Йоги, де у них кнопка? Огляд матчу Німеччина - Нідерланди

Ця у всіх сенсах буденна зустріч мало що вирішувала. Німеччина достроково вилетіла в групу В і з самого турніру Ліги Націй, що не кращим чином позначалося на настрої гравців. А Голландія в переддень матчу вчепилася за хвіст французької збірної і по суті вже чекала нового суперника. Нам, рядовим глядачам, залишалося дізнатися, прокинувся в хлопцях Лева «тімгайст» або пішов у глибоку сплячку до наступного року?

Гра в Гельзенкірхені починалася жваво. Обидві команди кинулися вперед, проте раз по раз зустрічали один одного в центрі поля. Рідкісна атака мала продовження у воріт суперника. У цій ситуації складно пояснити, як народився гол Вернера. На 9-й хвилині нападник «РБ Лейпциг», підробивши собі під удар пас Гнабрі, точним рухом обрушує воротаря і надії Голландії на легку гру.

Не встигли вболівальники натішитися голу, як наспів новий. На 19-й хвилині Кроос вивів Сані під атаку, але бачачи своє можливе «поза грою», Лерой змушений був трохи пригальмувати і влаштувати паралельний воріт прохід між голландських захисників. Далі послідував удар і вдалий рикошет від «помаранчевого» гравця. Як підсумок, Сіллессену довелося діставати м'яч з сітки.

Після голу Сані гра не стала оборонної для Німеччини або різко атакуючої для Голландії. Розслаблення в лавах Манншафт не було відзначено, навпаки, гравці при кожній нагоді прагнули зламати оборону «помаранчевих». У свою чергу, і захист господарів поля відрізнялася надійністю. Тому складно виділити якісь особливо яскраві проходи «левів». Мабуть, найпотужнішою була атака на 33-й хвилині. Де Йонг пасував верхом на Депая, але Зюле виявився першим на м'ячі. Тільки винос був небезпечним, і Нойєра довелося вибивати м'яч практично з-під поперечини.

А німецька збірна до кінця тайму видала ще парочку гострих моментів. Спочатку Гнабрі мав можливість збільшити відрив завдяки пасу Шульца, який встиг зупинити м'яч практично на лінії поля, але удар, на радість Сіллессену, пройшов мимо. Трохи пізніше виникла метушня біля воріт голландців могла б також зіграти на руку господарям, тільки в результаті вивела «помаранчевих» в напад, яке закінчилося лише падінням Бабеля і його вимушеною заміною.

Так під завісу першого тайму на табло горів приємний для вболівальників Німеччини рахунок 2: 0. Залишалося сподіватися, що і другу половину зустрічі Лев і Ко видадуть не менше видовищною, а не як в товариському матчі з Росією.

Залишалося сподіватися, що і другу половину зустрічі Лев і Ко видадуть не менше видовищною, а не як в товариському матчі з Росією

Але хто ж знав, що другий тайм можна буде дивитися, починаючи з 80-ї хвилини? А поки для вболівальників обох команд нічого не змінилося в грі: голландці все також проводять нечасті вилазки в стан німецької збірної, як наприклад, прохід Промес на 55-й хвилині, при цьому мають перевагу у володінні м'ячем; господарі поля спокійно контролюють те, що відбувається на «Фельтінс-Арені» і продовжують турбувати суперника.

Свіжі Мюллер і Ройс, тільки що вийшли на заміну Вернеру і Гнабрі, один за одним ставали помічниками зарядженого на голи Сані. У першому випадку Томас не розрахував силу удару, хоч і виводив на вигідну позицію Лероя, в наступному моменті Сані сам запоров шанс, затримавшись і вставши спиною до воріт.

Але щось пішло не так в заключній чверті зустрічі. Голландія, протерпев майже весь матч і економно витрачаючи сили, видала феноменальну кінцівку протистояння. Першим дзвіночком став удар в ближній кут Депая. А далі настав кошмар Лева ... На 84-й хвилині на порожньому місці виникає чехарда в штрафний Німеччини і призводить до того, що в три торкання (Тете - де Рон - Промес) здавався міцним фундамент німців поплив. Промес силами колег був виведений на забійну позицію, і йому залишалося лише красиво завершити атаку, що він, на радість Кумана, і зробив.

І вишенькою на торті став гол капітана «левів». Спочатку Вірджіл сам намагався пробити, але його удар відбили. А ось зв'язка з де Вильена спрацювала чітко - на блюдечку Тонни підніс для Ван Дейка м'яч, який інший капітан ганебно дістав із сітки на 90-й хвилині.

Спочатку всім здавалося, що «німецька машина» струсила пил і завелася, хоча б для гідного завершення цієї стадії Ліги Націй. «Сліпі кошенята» першої зустрічі з Голландією перетворилися в хижаків, впевнених і сміливих. Однак після дванадцятого удару курантів все зруйнувалося. Голландія пересиділа = перехитрила = переграла німців і по суті виграла цей матч, ставши лідером групи! Так що зараз команді Лева доведеться з штовхача запускати цей розсипається драндулет в наступний ігровий сезон. Зате ми знаємо, що вони попросять у Святого Миколая на Різдво.