Гірські лижі, слалом - репортаж про жіночій гонці на Олімпіаді-2018

1. Орфографічна помилка в тексті:

16 лютого 2018, 13:59 Переглядів: 16 лютого 2018, 13:59 Переглядів:   Фріда Хансдоттер

Фріда Хансдоттер. Фото AFP.

Я недавно доводив, який передбачуваний вид спорту гірські лижі в гарну погоду. Доводив я це на прикладі чоловічого швидкісного спуску, де фаворити посіли перші три місця (забувши, правда, додати, що четвертий фаворит - олімпійський чемпіон Сочі Матіас Майер - зайняв четверте місце). На наступний день проводилася друга швидкісна дисципліна - супер-G (по суті, той же швидкісний спуск, але з відносно крутими віражами). Результат? Срібний і бронзовий призери - Янсруд і Фойц - помінялися місцями. Переможець - Свіндал - відкотився на п'яте місце, зате четвертий - Майер - перебрався на перше. Обалденная інтрига, чи не так?

Парллельно з цим на іншій горі (тиждень погану погоду, багато переносів) проводилися змагання жінок в слаломі. Як ми пам'ятаємо, Мікейла Шиффрін виграла свій "другий" (не по порядку, а по улюбленим) вид - гігантський слалом. А спеціальний слалом - це її основний, коронний вид. Що таке Мікейла Шиффрін і слалом - я зараз спробую коротенько пояснити:

• вона виграла три останні чемпіонати світу в цьому виді. Останньою (і єдиною) жінкою, якій це вдалося, була Хрістль Кранц, яка представляла Третій Рейх в 30-і роки минулого століття. Але тоді ЧС проводилися щороку, так що Хрістль було досить отдомініровать три роки, Мікаель ж знадобилося п'ять;
  • за ці п'ять років вона виграла цей вид і на Олімпіаді в Сочі;
  • за ці ж п'ять років (нинішній сезон буде шостим) вона виграла п'ять Кубків світу в цій дисципліні; єдиним винятком став сезон 2016 року, коли, вигравши перші два етапи з величезною перевагою (у першому з них американка встановила своєрідний світовий рекорд - її перевага над другим призером склало більше трьох секунд), Мікейла Шиффрін отримала серйозну травму коліна. Два місяці зайняли операція і реабілітація після неї, після чого Мікаела повернулася - і виграла інші три слалому того сезон. Таким чином, вона перемогла у всіх п'яти, в яких брала участь;
  • в наступному сезоні, продовжуючи перемагати, Мікаела довела свій рекорд за кількістю виграних поспіль слаломом до 11!

Таким чином, вона перемогла у всіх п'яти, в яких брала участь;   в наступному сезоні, продовжуючи перемагати, Мікаела довела свій рекорд за кількістю виграних поспіль слаломом до 11

Як бонус до цього всього додам, що в поточному сезоні, вигравши в грудні і січні нинішнього сезону п'ять етапів поспіль (в різних видах), Мікейла Шиффрін довела загальне число виграних етапів Кубка до 41 (30 з них - слалом!) При цьому їй немає ще й 23-х років.

Ну що, я переконав вас, що на перемогу Мікаели в слаломі можна було ставити будинок? Якщо ж ви особливо боягузливі, то будинок можна було ставити на її потрапляння до трійки, хоча за це букмекери багато вам не заплатили б, але на велосипед мало б вистачити.

Що ж сталося в реальному житті? Першу спробу виграла швейцарка Венді Холденер, яка в цьому сезоні в прекрасній формі, і сім раз вже стояла на п'єдесталі Кубка в слаломних дисциплінах. Хто стояв на першій все сім разів - легко здогадатися ... Дві десятих їй програла легендарна Фріда Хансдоттер (легендарна вона тим, що виступає в турі вже 12-й сезон, з них останні шість входить в число 2-3 кращих в слаломі. Більш 30 раз стояла на подіумі - але на першій сходинці тільки чотири рази. на чемпіонатах світу - п'ять медалей, але жодної золотої. Єдиним роком, коли Фріду вдалося виграти слаломний кубок світу був, ясна річ, 2016, але і тоді їй ледь вдалося забрати ноги від Мікаели з її п'ятьма перемогами. Сама вона в той рік виграла толь про один етап, але приголомшлива стабільність допомогла набрати очок більше, ніж у американки). Нарешті, сама Мікаела була на четвертому місці, відстаючи на 0.48 від Холденер. Забагато, але відігравала вона і не таке - тим більше, що обидві йшли попереду незліченну кількість разів біти, а що стоїть на третьому місці ще одна шведка Ларссон - взагалі не суперниця.

І ось друга спроба. Що відбувалося під час виступів перших 20 лижниць, забулося в одну мить, коли зайняла дев'яте місце в першій спробі, 20-річна Катаріна Галльхубер, вихором промчав по трасі, випередила кращу з них на ПІВТОРИ СЕКУНДИ. Хто така Галльхубер? Ніхто. Прикро? Але за два перші сезони в Кубку дівчині жодного разу не вдалося потрапити в десятку! У цьому сезоні справи пішли краще, в десятці вона була шість разів, але вищим місцем залишалося сьомий. Про що тут говорити?

Проте, ті, хто був краще неї в першій спробі, стартували одна за одною, а результат Катаріни залишався кращим, і вона тим самим неухильно просувалася вгору по таблиці, і тривало це до тих пір, поки на старт не вийшла Мікейла Шиффрін (а це означає, що австрійської дівчини вже було гарантовано місце в п'ятірці!). Мікаела впевнено вирушила в похід за золотом, але в середині дистанції помилилася - і на фініші її відділяло від Галльхубер тільки вісім сотих ... на користь австріяки! Особа Катаріни в цей момент треба було бачити!

Особа Катаріни в цей момент треба було бачити

На старті Фріда Хансдоттер. Вона відчуває шанс свого життя. Запас у неї - ціла секунда, і хоча вона програє в другій спробі зухвалої австрійці 7 десятих, залишається ще три. Шведка виходить в лідери, але ж залишилася Холденер, яка весь сезон розривала всіх, крім Мікейла Шиффрін, і має дві десятих запасу. Однак на першому ж відрізку Венді їх втрачає, і її відставання від Хансдоттер - одна сота. Наступна відмітка - три сотих. Наступна - чотири сотих. Фініш - п'ять сотих !! П'ять сотих, які на тридцять третьому році життя Фріди Хансдоттер принесли їй те, до чого вона прагнула все життя.

П'ять сотих, які на тридцять третьому році життя Фріди Хансдоттер принесли їй те, до чого вона прагнула все життя

Холденер друга, Галльхубер - з "бронзою". Якби хтось припустив це ще вчора ... немає, ніхто б не припустив.

А Мікейла Шиффрін? Саме так. Мораль зрозуміла всім: не ставте будинок на змагання жінок. У всякому разі, якщо у вас немає хоча б дачі, куди можна перевезти речі.

Подіум виглядає так:

Юрій Бузько

Інші історії автора про Олімпіаду-2018:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Не ставте будинок на змагання жінок: розповідь про сенсацію в гірських лижах на Олімпіаді". інші Новини дивіться в блоці "Останні новини"