Кубок LADA Granta отримала команда «Сбербанк-Пластик»

На фінальному етапі Кубка LADA Granta, який пройшов 13-14 жовтня в Казані, визначилися переможці змагань як в семіетапной моносерії Кубок LADA Granta, так і в Кубку Росії, в однойменній заліковій групі.

Справжніми тріумфаторами сезону-2012 стали Дмитро Брагін і Максим Симонов (команда «Сбербанк-Пластик»), які святкували «подвійну» перемогу, вигравши і головний приз Кубка LADA Granta - автомобіль, і ставши володарями Кубка Росії. Також команда «Сбербанк-Пластик», в яку входить ще один екіпаж - Михайло Мітяєв / Володимир Ситнов - перемогла в командному заліку Кубка Росії.

І якщо в Кубку Росії високі шанси на перемогу у Брагіна та Симонова були очевидні, в Кубку LADA Granta ситуація була не настільки однозначною, оскільки лідерство перед фінальним етапом було у братів Лобода з Москви. Але підсумковий гоночний уїк-енд став розчаруванням для молодих пілотів, які не змогли фінішувати ні в першій, ні в другій гонці. Втім, не тільки вони - в першій гонці з чотирнадцяти екіпажів, що стартували, «картатий» прапор побачили тільки вісім.

Результати першої гонки:

• 1. Сергій Шалунов / Віктора Антонов ( «Arloid Racing»)
  • 2. Максим Симонов / Дмитро Брагін ( «Сбербанк-Пластик»)
  • 3. Рустам Акініязов / Борис Шульмейстер ( «Аероекспрес»)

Такі чином, вже після першої гонки, екіпаж Максима Симонова і Дмитра Брагіна набрав достатню кількість очок, щоб достроково забезпечити перемогу в Кубку Росії в класі «Лада Гранта».

Друга гонка в неділю була «дощової». З поула стартував Михайло Мітяєв.

Результати другої гонки:

• 1. Михайло Мітяєв ( «Сбербанк-Пластик»)
  • 2. Володимир Шешенин / Альберт Ільяз ( «Almaks Major»)
  • 3. Олександр Кобенко / Павло Кальмановича ( «АВТОВАЗ-ПРОО»)

У цьому сезоні за кермом спортивних LADA Granta за перемогу і призові місця боролися 38 найсильніших пілотів з Москви, Тольятті, Самари, Сизрані, Чебоксар, Тули, Оренбурга, Єкатеринбурга, Санкт-Петербурга, Києва та Будапешта.

У 2012 році підвищився і статус гоночної серії - починаючи з четвертого етапу, Кубок LADA Granta проводився в статусі Кубка Росії. Інтерес глядачів до моносерії збільшився з її появою в рамках нової гоночної серії Russian Racing Championship .. З'явився в нинішньому році у Кубку LADA Granta і новий технічний партнер - ним стала японська компанія Yokohama - один зі світових лідерів з виробництва автомобільних шин.

Напередодні гоночного сезону, в Інтернеті відбувся віртуальний Кубок LADA Granta. За підсумками шести етапів переможцем став пілот з Тули Роман Гранатовіч. Він же виграв головний приз - участь у реальному чемпіонаті за кермом реальної машини. Також у віртуальному просторі у Кубку LADA Granta з'явилася сторінка. Тепер шанувальники і фанати автоспорту можуть стежити за всіма новинами в соціальній мережі «ВКонтакте» на сторінці http://vk.com/ladagrantacup.

У порівнянні з попереднім сезоном кубковий автомобіль LADA Granta отримав зміни. Зокрема, машина отримала нову 6-ступінчасту коробку перемикання передач з диференціалом підвищеного тертя, яка була розроблена спеціально для майбутнього сезону підрозділом LADA Sport.

У цьому сезоні Кубок LADA Granta вперше вийшов на міжнародний рівень, етапи Серії пройшли в Угорщині на знаменитій трасі Hungaroring і в Україні на київському автодромі «Чайка». Захоплюючу боротьбу пілоти вели також на реконструйованій міській трасі «Тольятті-Ринг», на автодромах «Смоленське кільце», «Нижегородське кільце», KazanRing, а також на новій трасі «Moscow Raceway» в Волоколамске - планується, що в червні 2013 року тут відбудеться російський етап Світового чемпіонату з турінг WTCC, а в якості гонки підтримки пройде Кубок LADA Granta.

Джерело: прес-центр ВАТ «АВТОВАЗ»