Швейцарія). Чемпіон світу 1983, 1986, 1989, 1990, 1993 г. Другий призер чемпіонату Світу 1987 года, третій призер чепіонатов Миру - 1985, 1991 року, учасник чемпіонату Світу 1995 року. Олімпійський чемпіон 1988, 1992 У чемпіонатах Світу та Зимових Олімпійських Іграх зіграв 99 матчів, забив 46 голів. Фіналіст Кубка Канади 1987 роки (9 матчів, 2 голи).

В'ячеслав Биков фотографія

серпень 2000 року .... Чимало відомих російських гравців з'їхалися до швейцарського Фрібур, де в минулі вихідні пройшли проводи знаменитого хокеїста ЦСКА, збірної Росії і місцевого "Готтерона" В'ячеслава Бикова. У прощальному матчі 40-річного центрфорварда зійшлися зірки російського хокею і збірна швейцарської ліги.

У команді "Зірки Росії" на лід вийшли В'ячеслав Фетисов, Дарюс Каспарайтіс, Олександр Карповцев, Дмитро Юшкевич, Володимир Малахов, Максим Афіногенов, Олексій Яшин, його молодший брат Дмитро. Дві останні хвилини в складі росіян грав і 12-річний син В'ячеслава Бикова, Андрій, який встиг закинути дві шайби і тим самим перевершити свого батька, який відзначився лише одного разу. Андрію просто не вистачило часу, щоб засмутити голкіпера Тозіо втретє і принести своїй команді нічию. У складі зірок швейцарської Ліги виступали росіяни Ігор Федулов і Валерій Ширяєв. Сам винуватець торжества, якого прийшли проводити 8 тисяч глядачів, у першому періоді грав за команду "господарів", встигнувши реалізувати буліт, а після перерви перейшов в стан "Зірок Росії".

40-річний Биков є володарем 10 золотих медалей першостей СРСР у складі ЦСКА, разом з яким він також 7 разів перемагав в Кубку Чемпіонів Європи. З команди Віктора Васильовича Тихонова Биков поїхав до швейцарського "Фрібур-Готтерон", де виступав 10 років. За цей час В'ячеслав набрав 708 очок в 365 іграх. Биков - шестиразовий чемпіон світу і дворазовий олімпійський чемпіон у складі збірних СРСР і Росії.

"Фрібур-Готтерон" (Швейцарія) - "Зірки Росії" - 11:10 (3: 3, 4: 2, 4: 5).

Склад "Зірок Росії":

Воротар: Волков ( "Лос-Анджелес").

Захисники: Каспарайтіс ( "Піттсбург"), Фетисов (тренер "Нью-Джерсі"), Карповцев ( "Торонто"), Юшкевич ( "Торонто"), Малахов ( "Рейнджерс"), Чернов ( "Філадельфія"), Вишневський ( " Анахайм ").

Нападники: Афіногенов ( "Баффало"), Олексій Яшин ( "Оттава"), Зелепукин ( "Чикаго"), Зубрус ( "Монреаль"), Жолток ( "Монреаль"), Афанасенков ( "Тампа"), Швидкий ( "Флорида" ), Ляшенко ( "Даллас"), Щасливий ( "Оттава"), Дмитро Яшин, В'ячеслав Биков, Андрій Биков.

Голи:

1 період. 3 хв. - Федулов (1: 0), 7 хв. - Вігер (Ширяєв, 2: 0), 8 хв. - Афанасенков (буліт, 2: 1), 9 хв. - Юшкевич (Зубрус, 2: 2), 9 хв. - Биков (буліт, 3: 2), 13 хв. - Ляшенко (Щасливий, 3: 3),

2 період. 23 хв. - Морер (4: 3), 24 - Ельдебрінк (буліт, 5: 3), 31 хв. - Зелепукин (А. Яшин, 5: 4), 33 хв. - Вишневський (Щасливий, Швидкий, 5: 5), 37 хв. - Монтандон (6: 5), 39 хв. - Вігер (Федулов, 7: 5)

3 період. 44 хв. - Холленштейн (Федулов, 8: 5), 46 хв. - Зубрус (Жолток, Карповцев, 8: 6), 47 хв. - А. Яшин (Зелепукин, 8: 7), 49 хв. - Жолток (8: 8), 50 мін.- Ширяєв (9: 8), 52 хв. - Холленштейн (Федулов, 10: 8), 54 хв. - Рой (11: 8), 59 хв. - Андрій Биков (11: 9), 60 хв. - Андрій Биков (Каспарайтіс, 11:10).

На 43-й хвилині Олексій Яшин не реалізував буліт.

7633 глядача.

Подяка
sega 14.05.2007 4:38:20

Дуже хороший і корисний гравець, який прославив радянську школу хокею. Але і став дуже хорошим тренером російських команд (клуб ЦСКА і ЗБІРНА РОСІЇ). Під його керівництвом ми згадали, ту давно забуту командну гру. В якій немає лідера, а є один потужний кістяк, це команда. І ми вдячні, за те що ця людина змогла створити. Хоча шкода, що вони не потрапили у фінал, але це ж гра. Сьогодні фортуна була не на нашому боці, але завтра, вона буде благосклонна.Победи нас чекають попереду. Хочу побажати удачі в подальшій роботі! Ми любимо вас наша КОМАНДА.