Каталонська герілья. Огляд 14-го туру Прімери іспанської Liga Nacional de Fútbol Sala

і з абсолютною непохитністю.

Однією хитається особистості досить,

щоб втратити все.

( «Бразильська герілья. Короткий підручник міського партизана» Карлос Марігелла)

Минулої суботи на території 1/7 частини суші святкування нового року плавно перетекли в Різдвяні гуляння, а в далекій Санта-Коломе, що в Іспанії (або Каталонії - в залежності від точки зору співрозмовника) - вже звучав перший у 2017 році скрип паркету, ознаменував відновлення чемпіонату Іспанії з футзалу.

Того вечора в Каталонії вирувало полум'я футзальної герильї (громадянської війни): в гості до «Катгас Енерхіі» приїхали лідери поточного табелі про ранги Приклади - «Барселона Ласса». Локальне дербі це завжди інтрига, локальне Каталонське дербі - інтрига подвійно. Бажання показати себе, вийти з тіні більш іменитого клубу, довести свою перевагу і лідерство якщо не в чемпіонаті, то в Провінції - все це часом змушує записних аутсайдерів видавати видовище, гідне пензля великих художників.

До речі, про видовища - керівництво Liga Nacional de Fútbol Sala і медіахолдинг Eurosport досягли угоди, згідно з яким, починаючи з лютого поточного року і протягом наступних трьох сезонів, канал Eurosport2 транслюватиме матчі регулярного чемпіонату Іспанії, матчі плей-офф, ігри Кубка Іспанії, Суперкубок Іспанії і Фінал плей-офф LNFS. І ця новина не може не радувати - в той час як в одній країні головний футзальний функціонер, «виконує, в основному, консультативні функції» на лавці запасних збірної, бадьоро декламує про стабільне і якісне зростання, розвитку і популяризації футзалу по країні в цілому і Суперліги зокрема, його менш балакучі, але не менш амбітні колеги з Піренейського півострова не на словах, а на ділі, просувають свою лігу, благо продукт цей високоякісний і видовищний. Але, відкинемо лірику і повернемося до справ насущних.

«Катгас» або «Барса», «Барса» або «Катгас» - немов два вільних стрілка перетнув на просторах Великих рівнин, два ронина на узліссі бамбукового лісу, два вуличних кота у сміттєвого бака ресторану - в сутичці мав залишитися хтось один . Глядачі, до відмови заповнили Pavelló Nou затамувавши подих чекали стартового свистка, щоб з першими секундами матчу погнати своїх улюбленців вперед.

Глядачі, до відмови заповнили Pavelló Nou затамувавши подих чекали стартового свистка, щоб з першими секундами матчу погнати своїх улюбленців вперед

Старту матчу передувала церемонія вшанування Адолфа Фернандеса - уродженець Санта-Колома, який провів в системі клубу 15 років отримав пам'ятну футболку від представників клубу, а також порцію овацій, як від уболівальників свого колишнього клубу, так і значного десанту вболівальників «синьо-гранатових», діловито розташувалися на трибуні за воротами.

Гра почалася ... Перша хвилина ігрового часу ще не встигла піти у вічність, а на поле сталося: потрапляння в стійку воріт «Катгаса» після удару Адолфа, раптове і абсолютно несподіване для «енергетиків» підключення до атаки воротаря гостей Пако Седано і сейв Алфонсо Прієто після виходу все того ж Адолфа 1 на 1. Нагадаю, всі ці події трапилися за неповну хвилину ігрового часу - саме за це варто дивитися футзал!

«Барса» на старті поєдинку просто зім'яла господарів майданчика, замкнувши їх у власному штрафному, раз по раз загрожуючи воротам Прієто. Двічі «синьо-гранатові» розігрували кутовий удар і двічі небезпечно били по воротах «Катгаса» - один з двох головних бороданів Приклади двічі виручив своїх партнерів.

Двічі «синьо-гранатові» розігрували кутовий удар і двічі небезпечно били по воротах «Катгаса» - один з двох головних   бороданів   Приклади двічі виручив своїх партнерів

Через хвилину досвідчений Дані Сальгадо допускає дитячу помилку і віддає другу передачу своєму воротареві, організовуючи наднебезпечними стандарт біля своїх воріт. Господарів виручив Сепе, що заблокував удар Айкарді, кинувшись під м'яч.

