Останній герой. Огляд п'ятого туру Ліги Європи

«Кельн» 1-0 «Арсенал»

П'ятий тур групового етапу єврокубків часто виявляється самим цікавим. Здавалося б, таким повинен ставати тур шостий, проте нерідко йому - шостого - залишаються лише огризки турнірній інтриги, в той час як самий її сік бризкає в п'ятому, коли ще жодна команда не забезпечила собі виходу в плей-офф або не позбулася геть таких шансів, але деякі до цього дуже близькі, а тому відчайдушно б'ються за свої інтереси. Однак ситуація в групі Н, де ведуть свою боротьбу «Арсенал» і «Кельн», виглядала як раз гірше: «каноніри» ще до стартового свистка Владислава Безбородова гарантували собі євровесну де-юре і перше місце де-факто, а «козли», навпаки, практично втратили надії на будь-яке місце, крім останнього: три поразки на старті групового турніру і зовсім плачевний стан в таблиці Бундесліги вселяли цілковитий песимізм щодо перспектив підопічних чомусь все ще Петера Штегер. Тому звітний матч представлявся якимось не зовсім потрібне. Думаю, не дуже багато з різноманіття паралельно йдуть ігор четверга вибрали до перегляду саме цю.

З вищенаведеними підходами, проте, не погодилися мешканці та гості Кельна, знову забили під зав'язку 50-тисячний «Рейн Енергі» і відчайдушно підтримували своїх улюбленців протягом всієї гри. Можливо, надію на інтригу або хоча б просто цікавий, подієвий матч вселив їм склад, який привіз з собою до Німеччини Арсен Венгер і який далекий від того, щоб називатися основним. Вже резервістів лондонських можна було постаратися обіграти, а якби при цьому ще і БАТЕ з «Црвеною Зіркою» зіграли як треба - то і надія на успіх могла повернутися в серця вболівальників. Втім, «Арсенал» всю Лігу Європи проводить таким, «спеціальним» складом, що не завадило йому зайняти після чотирьох матчів вищезазначені позиції. А резервісти - вони ж хлопці дуже мотивовані, їм треба доводити тренеру свою спроможність. Загалом, тривожно було за інтригу.

І перший тайм тривогу цю повністю виправдав. Якщо ви не бачили матчу, але, дізнавшись результат, вирішите подивитися його в запису - починайте відразу з другого тайму, бо до перерви єдиним вартим уваги подією стала вимушена заміна господарів на 38-й хвилині, коли замість травмованого Домініка Мароха на полі з'явився Костянтин Рауш. Це було дійсно важливо, оскільки до цього моменту гра була по темпу досить швидка, але за змістом - ріденька, тому що обидві команди відбирали м'яч у суперника досить високо, в основному в середині поля, і загрози воротам не створювалося. Мабуть, лише по одному моменту у тих і інших за всю першу половину гри можна з натяжкою назвати небезпечними. А забезпечувала таке безмоментье обрана обома тренерами схема гри з трьома центральними захисниками, і тепер, коли самий центральний з центральних у «Кельна» вибув, команді довелося свою гру перебудовувати. Рауш, до речі, вийшов зовсім не дарма: коментатор матчу Олександр Шмурнов називав його прізвище частіше за інших господарів поля не тільки тому, що це гравець збірної Росії, але і тому, що він дійсно був дуже активний як в оборонних, так і в атакуючих діях.

У другому таймі спочатку тривала тяганина першого, так що подумалося: а чим взагалі займалися команди в роздягальнях? Однак до закінчення двох третин номінального часу матчу стараннями Сірку Герассі сталося нарешті цікаве. Спочатку він завершив чергову контратаку «Кельна» ласкавим «ударом» прямо в руки Віспини, а вже через хвилину, розсердившись на самого себе і кинувшись виправлятися, француз з великим бажанням звалився на газон у штрафному гостей, і Безбородов, не роздумуючи, вказав на точку . Удар самого винуватця всієї активності тих хвилин опинився, як постріл, сильним, точним і без шансів для колумбійського стража воріт «Арсеналу».

