WEC. 24 години Ле-Мана. Porsche здобула перемогу в драматичній гонці

84-й марафон «24 години Ле-Мана» завершився воістину сенсаційною перемогою заводської команди Porsche LMP1. А екіпажі російських команд G-Drive Racing і SMP Racing фінішували на подіумі в категорії LMP2. 84-й марафон «24 години Ле-Мана» завершився воістину сенсаційною перемогою заводської команди Porsche LMP1

Porsche виграли дуже драматичний 84-й марафон «24 години Ле-Мана»

Старт марафону (до речі, стартову відмашку прапором давав почесний гість «24 годин Ле-Мана» Бред Пітт) було дано під дощем. Кілька кіл учасники гонки провели за машиною безпеки, а потім, коли сейфті-кар покинув трасу, вступили в боротьбу.

Два екіпажі Porsche, що стартували з першої і другої позиції, спочатку зуміли зберегти за собою лідерство. Але по ходу гонки в лідери вийшла ... заводська команда Toyota, що стало повною несподіванкою для всіх.

Вийшовши в лідери, Toyota поступово стала нарощувати темп і йти у відрив від Porsche. Цьому чимало сприяла можливість проїжджати довші відрізки між піт-стопами. Та й надійність машин японської команди дуже радувала.

Але коли до фінішу марафону залишалося лише дві години, у Toyota почалися перші проблеми. Першим в бокси на ремонт заїхав екіпаж, до складу якого входили Камуі Кобаяші, Майк Конвей і Стефан Сарразін. Втім, ремонт був недовгим, і машина знову повернулася на трасу, зберігши за собою третє місце.

Тим часом Toyota # 7 (Ентоні Девідсон, Казукі Накаджіма, Себастьєн Буемі) впевнено лідирувала в гонці. Пілоти за весь марафон не допустили жодної помилки, і їх відрив від переслідувачів з Porsche до фінішу гонки виріс до 1 хвилини 19 секунд.

У 2016 році переможцями Ле-Мана став другий екіпаж команди Porsche

Здавалося, що вже ніщо не зможе перешкодити Toyota здобути свою першу перемогу в Ле-Мане. Але ... за 3,5 хвилини (!) До фінішу, на передостанньому колі, який проводив свою зміну Кадзукі Накаджіма раптом різко сповільнилося, повідомивши по радіо про втрату потужності двигуна.

Незважаючи на виниклу проблему, японський пілот спробував довести гонку до фінішу. Але на стартовій прямій, перед початком останнього кола, його Toyota зупинилася остаточно. Це був сход і втрата практично стовідсоткової перемоги.

Це був сход і втрата практично стовідсоткової перемоги

13-кратні переможці «24 годин Ле-Мана», команда Audi, може вважати цей рік провальним

Після цього екіпажу Porsche # 2 (Ніл Джані, Марк Ліб і Ромен Дюма), який йшов на другому місці, не залишалося нічого іншого, як виграти «24 години Ле-Мана». І вони не забарилися скористатися таким шикарним подарунком, який їм піднесла Toyota, здобувши перемогу.

Другий екіпаж Toyota # 6 все-таки зумів фінішувати на другому місці. Але цей подіум став дуже слабкою втіхою для японської команди.

А ось Audi може вважати «24 години Ле-Мана» не найвдалішою гонкою. Екіпажі команди фінішували на третьому і четвертому місцях, що для 13-кратних переможців цього марафону, є самим справжнім провалом.

Російська команда G-Drive Racing фінішувала на другому місці в категорії LMP2

Фінішувати на більш високих позиціях Audi завадили постійні технічні проблеми, які переслідували обидва екіпажі з самого старту до фінішу. В результаті екіпаж Лукаса ді Грассі, Олівера Джарвіса і Лоїка Дюваля програв переможцю 12 кіл, а екіпаж Марселя Фесслера, Андре Лоттерера і Бенуа Трелуйе - 17 кіл.

Минулорічні переможці «24 годин Ле-Мана» Марк Веббер, Тімо Бернхард і Брендон Хартлі вночі зіткнулися з технічними проблемами, які коштували їм втрати двох годин. Так що на високий результат екіпаж вже розраховувати не міг. Але, незважаючи на це, Porsche # 1 зробив справді героїчний прорив з 59-го місця абсолюту на 13-е, на якому і фінішував.

Але, незважаючи на це, Porsche # 1 зробив справді героїчний прорив з 59-го місця абсолюту на 13-е, на якому і фінішував

Третє місце в LMP2 зайняла ще одна російська команда SMP Racing

У категорії LMP2 перемогу в марафоні здобув екіпаж команди Signatech Alpine в складі Ніколя Лапьера, Густаво Менесеса і Стефана Рішельмі. Вони вийшли в лідери категорії приблизно на половині дистанції. А потім, коли основні суперники з KCMG і Thiriet by TDS Racing зійшли, лідери залишилися в гордій самоті і спокійно довели гонку до переможного фінішу.

На другому місці в LMP2 марафон закінчив екіпаж російської команди G-Drive Racing у складі Романа Русинова, Уїла Стівенса і Рене Раста. З огляду на ту кількість проблем, які довелося їм вирішувати по ходу гонки, цей результат цілком можна прирівняти до перемоги. Машина # 26 заробила прокол, потім була оштрафована за дозаправку з включеним двигуном, а потім отримала ще один штраф. У підсумку екіпаж поступився переможцям коло.

У підсумку екіпаж поступився переможцям коло

Ford зробив тріумфальне повернення в Ле-Ман після тривалої перерви

А третє місце в LMP2 дісталося ... ще одним представникам Росії. На третю сходинку подіуму піднявся екіпаж команди SMP Racing у складі Віталія Петрова, Кирила Ладигіна і Віктора Шайтара. До заключної третини гонки вони вийшли на п'яте місце в класі, а після сходів двох екіпажів попереду стали третіми. І аж до фінішу наш екіпаж нікому третє місце не віддав.

Ford зробив тріумфальне повернення в Ле-Ман. Екіпаж команди Ford Chip Ganassi в складі Дірк Мюллера, Себастьяна Бурде і Джоуї хенду виграв марафон в категорії GTE Pro. Другий екіпаж Ford доповнив тріумф «Блакитного овалу», фінішувавши третім. Між двома Ford GT зумів вклинитися тільки екіпаж Джанкарло Фізікелли, Тоні Віландера і Маттео Малучеллі з команди Risi Competizione Ferrari.

В GTE Am перемогу відсвяткували гонщики команди Scuderia Corsa Ferrari Таундсенд Белл, Білл Суідлер і Джефф Сігал.