Витримавши стартовий спурт «Катгас» відповів двома моментами у виконанні Рафи Лопеса: спершу 17-й номер не встиг замкнути дальню штангу після прострілу Корво, а потім вже Пако Седано виловив м'яч у ближньому куті після дальнього удару.

Обидві команди на старті матчу не соромилися грати за допомогою довгих закидів вперед, один з яких закінчився тим, що Пако Седано, що вийшов страхувати своїх партнерів, збив Дані Сальгадо в районі 10-ти метрової позначки - судді, на превеликий невдоволення трибун і лавки запасних «Катгаса »залишили цей момент без уваги.

Проігнорувати таку обставину судді ніяк не могли - «Барса» забила гол. Дієго, змістившись на фланг, повів за собою гравця, звільнивши центральну зону для вривається Жоао Батисти, знижка під удар - закритий Ферран Прієто побачив м'яч уже в сітці власних воріт ... 0 - 1, «Барса» відкриває рахунок на 6-ій хвилині матчу.

Шанс на сатисфакцію «Катгас» отримав через пару хвилин - Марк Толра неакуратно зіграв у відборі, за що і був покараний жовтою карткою. Розіграш небезпечного штрафного у виконанні «енергетиків» закінчився знижкою на 6-ти метрову позначку і ударом у виконанні Пабло Дель Мораль - м'яч проходить в лічених сантиметрах від воріт гостей. Бачачи, що гості кілька «підсіли», Андреу Плаза взяв тайм-аут, щоб внести корективи в гру своїх підопічних - гості до екватора тайму «висіли» на 4-х фоли, що при продовженні контактної боротьби могло обернутися для «синьо-гранатових» головним болем у вигляді 10-метрових штрафних ударів.

Гра поновилася, а «Барса» заробила п'ятий фол - Ферран був неаккуратен в боротьбі з Хаві Родрігесом, порушивши правила в районі 10-метрової позначки. «Катгас» вичавив зі стандарту максимум: Сепе поставив блок, Айкарді, Корво віддав передачу на дальній фланг, де Хаві Родрігес майстерно розібрався з Ромуло, прибравши росіянина помилковим рухом і видав передачу на дальню штангу, де Дані Сальгадо замкнув передачу свого партнера. 1 - 1 - відмінний розіграш штрафного у виконанні «Катгаса»!

Барса відповіла тут же. Гості розіграли м'яч з центра, Айкарді віддав передачу на Ферран, який змістившись на фланг, віддав передачу назад на Ромуло - прокинув собі м'яч на хід першим дотиком, другим дотиком 3-й номер «синьо-гранатових» встромив м'яч в дальню дев'ятку воріт Прієто, стрибок якого був ефектний, але марний - такі м'ячі не беруться. Голасо від Ромуло, який відправивши м'яч ворота, потонув в обіймах партнерів і вболівальників гостьового сектора.

Після настільки дивного відповіді «Барси» «енергетики» дещо збавили оберти, намагаючись прийти в себе, гості ж, користуючись певною деморалізованістю господарів навпаки, намагалися зміцнити свою перевагу. Адолфа і Дієго мали відмінні шанси, щоб відзначитися, але Прієто обидва рази відводив загрозу від своїх воріт, а коли не міг виручити і він - на допомогу прийшла хрестовина воріт домашнього майданчика, що виручила свого кіпера на 17-ій хвилині після дальнього удару все того ж Дієго. Катгас »під завісу першого тайму відповів небезпечним випадом« 2 в 1 », однак простріл Пабло Дель Мораль на дальню штангу в напрямку Хаві Ранхеля був перерваний Пако Седано.

Перший тайм завершився мінімальною перевагою «Барси», і та гра, яку показали обидві команди в першому ігровому відрізку дозволяла чекати другої половини зустрічі з оптимізмом в передчутті продовження відмінної футзального дійства.