Ось тут і пішла гра. Здавалося б, що потрібно «Арсеналу», якому навіть поразка не заважало посісти перше місце в групі? Однак лондонці дуже хотіли відігратися. Хитрий Венгер випустив на заміну двох зовсім сопливих хлопців - Нельсона і Нкетіа (бундесболельщікі, знаєте таких?), А вже їх мотивувати не потрібно було. «Кельн» відчайдушно відбивався, ближче до кінця стало зовсім гаряче. У грі нарешті з'явився Олів'є Жиру, хоча хлопець з його прізвищем на футболці був присутній на поле з перших хвилин. В одному з епізодів Жиру виявився зовсім один у штрафному суперника, отримав м'яч на межі (або за оной?) Офсайду, але рятувати становище кинулися відразу два Кельнськіх Хорна - голкіпер Тімо і захисник Яннес. У підсумку обом потрібна була допомога, важче довелося Яннесу, вибігли навіть товариші з носилками, але замін в розпорядженні хазяйської команди більше не було, так що обом довелося зібрати волю і сили в кулак і продовжити боротьбу.

Останні хвилини стали практично бенефісом Тімо Хорна: він виручав свою команду після ударів і в упор, і з дальнього пострілу Вілшера, і з кутового. Мінімум половина перемоги «козлів» - на «совісті» цього хлопця.

А перемога - так, відбулася. Багато в чому несподівана, але однозначно заслужена. А яка гарна може вийти story: після трьох поразок кельнци здобудуть три перемоги і з піднятою головою проїдуть в плей-офф Ліги Європи. Нічийний результат в матчі «Црвени Звєзди» і БАТЕ цілком відкриває таку перспективу, так що тепер «Кельну» потрібно просто виграти у сербів через два тижні в Белграді.

Щиро їм цього побажаємо.

Автор: Олександр Ліпатов

ВІДЕО ОГЛЯД

СТАТИСТИКА

***

«Атлетик» 3-2 «Герта»

Берлінська «Герта» вибула з боротьби за Лігу Європи, в видовищному матчі програвши «Атлетіко» в гостях.

До гри.

Підопічні Пола Дардана виглядали явними претендентами на вихід з групи J, куди потрапили в компанію з іспанцями, а також української «Зорею» і шведським «Естерсунді». Здавалося б, конкурент тут тільки «Атлетик», а не бездомна «Зоря» (команда з Луганська) та позбавлений практики «Естерсунд» (до кінця групового раунду чемпіонат Швеції давно закінчився). Однак футбол - штука непередбачувана, і ось шведи виходять з групи за тур до кінця, а «Герта» прощається з єврокубками.

Невелика затримка рейсу, що трапилася з німецькою командою, чи не вплинула на настрій гравців, заявив перед грою Пол Дардана. Він поскаржився на травми Дуди та Даріди і заявив, що стратегією на матч буде гра на контратаках. Тренер берлінців порівняв матч з кубковим півфіналом, підкресливши його важливість для обох колективів.

Хід матчу.

Матч з «Атлетиком» був останнім шансом для берлінців продовжити боротьбу за вихід в плей-офф. Навіть нічия при певних розкладах залишала шанси. А от поразка ставило хрест на надіях команди зустріти весну в компанії учасників єврокубків.

Лукавив чи Дардана щодо плану, але першу половину тайму «Герта» тільки те й робила, що атакувала, створювала моменти, небезпечно била по воротах. На 26-й хвилині подача в штрафну знайшла голову Леккі - 1: 0!

«Атлетик» ожив, пішов вперед і на 33-й хвилині Вільямс звалився в боротьбі з двома захисниками в центрі штрафного. Ситуація досить спірна, але арбітр впевнено вказав на точку. Адуріс не звикати забивати в Лізі Європи - 1: 1.

Однак «Герта» забила мало не в першій атаці. Знову навісна передача, знову гра головою - Зельке знову виводить «Герту» вперед.

На жаль, але в другому таймі «Атлетик» гру перевернув. Спочатку арбітр знову вказав на точку, зафіксувавши гру рукою, і Адуріс робить дубль - 2: 2! А за десять хвилин до кінця гри вже баски підловив «Герту» на контратаці і Вільямс, замкнувши передачу з флангу, вибив берлінців з турніру. Навіть відігратися «Герта» вже не змогла.

