Іспанці дотиснули екс-чемпіонів.

Іспанці обіграли греків. фото AFP

Іспанці дотиснули екс-чемпіонів. https://cdn.segodnya.ua/img/article/137/61_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/137/61_tn.jpg 2008-06-19T00: 07: 20 + 03: 00 Євро 2008 Група D. Греція - Іспанія - 1: 2. Збірна Іспанії здобула вольову перемогу в матчі з колишніми чемпіонами Європи

ЄВРО-2008

Група D

Греція - Іспанія - 1: 2
Голи: Харістеас, 42 - де ла Ред, 62, Гюіса, 88.

Греція: Нікополідіс - Вінтра, Киріякос (Антцаса, 63), Деллас, Спіропулос - Басінас, Кацураніс, Карагуніс (Циоліс, 73) - Салпінгідіс (Яннакопулос, 87), Харістеас, Аманатідіс.
Іспанія: Рейна - Арбелоа, Хуаніто, Альбіоль, Наварро - Хабі Алонсо, де ла Ред - Іньєста (Касорла, 58), Фабрегас, Серхіо Гарсія - Гюіса.

Попередження: Карагуніс, 34, Басинас, 70, Вінтра, 90 - Гюіса, 42, Арбелоа, 45.
Арбітр: Х. Вебб (Англія).

Рубен де ла Ред і Даніель Гуїса забили перші голи на міжнародній арені, що забезпечило збірної Іспанії вольову перемогу над греками в Зальцбурзі. Таким чином, діючі чемпіони Європи не набрали в групі D жодного очка.

дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ

характер іспанців
За дві хвилини до кінця Гуїса головою замкнув навіс Серхіо Гарсії і приніс перемогу команді Луїса Арагонеса. Перед самою перервою Ангелос Харістеас відкрив рахунок, і другий тайм іспанці почали значно активніше. Хабі Алонсо влучив у штангу, а потім де ла Ред відновив рівновагу, скориставшись знижкою Гуїси. Обидва могли оформити дубль, Харістеас потрапив в штангу, після чого Гуїса все-таки забезпечив збірній Іспанії три очки.

Прощання з Нікополідіс
Поєдинок не мав ніякого турнірного значення. Голкіпер збірної Греції Антоніос Нікополідіс проводив останній матч на міжнародній арені - він оголосив про це ще до гри з росіянами (0: 1), в якій зробив жахливу помилку. Напевно сивочолий воротар нервував, але грецькі любителі футболу зробили все, щоб 37-річний Нікополідіс відчував себе як вдома. Уже в дебюті він впевнено вийшов з воріт і перервав простріл Гуїси. Варто зазначити, що форвард іспанців явно поквапився - після пасу Андреса Інієсти у нього була сила-силенна часу на прийняття правильного рішення.

"Парашут" Алонсо
Збірна Греції мріяла гідно попрощатися з чемпіонатом Європи. Повернулися в "основу" Георгіос Карагуніс і Дімітріос Салпінгідіс були дуже активні, проте перевага все одно було у підопічних Арагонеса. Іспанці більше володіли м'ячем, хоча Серхіо Гарсія і Цеск Фабрегас допускали занадто багато браку в передачах. В середині тайму Алонсо помітив, що Нікополідіс занадто далеко вийшов з воріт. Півзахисник "Ліверпуля" міг забити черговий гол зі своєї половини поля, і Нікополідіс лише спостерігав за тим, як м'яч пролітає в сантиметрах від штанги.

гол Харістеас
Не можна сказати, що у Нікополідіса було багато роботи, хоча резервний склад збірної Іспанії мріяв проявити себе. Чемпіони Євро-2004 дуже надійно діяли в обороні, а воротам суперника, в основному, погрожували після розіграшів стандартних положень. За три хвилини до перерви Карагуніс майстерною подачею зі штрафного послав м'яч на голову Харістеас, який увігнав снаряд у лівий верхній кут. Збірна Іспанії мало не зрівняла рахунок на самому початку другого тайму - Хабі Алонсо вистрілив як із пращі, і м'яч влетів у штангу.

максимум очок
Під кінець години гри де ла Ред дуже технічно зрівняв рахунок. Обидві команди мали достатньо моментів, щоб вийти вперед, але удача посміхнулася іспанцям. Гуїса зробив все, щоб збірна Іспанії набрала максимум очок на груповому етапі. У неділю у Відні дружина Арагонеса битиметься з італійцями, а греки їдуть додому ні з чим.