Тайм під номером два вже в дебюті позначив серйозність домагань «Барси» на перемогу в каталонському дербі - Марк Толра отримавши м'яч в центральній зоні, розрізав оборону господарів, видавши передачу на хід Дієго, який, не входячи в штрафну, пустив м'яч повз який вийшов з воріт Прієто. Сепе, опікувався Дієго, проспав цей епізод ... 1 - 3 на 22-ій хвилині матчу «Барса» збільшує відрив до двох голів.

Як повелося в першому таймі, гол не змусив себе довго чекати: Дані Сальгадо прийнявши м'яч на лінії штрафного зробив знижку на Рафу Лопеса, чий заблокував Айкарді, але вчасно зреагувала Сепе з другої спроби вразив нижній кут воріт Седано, реабілітувавшись за помилку в обороні в епізоді з третім голом.

Чим відповіла «Барселона»? Голом Ферран через хвилину! Двоходова комбінація Ромуло - Ферран з передачею на фланг росіянину і «відколом» стовпа «синьо-гранатових» в центр завершилася зворотного передачею від Ромуло і безжально-точним ударом Карлоса Вагнера, поклав м'яч в кут воріт Прієто. Як і у випадку з третім голом у ворота «Катгаса» захист господарів знову була недозволено-пасивна.

Як і у випадку з третім голом у ворота «Катгаса» захист господарів знову була недозволено-пасивна

Слідом «Барселона» могла відзначитися ще раз - Айкарді, підкараулив помилку Хаві Родрігеса, тікав віч-на-віч з воротарем господарів, але переграти того не зміг.

Прийшовши до тями, гості відповіли своїм випадом: Хаві Родрігес пройшов по флангу, перевіривши пильність Седано в ближньому куті (воротар відбив м'яч ногою), Пабло Дель Мораль був першим на добиванні, але воротар «Барси» і тут не схибив, особою перегородивши шлях м'ячу в ворота. Поки медики приводили Седано в себе, камери трансляції вихопили сидять на трибуні Баттери і Серхіо Лосано - лідерів «Барселони» як і раніше відновлюються від отриманих ушкоджень, і їх повернення в стрій з нетерпінням чекає вся синьо-гранатове торсіда.

Пако Седано зміг продовжити гру і на 29-ій хвилині видав першокласний сейв: «обріз» в центрі майданчика від Марка Толра привів до того, що Рафа Лопез і Корво втекли «2 в 0» на ворота «Барселони». Корво віддав передачу на 17-го номера «Катгаса», який бив, здавалося в незахищений кут воріт, але кіпер "Барси" встиг переміститися і відбити удар «енергетика», буквально «вкравши» гол у Рафи Лопеса.

Хвилиною потому і Пако Седано був безсилий що-небудь зробити: Дані Сальгадо позбувшись опіки Толри пройшов по флангу до лицьової лінії і вирізав звідти передачу на лінію штрафного майданчика, де квінтель і Дієго виступили статистами, спостерігаючи за тим як Сепе з 6-ти метрів розстрілює їх воротаря. 3 - 4 на 30-ій хвилині матчу, і кінцівка поєдинку з гарячою стає вогненною!

За сформованим сюжету зустрічі «Барса» повинна була забити: розіграш з центру майданчика, довгий закид на Дієго, який прийнявши м'яч, прибрав захисника, опинившись на оперативному просторі перед самою штрафний. Вискочив з воріт Прієто не встиг дістатися до м'яча, Дієго відпасував на квінтель, що залишився перед воротами, які страхував Рафа Лопес. З усіх можливих в даній ситуації рішень, 23-й номер «Барси» примудрився потрапити в ПЛАСТАЛ гравця «Катгаса» від тіла якого, м'яч облизав стійку воріт, вилетів на майданчик. На обличчі ентренадора «Барси», вихопленого камерами трансляцій читалося подив, оскільки навіть для головного тренера «синьо-гранатових» промах квінтель був з розряду неймовірних.

Час матчу тануло, господарі все більшими й більшими силами йшли вперед, наражаючись на «кинджальним» контратаки у виконанні «Барси» - Дієго і Ромуло протягом хвилини двічі перевірили пильність Прієто - воротар «Катгаса» виручив, залишивши своїй команді шанси на порятунок гри. Активність «енергетиків» укупі з нестриманістю Ферран привела до того, що до 35-й хвилині матчу гості «присіли» на п'ять фолів.

