NEWSru.com :: Іспанія вдруге поспіль виграла Євро, розгромивши у фіналі Італію

Фінал Євро-2012: Іспанія - Італія

На київському стадіоні "Олімпійський" у вирішальному матчі Євро-2012 зустрілися переможці двох останніх чемпіонатів світу (італійці святкували успіх в 2006 році, а іспанці в 2010-му ). Іспанія, ставши кращої і на Євро-2008 , Продублювала досягнення, розгромивши Італію з рахунком 4: 0.

закінчено

Іспанія почала активніше: вже на десятій хвилині Хаві, не заходячи по центру в штрафну, соковито пробив над поперечиною. Вболівальники діючих чемпіонів Європи переживали з приводу втраченої можливості недовго, так як через чотири хвилини після пасу Фабрегаса чарівно головою у верхній кут воріт відправив м'яч Сільва - 1: 0.

Італії після пропущеного гола вдалося швидко "відсунути" гру від своїх воріт, проте створити що-небудь небезпечне біля чужих не виходило. Активним був Кассано, але його "постріли" з далеких дистанцій не несли для голкіпера Касільяса серйозних загроз.

Більш того, італійці часом ризикували в нешкідливих ситуаціях, тому можна було припустити, що рано чи пізно суперник їх покарає за це. У підсумку так і сталося, хоча грубу помилку оборони при другій гольовий іспанської атаці угледіти складно: Хаві зробив "розрізану" передачу на Альбу, який, вискочивши один на один з Буффоном, прекрасно розпорядився наданою можливістю - 2: 0.

Другий тайм почався з атак Іспанії, яка, втративши пару моментів, "заробила" на 49-й хвилині пенальті (м'яч "знайшов" руку Бонуччі в штрафний), але португальський арбітр Проенса не ризикнув призначити 11-метровий.

Практично відразу Італія могла скоротити відставання: Пірло витонченим пасом вивів на гольову позицію Ді Натале, але нападник з вигідної позиції пробив якось нехитро.

А на 60-й хвилині шанси "Скуадри адзурри" на порятунок стали мінімальними: на носилках з поля забрали Мотту, і його не можна було замінити, так як тренер Чезаре Пранделлі до цього часу вже зробив всі три заміни. Італія залишилася удесятьох.

У час, що залишився Іспанія грала легко і невимушено, що не відмовивши собі в задоволенні довести рахунок до розгромного: на 84-й хвилині Торреса вивели на рандеву з Буффоном і на табло загорілися цифри 3: 0, а потім вже Торрес незадовго до фінального свистка зробив все, щоб його партнер по команді Мата не схибив по порожніх воротах - 4: 0.

Збірна Іспанії стала першою командою в історії футболу, яка виграла три великих турніри поспіль, і першою, котра захистила звання чемпіонів Європи.

перед матчем

В основний час "червона фурія" жодного разу не перемагала "Скуадру Адзурру" в офіційних зустрічах, не рахуючи найпершої, що відбулася в 1920 році. На Євро-2008 в 1/4 фіналу італійська команда перемогла в серії пенальті . Всього ж в очній суперечці на рахунку іспанців 8 перемог (7 - в товариських матчах), італійців - десять, 12 ігор завершилися внічию.

Якщо іспанці до сьогоднішнього фіналу двічі перемагали на першостях континенту - в 1964 і 2008 роках, то італійці лише одного разу, в 1968-му.

У четвертий раз в історії у фіналі першості континенту зустрічаються команди з однієї групи, і в двох з попередніх трьох випадків перемагала збірна, яка була другою на груповому етапі, в останній раз - в 2004 році, коли греки обіграли португальців .

А в останньому матчі німцям був потрібен додатковий час, щоб зломити опір чехів в 1996 році. На цьому турнірі другими в групі стали італійці, а їх матч з іспанцями в першому турі завершився внічию - 1: 1.

Від іспанців чекали на чемпіонаті яскравішою і упевненої гри. Однак серйозним чином на діях "червоної фурії", по всій видимості, позначилося відсутність Давида Вільї . Якщо в середині поля іспанці виглядали сильніше всіх команд на турнірі, то попереду гостро не вистачає "наконечника", що вміє реалізовувати всі задумки партнерів.

Фернандо Торрес і Альваро Негредо з цією роллю не впоралися і наставнику Вісенте дель Боске доводиться ставити на позицію форварда номінальних півзахисників. Найчастіше там діє Сеск Фабрегас, вже забив два голи і претендує на звання кращого бомбардира.

Італійців же перед початком турніру ніхто не чекав побачити в фіналі, особливо після поразки від Росії з рахунком 0: 3 . Перед початком чемпіонату у них були великі проблеми, але, судячи з усього, починає повторюватися історія 2006 року, коли італійський футбол знову охопив скандал з договірними матчами, всупереч якому збірна виграла чемпіонат світу.

Головними натхненниками перемог цієї команди виявилися плеймейкер Андреа Пірло, воротар Джанлуїджі Буффон, який став героєм післяматчевій серії пенальті в 1/4 фіналу з англійцями і чудово зіграв проти німців в 1/2 фіналу, і Маріо Балотеллі, який довго "розгойдувався" на старті, але нарешті "вистрілив" в півфіналі дублем по воротах збірної Німеччини.

Він же лідирує в суперечці кращих бомбардирів разом з португальцем Кріштіану Роналду, росіянином Аланом Дзагоєвим і двома тезками - німцем Гомесом і хорватом Манджукич. У всіх по три голи, але поліпшити показники може тільки Балотеллі. По два м'ячі також у іспанців Торреса, Фабрегаса і Хабі Алонсо.

Фінал футбольного чемпіонату Європи в Київ приїдуть дивитися королівські особи, президенти і глави урядів з усього світу. Свою згоду подивитися гру з лож почесних гостей дали президенти Вірменії, Грузії, Білорусії, Італії, Молдові, Польщі та Таджикистану, прем'єр-міністри Іспанії і Італії, представники керівництва Саудівської Аравії, Катару та Росії, спадкові принц і принцеса Іспанії.