АЕК - Динамо - 1: 1 звіт про матч, Ліга Європи 15.02.2018

АЕК - "Динамо" - 1: 1. фото AFP

"Динамо" не втримало переможний рахунок у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи Кинзерський Едуард https://cdn.segodnya.ua/img/article/11148/10_main_new.1518732753.jpg https://cdn.segodnya.ua/img /article/11148/10_tn.1518732753.jpg 2018-02-16T00: 12: 27 + 02: 00 Футбол в Афінах кияни зіграли внічию - 1: 1, матч-відповідь пройде у Києві 22 лютого

Космічний у всіх відносинах 70-тисячний Олімпійський стадіон в Афінах (нехай і заповнений лише на дві третини) створив божевільну атмосферу: шум, гул, крики, енергійний маскот - двоголовий орел Гага, петарди і фаєри ще до виходу команд на поле. Словом, все, як тут люблять. Зі стартовим свистком жовто-чорна торсіда гучно затягла клубний гімн.

Наш сайт проводив текстовий онлайн матчу АЕК - "Динамо" .

"АЕК, АЕК, АЕК, твої нападники - як удари блискавки, а захист - як скеля", - перевів мені його приспів грецький колега, який сидів на ряд вище. Подумалося: "От би сьогодні частіше відчувати фортеця скелі, ніж точність блискавок". Однак початок поєдинку змусило понервувати. Вже на 3-й хвилині перший навіс греків на ворота "Динамо" завершився виходом Бойко (Хацкевич все ж вважав за краще його, чи не зіграв жодного матчу в минулому році, а не Рудько). Денис же шляхом до м'яча, який явно не діставав, немов кеглі, зніс з півдюжини гравців - в основному своїх же. Відразу згадалося, як в 2014-му він коліном вирубав Гусєва. Тут же більше всіх дісталося Гармашу, якому залишок матчу довелося грати з тугою пов'язкою на голові. Наступна атака АЕКа закінчилася відвертим фолом Хачеріді і "гірчичником" від іспанського рефері. Грати майже весь матч в цьому "казані", сидячи "на картці" - завдання непросте, а знаючи Женін характер ...

Однак під кінець чверті години стартовий натиск господарів трохи ослаб, динамівці змогли перевести дух, а потім і роздрукувати чужі ворота. Гонсалес видряпав м'яч на правому фланзі і від лицьової прострілив набігав Циганкову. Рижик пробив у протихід воротареві - 0: 1 на 19-й хвилині! Браво вінгера. Хацкевич на радощах вигукнув "Yes!", Його візаві Маноло Хіменес зі злості штовхнув пляшку.

Майже відразу Лівайя намагався «намалювати» пенальті, картинно чіпляючись за лежачого на газоні Морозюка. Але іспанський арбітр зустрічі Дель Церро, забувши про те, що є земляком головного тренера АЕКа, без коливань виписав хорвату попередження. Природно, на превеликий незадоволення не тільки трибун, але і грецької частини ложі преси. Мій сусід-перекладач з верхнього поверху так гримнув кулаком по стільниці, що я від несподіванки втягнув голову в плечі. Правда, взявши себе в руки, місцевий колега тут же приніс вибачення.

До перерви "гірчичник", вельми дурний, отримав "поранений боєць" Гармаш, дісталася жовта і старому знайомому "Динамо" Враньєш, що перемагав киян ще в складі "Шерифа" в ЛЄ-2010. Поле, йдучи в роздягальні, команди залишали під оглушливий свист трибун, адресований не те своїм улюбленцям, які не зуміли створити нічого путнього, не те арбітру.

До речі, про фанатів. Перед грою в афінському барі побилися українці з ... росіянами, нібито приїхали з Белграда, де двома днями раніше підтримували ЦСКА. Не обійшлося без затриманих поліцією. А ось коли вранці в день матчу я купував свіжу грецьку пресу, продавець газетного кіоску на ім'я Костас поцікавився: "Ви з Києва? Сьогодні буде: АЕК - нуль," Динамо "- один!". І, перехопивши мій здивований погляд, заусміхався: "Я - уболівальник" Панатінаїкоса ". До перерви прогноз Костаса поки повністю збувався.

Варто відзначити, що коуч АЕКа залишив поза основи відразу трійку лідерів - нашого Чигринського (може, він би і врятував господарів в моменті з пропущеним голом), а також Хрістодулополоса, Араухо. Хіменес розумів, що після серії з трьох матчів з "Олімпіакосом" його команда втомилася. А "золото" в першості Греції, напевно, навіть важливіші буде, ніж Ліга Європи. Тому і подпріберег зірок. Але Араухо і Хрістодулополоса все-таки в бій після перерви кинув. Останній прасував оборону "Динамо", невтомно обстрілюючи Бойко. На жаль, "Динамо" "село", зникла контргра, а з освіжаючими замінами Хацкевич не поспішав. Хоча Гармаш усіма своїми фолами, що загрожували йому видаленням, немов запитував до тренера: ну, заміни же мене. Замінив на Бесєдіна. Однак спрацювали заміни Хіменеса. Подачу Хрістодулополоса першим же дотиком, головою, замкнув вийшов з лавки швед Айдаревіч. Бойко тут явно помилився на виході - його гол.

Останні хвилини стадіон стояв на вухах, співаючи пісні. Але переможного гола від своєї команди не дочекався - 1: 1. ...

Ліричний відступ. На вулицях Афін у великій кількості можна зустріти зростаючі цитрусові. Місцеві пояснили, що це помаранчі (гібрид мандарина і помело) і категорично не радили пробувати. Мовляв, гидота рідкісна: товста і жорстка шкірка, а м'якоть - гірко-кисла. Але тут же уточнили: "Зате джем з них виходить - супер!". На жаль, з'їсти АЕК вчора киянам не вдалося. Але можна спробувати "розмазати цей джем" через тиждень на НСК. Там, на увазі дискваліфікації Враньєш, Чигринського ми, швидше за все, на поле вже побачимо.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

А ось коли вранці в день матчу я купував свіжу грецьку пресу, продавець газетного кіоску на ім'я Костас поцікавився: "Ви з Києва?