16. Олександр Єрохін
  17. Денис Черишев
  18. Артем Дзюба
  19. Федір Смолов

Відростити вуса, назвати синів Ігор, Артем і Маріо, чекати наступного вдалий турнір у виконанні збірної Росії. Поки шаблонний уболівальник команди Станіслава Черчесова зайнятий цими справами, аналізуємо внесок окремих футболістів в історичне для збірної досягнення і пропонуємо читачам приєднатися до обговорення гравців!

Ігор Акінфєєв

Британська преса перед чемпіонатом світу дала прогноз: або Акінфєєв зробить кілька результативних помилок, як було в Бразилії в 2014-му, або стане національним героєм. Судячи з реакції вболівальників, другий варіант виявився ближчим до істини. По ходу групового турніру Ігор радів, що по його воротах майже не б'ють, але в матчі з Уругваєм (0: 3) йому все ж довелося повозитися. Деякі навіть знайшли в його діях парочку прорахунків. У плей-офф воротар ЦСКА вирішив видати всі, на що здатний. 9 сейвів у матчі з Іспанією - кращий результат цього ЧС, який підкорявся також Тібо Куртуа і Гільєрмо Очоа. Вишенька у грі Акінфєєва - дві класних серії післяматчевих пенальті.

Маріо Фернандес

Деякі після матчу з Хорватією охрестили Фернандеса кращим бразильцем турніру. Захисник поступово входив в раж і до чвертьфіналу в кращих традиціях своєї гри носився по брівці вперед-назад. Один з таких випадів, правда, привів до пропущеного голу, але захисник ЦСКА реабілітувався в додатковий час. За феноменальний обсяг роботи, два результативних дії на турнірі і перекритих в 1/8 фіналу Жорді Альбу і Іско російському бразильцеві точно світить потрапляння до символічної збірної чемпіонату світу.

Ігор Смольников

Смольников вийшов в стартовому складі гри з Уругваєм підмінити Фернандеса. Зенітовец провів на полі 35 хвилин, за які встиг виграти одне єдиноборство, один раз відібрати м'яч, віддати 11 точних передач з 13 і отримати дві жовті картки. Єдиним для збірної Росії видаленням на турнірі Смольников і завершив чемпіонат світу. Довелося знову випускати на поле Фернандеса.

Сергій Ігнашевич

Ігнашевич, як з'ясувалося, заради чемпіонату світу відклав завершення кар'єри. І для футболіста такого статусу Сергій провів дуже сильний турнір. До мундіалю розхожими були жарти, що 38-річному стопери належить часто дивитися в спину тікає від нього Луїса Суареса і Мохамед Салах. Дивно, але таких моментів оборона збірної Росії не привезла. Захист команди Черчесова за підсумками 60 матчів чемпіонату світу і виявилася кращою на турнірі, виходячи з показників виносів, відборів і перехоплень. Ватажок цієї оборони - Ігнашевич.

Ілля Кутєпов

24-річний Кутепов хоч і не настільки вікової, як його партнер по центру оборони, але теж не швидкий. На чемпіонаті світу захисник «Спартака» багато в чому несподівано компенсував швидкість класним умінням читати гру. 6 перехоплень в одному тільки матчі з Іспанією - це один з кращих результатів турніру і причина попадання гравця в символічну збірну 1/8 фіналу. Фотографії покаліченої в грі з Хорватією стопи - показник бойових якостей Кутепова. Гольова передача в матчі з Єгиптом (3: 1) і зовсім наштовхує на схожість Іллі з Ігнашевич, також відомим виконавцем штрафних ударів і майстром першого пасу. Як підсумок - інтерес клубів на кшталт «Фіорентини» і «Лейпцига».

Володимир Гранат

Гранат виявився єдиним захисником збірної Росії, який відіграв сухий матч проти Іспанії. Уродженець Улан-Уде вийшов на заміну після першого тайму і «насухо» відіграв проти «червоної фурії» 75 хвилин. За цей час 31-річний захисник не віддав жодної точної передачі, п'ять разів помилившись з пасом - антирекорд чемпіонатів світу.

Федір Кудряшов

Федір провів суперечливий турнір. Статистика не дозволяє ні похвалити, ні посварити гравця, але візуально згадуються в першу чергу небезпечні забіги Анте Ребич по флангу Кудряшова. Захисник "Рубіна" не завжди справлявся з нападом «шашкових», хоча з Уругваєм на фланзі і Іспанією і в центрі, і на краю Федір виглядав монолітної частиною оборони. Яка як допускала помилки, так і повністю перекривала дуже майстерних гравців.

Юрій Жирков

- Травма Жиркова не менше серйозна, ніж пошкодження Салаха, - проговорився Станіслав Черчесов. З запаленням м'язів гомілки захисник «Зеніту» не тільки практично повністю закрив головну зірку АПЛ і збірної Єгипту, але і впевнено бігав вперед в матчі з Саудівською Аравією (5: 0). Надійність і самовіддача Жиркова забезпечили збірній Росії баланс активності на обох флангах оборони.

Олександр Самедов

Завершив кар'єру в збірній півзахисник повною мірою своїм виступом на останньому турнірі задоволений бути не може. Футболіст «Спартака» один з небагатьох, хто в контрольних матчах останні два роки виглядав яскравіше, ніж на домашньому ЧС. Класні подачі зі стандартів залишилися повністю за межами мундіалю, вміння обіграти один в один Олександр застосовував куди рідше, ніж зазвичай. Але Самедов намагався перекрити недоліки самовіддачею в обороні і тактично грамотним взаємодією з Маріо Фернандесом.

