Аргентинці можуть не приїжджати. "Зоря" - "Металіст" - 1: 2. 1 тур (ВІДЕО) / Новини / Чемпіонат України з футболу / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Зоря - Металіст - 1: 2 (0: 1)
Голи: Кулаков, 33 (0: 1). Вільягра, 55 (0: 2). Любеновіч, 65 (1: 2).
"Зоря": Шевченко, Ярмаш, Вернидуб, Білий, Каменюка, Грицай (Малиновський 58), Чайковський, Любенович, Караваєв (Петряк 75), Хомченовський, Будковський (Худзік 46).
"Металіст": Дишленкович, Вільягра, Папа Гуйє, Юссуф (Торсігльері 89), Пшеничних, Едмар, Краснопьоров, Кулаков (Дитина 84), Азеведо, Хав'єр, Гоменюк (Торрес 90).
Покарання: Едмар, 24. Вернидуб, 44. Чайковський, 51. Ярмаш, 61. Малиновський, 80. Азеведо, 87 (попередження).
Судді: Кутаков, Халамендик, Рачинська (всі - Київ).
27 липня. Запоріжжя. Стадіон "Славутич-Арена".

Сергій ЦИБА

Відігравши в Києві на «Оболонь-Арені» поєдинок відбіркового раунду Ліги Європи з «Лячі», луганчани перемістилися в Запоріжжі, де поки прийматимуть суперників в «домашніх» матчах чемпіонату. А вже в четвер підопічні Юрія Вернидуба знову будуть в столиці, де їх опонентом буде норвезький «Мольде».

Матчі, перельоти, готелі - такий джентельменський набір у «Зорі», яка раніше інших наших початку єврокубковий похід. З одного боку фізична готовність луганчан, котрі відіграли вже два офіційні матчі, повинна бути вище, ніж у суперників по прем'єр-лізі, які тільки грали контрольні матчі на зборах. Але з іншого - напружений графік підопічних Юрія Вернидуба не може не позначатися на стані гравців. Особливо, якщо враховувати, що кадровий вибір у наставника обмежений.

У цьому плані, до речі, «Зоря» і «Металіст» багато в чому схожі. Нинішні реалії в нашому футболі, на жаль, сприяють кадрового дефіциту навіть в тих командах, які представляють країну на євроарені. У міжсезоння луганчани недорахувалися боснійського захисника Тоні Шуніч і бразильського хавбека Данилу Олівейри, який перебрався в «Кубань». Неясні поки і перспективи Яннік Болі. Івуарійський форвард, зігравши у виїзній зустрічі з «Лячі», відмовився повертатися в Україну. Ось і виходить, що в порівнянні з минулим сезоном Юрій Вернидуб втратив трьох гравців, які визначали гру команди. Поповнив же колектив всього один новачок - екс-севастополець Караваєв.

У «Металіста» на папері літнє поповнення виглядає досить переконливо. Нехай і повноцінний новачок у харків'ян тільки один - Кулаков. Але зате з оренди жовто-сині повернули відразу п'ять чоловік - Крістальдо, Сосу, Жажа, Торсільєрі і Дитину.

Але в реальності все виявилося не так красиво, як на папері. Спочатку застрайкував Бланко, який проігнорував літні збори, потім в Україну відмовилися повертатися Соса, Крістальдо і Гомес. І в довершення незрозуміла доля ще двох легіонерів - Діегу Соуза і Родріго Моледо - бразильців не виявилося в заявці на сезон.

Тому на поєдинок з «Зорею» Ігор Рахаев виставив не той склад, який награвав на зборах, а той, який вдалося зібрати. При цьому Азеведу грав не в обороні, як зазвичай, а на фланзі, як і Кулаков. Не сильно видозмінив склад, в порівнянні з матчем Ліги Європи, і наставник луганчан: замість Петряк і Ліпартіі на цей раз з перших хвилин з'явилися Любенович і Караваєв, які в Києві виходили на заміну.

Гра почалася в досить високому темпі. Ні луганчани, ні харків'яни намагалися не тримати м'яч подовгу в центрі поля, а за допомогою декількох передач переходити на половину поля суперника. Цікаво, що такий темп запропонувала «Зоря», яка не цуралася грати першим номером. Не можна сказати, що подібна тактика принесла господарям очевидну вигоду - моментів біля воріт Дишленковича луганчани практично не створювали. Чи не вважати ж таким удар по власних воріт у виконанні Папи Гуйє. Холоднокровний сенегалець таким чином ліквідував загрозу, не дозволивши нанести удар противнику.

Але у «Металіста», потрібно визнати, особливо нічого не виходило на завершальній стадії атак. Так, втім, було аж до 33-ї хвилини зустрічі. Відібравши м'яч в центрі поля, жовто-сині організували швидку контратаку, яка завершилася голом. Азеведу з флангу прострілив, Микита Шевченко вибив м'яч прямо на ногу Кулакова, якому тільки залишалося не схибити по порожніх воротах.

Луганчани до того, як піти на перерви, відповіли моментом Караваєва, який, отримавши в штрафний пас зі своєї половини поля, пробив з-під Папа Гуйє - Дишленкович виявився на місці.

Другий тайм суперники почали з таким же запалом, що і перший. Хіба що луганчани, намагаючись відігратися, стали йти вперед ще більшими силами. Але «Металіст» вміло підловив суперника на контратаці. Едмар закинув м'яч в район кутового прапорця на Вільягру, той обігрався з Шав'єром і з кута штрафного неробочий лівої спрямував м'яч у дальню від Шевченка «дев'ятку». Такі м'ячі голкіпер не беруться!

Пропустивши другий м'яч, луганчани вивішувати білий прапор не стали, а продовжували шукати щастя біля воріт Дишленковича. В одному з моментів після передачі Караваєва з правого флангу ледь не переправив м'яч у ворота вийшов на заміну Худзік - «снаряд» після його удару пролетів в декількох сантиметрах від штанги. Через кілька хвилин «Зоря» таки досягла свого, відігравши один гол. Після удару Хомченовського м'яч відскочив від Папи Гуйє на ногу Любеновичу, який з кількох метрів розстріляв свого співвітчизника Дишленковича - 1: 2.

На 69-й хвилині Шав'єр міг поповнити свою колекцію голів, забитих зі штрафних, але м'яч після удару бразильця, обігнувши по дузі стінку, влучив у поперечину. А через хвилину Клейтон міг забити і з гри - плеймейкер замикав у дотик передачу з флангу, але в потрібному місці опинився Шевченко, якому м'яч влучив в руку.

Намагаючись ловити суперника на контратаках, гості віддали ініціативу cоперніку. Але сил на фінішний спурт у команди Юрія Вернидуба не вистачило і «Металіст» довів гру до переможного кінця.

Таким чином, харків'яни показали, що навіть в ослабленому складі залишаються грізною силою в чемпіонаті. «Зорі» ж колись засмучуватися - потрібно перемикатися на Лігу Європи ...