З горем навпіл

Збірна Росії з великими труднощами переграла команду Словенії у другому турі чемпіонату світу з хокею Збірна Росії з великими труднощами переграла команду Словенії у другому турі чемпіонату світу з хокею. Вирішальну шайбу за рахунку 4: 4 закинув Олександр Радулов. У першому періоді Олексій Терещенко отримав травму, а Олексій Ємелін - матч-штраф.

Збірна Росії здобула першу перемогу на чемпіонаті світу. У неділю наша національна збірна з великими труднощами обіграла словенців, при цьому дозволивши супернику закинути чотири шайби.

У неділю збірна Росії з хокею провела свій другий матч на що почався днями в Словаччині чемпіонаті світу з хокею. Після сенсаційного, першого в історії вітчизняного хокею поразки від команди Німеччини нашому тренерському штабу було просто необхідно щось змінювати в грі своєї дружини. У матчі зі словенцями росіяни зобов'язані були реабілітуватися після настільки непоказного старту. Ніякого іншого результату окрім впевненої перемоги численні вболівальники збірної не зрозуміли б.

На тренуванні, яка відбулася напередодні зустрічі, російська команда награвала помітно змінені поєднання ланок. У першому виявилися Олексій Морозов, Сергій Зінов'єв і Данис Заріпов, Ілля Ковальчук і Олексій Терещенко склали тріо з Олександром Радулова, а Олексій Кайгородов відправився до Євгена Артюхін і Максиму Афіногенова.

Старший тренер збірної Ігор Захаркін запевнив, що у зустрічі з командою Словенії все побачать принципово іншу команду, ніж ту, яка з рахунком 0: 2 поступилася німцям.

У передматчевих ж коментарі словенців чітко проглядалася надія на повторення успіху збірної Німеччини. Підопічні Матьяжа Копітара не приховували, що філософія гри словенської команди будується на обороні, і саме надійні дії в своїй зоні повинні стати запорукою успіху в поєдинку з торішніми фіналістами першості. Нападаючий збірної Словенії Бостьян Голічіч до всього іншого зазначив, що на стороні його команди буде психологічна перевага, тому як фрустрирующие росіяни вийдуть на лід в якості абсолютних фаворитів.

Однак разючих змін в грі збірної Росії помітно не було. Вперед підопічні Бикова йшли з великою охотою, ось тільки велика частина атак на ворота Андрія Хочевар не претендувала навіть на статус небезпечних. На п'ятій хвилині Віталій Атюшов в більшості зумів вийти на ударну позицію і відкрити лік голам росіян на мундіалі - 1: 0.

Але в іншому гра підопічних Биков великого оптимізму не вселяла.

Серйозно зіпсувала настрій російським хокеїстам і вболівальникам травма коліна, отримана Олексієм Терещенко в зіткненні з Робертом Саболич. Крім того, матч-штраф за грубий силовий прийом на Жіге Йегліче отримав інший Олексій - Ємелін, після чого росіяни були змушені деякий час провести втрьох проти п'ятьох суперників. Втім, наші вистояли без особливих проблем.

З початком другої 20-хвилинки нічого не змінилося. Команди все так же обмінювалися негострими атаками. Розхлябані дії в обороні росіян як і раніше давали про себе знати, але на останньому рубежі був надійний Набоков.

Але все ж на екваторі другого періоду сталося страшне. Блаж Грегорц в буквальному сенсі навісив на «п'ятак» Євгена Набокова, і Андрій Хебар, випередивши захисника, переправив шайбу у «дев'ятку». Гол вийшов настільки незвичайним, що арбітрам довелося скористатися відеоповтором. Ніяких протиріч правилами в забитій шайбі ті не побачили, і рахунок зрівнявся.

Статистика пригнічувала. За шість з половиною хвилин до кінця другого періоду рахунок по кидках був 23:12 на користь словенців.

Однак незабаром результативних кидків у росіян знову стало більше. Максим Афіногенов на удачу запустив шайбу від синьої лінії, і Хочевар, що прикривається Євгеном Артюхін, не зміг виручити партнерів - 2: 1. Кінцівка ігрового відрізка пройшла спокійно, і на другу перерву збірна Росії пішла, ведучи в рахунку.

Початок третього періоду збентежило. Голічіч отримав шайбу на п'ятачку і з декількох спроб пробив Набокова - 2: 2. Але через три з половиною хвилини росіяни знову вийшли вперед. Дмитро Куликов клацнув від синьої, і шайба, минувши щитки кіпера, влетіла у ворота. А півхвилини через Максим Афіногенов подвоїв перевагу росіян.

Здавалося, росіяни встали на шлях істинний, але не тут-то було. На 48-й хвилині словенці виграли вкидання, пішов кидок Голічіча, і, рикошетом від нашого хокеїста, шайба «парашутом» залетіла за спину Набокову - 4: 3. Ну а 51-й хвилині у ворота підопічних Бикова залетіла і четверта шайба. Багато в чому словенцям пощастило - шайба вдало відскочив від борта прямо на гак Пайічу. Але кого це хвилює, адже рахунок зрівнявся.

Грати залишалося ще вісім хвилин, а Словенія продовжувала атакувати охочіше і гостріше. Але тут і росіянам посміхнулася удача. За кілька хвилин до фінальної сирени біля володінь Хочевар виникла метушня, і Радулов з гострого кута вразив напівпорожні ворота - 5: 4. Цей гол і став вирішальним. На останній хвилині підопічні Бикова забили і шосту шайбу. 6: 4, героїчна перемога над могутнім суперником дозволила росіянам зберегти шанси на продовження боротьби за вихід в наступну стадію.