Після матчу.

«Ми провели відмінний перший тайм, де все йшло так, як було заплановано. У другій половині Більбао став грати агресивніше. Ми не завжди могли витримати їх темп, - пояснив причину поразки Дардана. - З сьогоднішньої гри важливо винести те, що ми дуже молода команда, і ми можемо розвиватися. Для них ця гра була важливим уроком ».

У «Герти» залишився домашній матч з «Естерсунді». І тому, і іншому колективу вже нічого не потрібно, але, можливо, «Герта» захоче завершити єврокубковий похід перемогою, та й окуляри в рейтинг Німеччини явно не завадять. Ситуація в рейтингу у німців в цьому сезоні жахлива.

Автор: Кот Усередині

ВІДЕО ОГЛЯД

СТАТИСТИКА

***

«Брага» 3-1 «Хоффенхайм»

Під проливним осіннім дощем Браги "Хоффенхайм» закінчив свій шлях в першому історії клубу єврокубковому турне. Поразка від місцевого клубу зробило абсолютно неможливим для команди розраховувати грати в Лізі Європи навесні.

Тренер «Браги» Абел Феррейра зробив дві зміни в порівнянні з останнім матчем команди на Кубок Португалії з «Ріу Аве» (0: 1) - замість Рікарду Орти і Дієго Соуза на полі з'явилися Жоау Тейшейра і Паулінью.

Юліан Нагельсманн провів чотири зміни в складі своєї команди після нічиєї 1: 1 з «Айнтрахтом»: Нордтвейт, Цубер, Амірі і Крамаріч вийшли на поле замість відсутніх Вагнера, Акпогуми, Ута і Руппі.

«Муніципальний стадіон» в Бразі заревів переможним кличем вже на 44-й секунді матчу, коли Жоао Тейшейра, змістившись на лівий фланг, зробив прекрасну передачу в район Марсело Гойа, і далі ми побачили дуже «швидкий гол» в цьому матчі. Пош, Фогт і Нордтвейт, які повинні були перешкодити цей стрімкій атаці португальців, виглядали збентеженими.

Португальці тримали оборону німців, що називається, «в тонусі» і ударів по воротах було щось аж надто багато, навіть для люблячого пограти «від хвіртки» «Хоффенхайма». Паулінью ( '5, '45), Жоау Тейшейра ('10, 15) і Франсержіо ('32) мали прекрасні можливості для взяття воріт.

Незважаючи на швидкі контратаки, що завершуються поруч небезпечних моментів, «Брага» все більше притискалася до свого штрафного, виставляючи проти зінсхаймцев «автобус» з шести, а деколи і семи захисників. Команда Нагельсманна спробувала боротися з ним фланговими проходами і дальніми ударами Амірі ( '6), Шульца ('28, '45) і Нордтвейт ('35) - але всі вони були неточними.

Другий тайм «Хоффенхайм» почав дуже потужно. І імена цієї потужності - Ут і Гнабрі. Ця парочка створювала момент за моментом біля воріт суперника, і тільки зірки завадили їм забити більше одного м'яча (Ут '74).

Однак, пішовши стрімголов в атаку, гравці Нагельсманна в черговий раз забули про оборону і були жорстоко покарані суперником. Спочатку на 81-й хвилині після прориву Рікарду Ешгайю по правому флангу Франсержіо з шести метрів б'є по воротах і виводить свою команду вперед. А в доданий час він же точним пострілом з 35 метрів робить рахунок остаточно непристойним для «Хоффенхайма» - 3: 1.

Що ж, схоже, команді Нагельсманна можна остаточно сконцентруватися на Бундеслізі.

Автор: lipecktraveller

ВІДЕО ОГЛЯД

СТАТИСТИКА

***

З використанням матеріалів офіційних твиттеров клубів.

***

Всі, хто дочитав до кінця, отримують +10 до удачі улюбленої команди!

Дивіться німецький футбол, підписуйтесь на наш блог і твіттер !

У другому таймі спочатку тривала тяганина першого, так що подумалося: а чим взагалі займалися команди в роздягальнях?
Здавалося б, що потрібно «Арсеналу», якому навіть поразка не заважало посісти перше місце в групі?