Олімпійські ігри 1996 року в Атланті

Олімпійські ігри були проведені 19 липня-4 серпня 1996 року в Атланті (Джорджія, США). Законною господинею Олімпійських ігор Атланта стала 18 вересня 1990 року Сесії МОК в столиці Японії - Токіо. Так як Ігри повинні були пройти в рік сторіччя сучасного олімпійського руху, багато фахівців і любителі спорту були переконані, що змагання повинні пройти на історичній батьківщині Олімпійських ігор - Греції. Але члени МОК вибрали Атланту, вважаючи, що проведення Ігор в США принесе великі доходи, ніж в Греції.

рік сторіччя сучасного олімпійського руху,

Церемонію відкриття, яка відбулася 19 липня 1996 року, подивилися рекордні 3,5 мільярда чоловік. Театралізована частина відкриття Ігор була присвячена історії південній частині США та 100-річчя олімпійського руху. Олімпійський вогонь був запалений легендарним американським боксером Мохаммедом Алі (Кассіус Клей).

В Олімпійських іграх взяли участь 10 318 спортсменів з 197 країн. Ігри забезпечували майже 50 тисяч волонтерів. Змагання проходили в 37 видах спорту (офіційний сайт МОК), було розіграно 271 комплект нагород. У програмі змагань дебютували софтбол, пляжний волейбол, маунтінбайк, гонки екіпажів легкої ваги в академічному веслуванні, жіночий футбол.

Талісманом Ігор став незрозумілий булькатий чоловічок Іззі (��корочення від What is it?). На відміну від інших талісманів Іззі не став популярним серед уболівальників і туристів. Цей талісман вважається самим провальним в історії олімпійського руху.

Цей талісман вважається самим провальним в історії олімпійського руху

Героїнею Ігор в Атланті стала американка Емі Ван Дайк, яка завоювала чотири золотих медалі в плаванні (50 м в / с, 100 м батерфляй, естафета 4х100 м, комбінована естафета 4х100 м). Російський плавець Олександр Попов виграв 4 медалі, 2 з яких (на дистанціях 50 і 100 м) золоті. Найбільша кількість медалей на Олімпійських іграх виграв прославлений російський гімнаст Олексій Нємов. Він став володарем 6 нагород - 2 золоті (опорний стрибок, командна першість), 1 срібна (абсолютна першість), 3 бронзових (вправи на коні, перекладина, вільні вправи).

Мухаммед Алі

Вперше в Олімпійських іграх брали участь велосипедисти-професіонали. Кращим в індивідуальній шосейній гонці став легендарний іспанський велогонщик, багаторазовий переможець Тур де Франс Мігель Індурайн .

Серйозна боротьба за медалі розгорнулася в змаганнях легкоатлетів. Французька спрінтерші Марі Жо Перек завоювала дві золоті медалі на дистанціях 200 і 400 метрів. Марі стала першою спортсменкою в історії Олімпіад, якій вдалося перемогти двічі поспіль (1992 і 1996 роки) в бігу на дистанції 400 м. У чоловіків королем спринту став Майкл Джонсон, який виграв 2 золоті медалі на 200 і 400 м.

Легендарний американський легкоатлет Карл Льюїс , В свої 35 років зумів завоювати дев'яту золоту олімпійську медаль, на цей раз в стрибках в довжину. Вперше в історії важкої атлетики третю поспіль золоту медаль завоював прославлений турецька спортсмен Наїм Сулейманоглу . Також триразовим олімпійським чемпіоном став знаменитий борець греко-римського стилю Олександр Карелін .

Сенсаційно завершився футбольний олімпійський турнір, де перемогу здобула збірна Нігерії, яка обіграла у фінальному матчі сильну команду Аргентини Сенсаційно завершився футбольний олімпійський турнір, де перемогу здобула збірна Нігерії, яка обіграла у фінальному матчі сильну команду Аргентини. Блискучу перемогу на Олімпійських іграх здобув нині прославлений український професійний боксер Володимир Кличко.

З 197 країн-учасниць медалі завоювали представники 79 країн, спортсмени з 53 держав стали володарями золотих нагород. У неофіційному командному заліку перемогу святкувала команда США, спортсмени якої виграли 101 медаль - (44-32-25). Друге місце зайняла олімпійська збірна Російської Федерації - 63 медалі (26-21-16), третіми стали спортсмени Німеччини - 65 нагород (20-18-27).

Незважаючи на чудові спортивні досягнення, численні світові рекорди, Олімпійські ігри в Атланті запам'яталися провальною організацією. Волонтери були не підготовлені до забезпечення Ігор і роботі з туристами, інформаційні системи постійно ламалися. Організаторів звинуватили в зайвій комерціалізації Ігор. Сумною сторінкою в Іграх стало 27 липня. В цей день в Олімпійському парку вибухнула бомба, закладена терористами. В результаті загинули 2 людини, більше сотні отримали поранення.

На офіційній церемонії закриття Ігор Президент МОК Хуан Антоніо Самаранч вперше за час свого президентства не сказав традиційну фразу «Ці Ігри були кращими в історії», висловивши, таким чином, незадоволення від організації Ігор.