Роман Зобнин

62 кілометри пробіг за 5 ігор півзахисник збірної Росії. Більшої дистанції на цьому чемпіонаті світу поки не подолав ніхто. Викинутий Зобнина на плече мову після двох поспіль матчів по 120 хвилин цілком зрозумілий - «опорник» виконував колосальний обсяг роботи. Роман займався зонного обороною, відбирав м'яч, тягнув його вперед, віддавав передачі в атаку і бив сам. Відкритий в матчі з Єгиптом рахунок - досягнення Зобнина. Складно сказати, як би склався для збірної чемпіонат світу, не зумій росіяни розкрити ворота африканців у другому турі.

Юрій Газінський

Його поява в стартовому складі на матч відкриття викликало легке здивування - для півзахисника «Краснодара» це був перший офіційний матч за збірну. Юрій не знітився і відкрив рахунок голам чемпіонату світу-2018. В цілому Газінський довів, наскільки може бути важливий для команди чистий півзахисник-руйнівник. Зосередившись саме на обороні, Юрій видавав не такий великий пробіг, але компенсував це хорошим відсотком виграних єдиноборств і успішних відборів.

Олександр Головін

Справив фурор в матчі відкриття, забивши гол і оформивши дві гольові передачі. Хавбек ЦСКА створив в тій грі 5 гольових моментів - кращий результат для одного гравця збірної Росії за всю історію. З урахуванням історії СРСР, такого не було з ЧС-1970, де блищав Каха Асатіані. В інших матчах Головін був не так успішний в атаці, займаючись біганиною і виконанням ролі додаткового опорника. Виходило дуже продуктивно. Інтерес «Ювентуса», «Челсі» і «Барселони» - найкраща оцінка гри Головіна.

Далер Кузя

Входив в «трійку мрії» за версією журналістів. Тріо Кузя - Головін - Зобнин сформувалося лише в плей-офф. Далер довго запрягав, але потім поїхав, як треба. Кузя перебив Газінського за кількістю відборів, перехоплень і виграних єдиноборств, поступившись, правда, у відсотку вдалих оборонних дій. Зате на атаку хавбек «Зеніта» працював старанніше. Стабільні 75-80 відсотків точних передач вперед Кузя за гру видавав.

Олексій Олексій Андрійович Міранчук

Чемпіон Росії минулого сезону на мундіалі обмежився 60 хвилинами в матчі з Уругваєм. Роль Олександра Головіна, яким ризикувати не стали, Олексій Андрійович Міранчук не припала до вподоби. Олексій намагався, віддав 75 ​​відсотків точних передач, але більша частина з них припали на частку крайнього захисника Кудряшова і партнера по центральній зоні Зобнина. Віддати пас вперед Олексій Андрійович Міранчук так і не зумів.

Алан Дзагоєв

Дзагоєва не пощастило. Травма задньої поверхні стегна змусила його покинути поле через 12 хвилин після першого голу чемпіонату світу. Алан втік до контратаку, але добіг до півторатижневого лікарняного. Правда, після повернення з кушетки хавбек ЦСКА нагадав, чому ще до Головіна хтось із півзахисту армійців фігурував в шорт-листах європейських клубів. Класний навіс на Фернандеса в додатковий час чвертьфіналу з Хорватією дозволив збірній Росії ще трохи продовжити виступ на домашньому ЧС.

Олександр Єрохін

Ще один футболіст, періодично йшов в лазарет. Втім, забій стопи не завадив Єрохіну в плей-офф стати «джокером» Черчесова, які виходять на заміну. Хавбек «Зеніту» в першу чергу приносив користь високим зростом і вмінням віддати точний пас ближньому гравцеві. Парочка заблокованих ударів і спроба головою зрівняти рахунок з хорватами ще до Фернандеса - бонус до здебільшого виконаної тренерської установки.

Денис Черишев

Кращий бомбардир збірної Росії на чемпіонаті світу-2018 і другої після Олега Саленко росіянин за кількістю голів на одному мундіалі. Черишев перші 24 хвилини турніру провів в якості запасного, але травма Дзагоєва допомогла півзахиснику «Вільярреала» пробитися в стартовий склад. Хороший дриблінг, поставлений удар і відсутність страху при використанні перших двох козирів допомогли Черишеву-молодшому затьмарити Олександра Мостового. Офіційний Твіттер іспанської Ла Ліги назвав Дениса новим «Царем».

Артем Дзюба

Артем Дзюба

У стоппера збірної Англії Гарі Магуайр 33 виграних верхових єдиноборства. У Дзюби таких 41 - кращий результат чемпіонату світу. Є ризик, що англієць, якому ще грати два матчі, нападника «Зеніту» так і не перевершить. Але не тільки вгорі був корисний Артем. Гол Єгипту - торжество технічності. Полум'яні звернення до вболівальників - показник небайдужості. Ємні мови в колі з партнерами перед серією пенальті - доказ наявності у Станіслава Черчесова секретного співробітника тренерського штабу.

Федір Смолов

Їхав на чемпіонат світу однією з головних зірок країни, а завершив турнір мішенню для критики і образ. Федір не впорався з психологічною підготовкою до турніру і програв конкуренцію Артему Дзюбі. Виходами на заміну широку аудиторію теж не зміг вразити - голів та гострих моментів йому створити не вдалося. Самотньо виглядає простріл в грі з хорватами. У кожному матчі Федір боровся, чіплявся за м'ячі, але все одно не зумів блиснути талантом. Нереалізований пенальті в серії з Хорватією довершив невдалий для Смолова турнір.

Використано фото: РИА «Новости»