Вісімка максималістів. Художня гімнастика

Ганна Різатдінова, sport.ua

На турнірі в Лондоні, який був другим етапом відбору на Олімпійські ігри-2012, українські гімнастки завоювали дві відсутні для повної квоти ліцензії. Ганна Різатдінова здобула право виступати в індивідуальній першості. А завдяки зусиллям Вікторії Ленишин, Євгенії Гомон, Олени Дмитраш, Світлани Прокопової, Анастасії Шіхаревой і Валерії Гудим Україна буде представлена ​​і в групових (п'ять м'ячів і три стрічки + два обруча) вправах.

За підсумками першого відбіркового турніру - вересневого чемпіонату світу в Монпельє - українки завоювали одну ліцензію зусиллями Аліни Максименко, фінішувавши п'ятою в абсолютній першості. Однак шанс бути представленими на Олімпійських іграх в повному складі підопічні Альбіни Дерюгіної не втратили. Для того, щоб пробитися до другого відбірного раунду, лічниці потрібно було на першості планети зайняти місце з 16-го по 24-е, а представницям групових вправ - з 7-го по 15-е.

У вересні Різатдінова була близька до того, щоб дістати пропуск на Ігри прямо в Монпельє. Але вправу з м'ячем і особливо зі стрічкою (25,100 бала) відправили Анну на 18-ю позицію і у другий кваліфікаційний раунд. На чемпіонаті світу в групових вправах українки в обох видах показали дев'ятий результат, тим самим забронювавши собі місце серед тих, хто в січні випробує удачу в Лондоні вдруге. А судячи з результатів першості планети, фортуна повинна була посміхнутися. Судіть самі: спортсменки, які вже мають олімпійський пропуск, в відборі участі не брали, а ліцензію у другому раунді отримували п'ять кращих гімнасток і чотири збірні в групових вправах.

На тестові змагання в Лондон приїхала і віце-чемпіонка світу Дар'я Кондакова з Росії, яка перемогла і в кваліфікації, і в фіналі багатоборства. І якщо в боротьбі за перемогу на цьому турнірі вона вважалася рівноправною учасницею, то в суперечці за ліцензії головними дійовими особами виявилися наша Різатдінова, її тезка Аляб'єва з Казахстану, іспанка Кароліна Родрігес, Крісталлені Трікоміті з Кіпру та німкеня Яна Березко-Маргграндер, які, забігаючи наперед, і завоювали право виступити на Іграх.

Після першого дня кваліфікації - а це вправи з обручем і м'ячем - українка виправдала очікування своїх уболівальників, програючи лише Кондаковой. Після виконання всіх видів Анна перемістилася на третю позицію, поступившись Аляб'єва всього 0,050 бала. Цікаво, що за композиції з м'ячем і булавами Різатдінова отримала від суддів вищі оцінки, ніж росіянка і представниця Казахстану. А у фінальній стадії змагань наша Анна взяла реванш у Аляб'єва, завоювавши срібну медаль. Відзначимо також і те, що в порівнянні з чемпіонатом світу за кожне вправи в Лондоні Різатдінова отримувала на бал, а то і півтора вище. Таким чином, українські «художниці» не порушили традицію виставляти на Ігри в індивідуальній першості двох спортсменок.

Виконали своє завдання і групповічкі. У кваліфікації турніру в Лондоні українки в кожному з двох видів програми незмінно були другими слідом за іспанками. Причому у вправі з п'ятьма м'ячами наші дівчата поступилися суперницям лише 0,050 - за рахунок балів, поставлених за виконання. Приємно констатувати, що їх майстерність, судячи з оцінок, теж зросла. Але на відміну від Різатдінової, в фіналі групповічкі не впоралися з м'ячами, отримавши восьму суму балів. Другий вид, в якому українки були другими, підняв їх на шосту сходинку.

За підсумками другого відбіркового раунду, крім Іспанії та України, делегувати на Олімпіаду шістку гімнасток зможуть Ізраїль і Греція. Ще вакантні чотири ліцензії серед лічниці і дві серед групповічек будуть розподілені так, щоб кожен континент мав свого представника в Лондоні-2012, в тому числі з огляду на і квоту країни-господарки Ігор. Однак вже зараз ясно, що максимальне представництво, а це - вісім чоловік, на Олімпійські ігри відправлять три збірні - України, Росії і Білорусії.