Оскар Редондо взяв тайм-аут, після якого місце воротаря зайняв Сепе, що став диригентом розіграшу зайвого в фінальному відрізку поєдинку. «Барса» впевнено оборонялася, встигаючи перекрити вільні зони і не даючи шансів Санта-Коломе вивести нападників під удар. Більш того, Айкарді упустив найвірніший шанс забити, «запорів» атаку «3 в 2» ударом у воротаря. Дані Салгадо заводив трибуни і партнерів, але забити в стрімко тікаючи секунди матчу «Катгасу» не вдалося ... 3 - 4, непроста перемога «Барселони Ласса» в каталонському дербі!

Решта результатів 14-го туру:

«Пеньіскола Реабмедік» - «Сантьяго футзал» 7 - 7

Вони знову зробили це! «Сантьяго» видав черговий камбек, поступаючись до 38-ій хвилині «Пеньіскола» з рахунком 7 - 4. Клуб зі столиці Галісії тричі вразив ворота Ікера Лопеса, вирвавши чергову бойову нічию. У «Пеньіскола» покер на рахунку Івана Румба. У складі гостей дублі оформили Уго Санчес і кател.

«Гран Канарія» - «Леванте» 5 - 3

«Канарки» обіграли «кажанів» з Валенсії в першому матчі нового року. На два голи Еміліо Буендіа «Канарія» відповіла дублем Анхела Бінгійоба, додавши до цього голи Анаса і Пічі. Гості на 34-ій хвилині услілій Пісарро повернулися в гру, скоротивши рахунок до мінімуму, але кіпер «канарок» Гус зняв всі питання про переможця матчу, вразивши порожні ворота під завісу поєдинку.

«Рубен Бурела Пескадос» - «Ель Посо Мурсія» 2 - 8

«Посо» надупевнено обіграли «бурелом», «відвантаживши» воротареві господарів - Алексу - вісім м'ячів. Дубль на рахунку Фернандо і Алекса, по одному разу відзначилися Маринович, Маттеуш, Піто і Рауль Кампос. Важка ляпас НЕ поколебіла позиції «бурелом» - клуб міцно осів на 10-му місці в турнірній таблиці.

«Хаен Параїсо Інетріор» - «Магна Гурпеа» 4 - 3

Два голи Маурісіньо, забитих з 10-метрової позначки принесли «Хаен» перемогу в непростому поєдинку з «Магніт». Домашня перемога дозволила «Хаен» піднятися на п'яте місце в турнірній таблиці Примери.

«Пластікос Ромеро Картахена» - «Інтер Мовістар» 1 - 5

«Інтер» впевнено розібрався з «Картахеной» у виїзному матчі. Перший тайм стараннями воротаря господарів Рауля завершився безгольовою нічиєю, зате тайм другий подарував глядачам шість голів на будь-який смак. У гостей в ударі був Рафаель Рато, який забив два прекрасних м'ячі.

«Хумійя» - «Пальма футзал» 3 - 5

У матчі, де гості постійно виходили вперед, а господарі наздоганяли, удача посміхнулася балеарци. Дубль Феліпе Парадінскі дозволив тому зрівнятися з Дані Сальгадо за кількістю забитих м'ячів (15) і піднятися на першу-другу сходинку кращих бомбардирів Прімери.

«Аспіл Відал Рібера Наварра» - «Ріос Реноваблес Сарагоса» 4 - 2

«Аспіл» продовжує вести відчайдушну боротьбу за потрапляння в кубкову вісімку. У черговому турі біта «Сарагоса», що з урахуванням осічки «Магна» в Хаені, залишає наваррці математичні шанси на потрапляння в ТОП-8. Для цього «Аспілу» на виїзді необхідно обігравати «Ель Посо» і чекати перемоги «Пеньіскола».

Турнірне становище команд після 14-го туру:

PS Дивіться матчі LNFS на офіційному Youtube-каналі LNFSfutsal , Стежте за новинами іспанського чемпіонату в стрічці нашого блогу, офіційному порталі ліги і нашому паблік в VK "П'ять на п'ять"