Туреччина - Росія - 1: 2. Ліга націй 7 вересня 2018, огляд матчу. Футбол

Ліга націй. Дивізіон B. Група 2. 1-й тур. Туреччина - Росія - 1: 2

Кореспондент "СЕ" розбирає перший матч збірної Росії в Лізі Націй, в якому наша команда обіграла на виїзді Туреччину - 2: 1.

правофланговий команда

У статті, що вийшла напередодні, ми з колегами по "СЕ" повністю вгадали стартовий склад нашої збірної, але трохи помилилися з функціями двох гравців - Кузя, який, здавалося, міг розташуватися справа, зайняв високу позицію під Дзюбою, тоді як край був відданий Єрохіну .

Зараз, знаючи результат і характер матчу, можна з упевненістю сказати, що вибір тренерського штабу себе виправдав. З Далер, успевающим і в атаці, і в руйнуванні, центральна зона не втратила в мобільності. Півзахисник "Зеніту" відмінно знаходив вільні зони, зміщувався в різні боки, забезпечував другий темп, до перерви двічі виходив на небезпечні ударні позиції, взяв участь в першому голі, продовживши в штрафний політ м'яча після подачі з бровки.

Єрохін ж допомагав ефективно виходити з оборони - удвох з Маріу Фернандесом (а часто і втрьох - разом зі зміщаються Дзюбою або Кузяєва) вони перевантажували правий фланг, користувалися постійними недоробками Хакан Чалханоглу, просто не повертався назад, і спокійно, зі своїми-то габаритами і умінням вистрибнути з місця, чіплялися за високі діагоналі. Забитий гол став наочною ілюстрацією командного плану: два російські гравці залишилися удвох проти самотнього Хасана Алі, м'яч перелетів через Єрохіна і виявився у Фернандеса, після чого пішов навіс.

Забитий гол став наочною ілюстрацією командного плану: два російські гравці залишилися удвох проти самотнього Хасана Алі, м'яч перелетів через Єрохіна і виявився у Фернандеса, після чого пішов навіс

Перша гольова атака Росії народилася через переваги на правої бровки.

Схожих за геометрії атак в першому таймі набралося у нашої збірної чимало. Вони могли розвиватися верхом або низом, але суть була одна: створення чисельної переваги, легке подолання опору, ривок до лицьової лінії або в полуфланг - і вихід на перспективну позицію. Права брівка стала головною зброєю російської команди в цьому матчі.

Приклад атаки Росії через правий фланг.

Приклад атаки Росії через правий фланг

Джикия - диспетчер

Спартаківському захиснику при даній тактиці була відведена особлива роль - він повинен був розгортати атаки направо довгими діагоналями зі своєї робочої лівої ноги. У першому таймі Георгій впорався на "5+", виконавши п'ять точних передач в цю зону (ще одну зробив Луньов) і ставши головним диспетчером команди. Якраз його своєчасне переведення і призвів до першого голу.

Якраз його своєчасне переведення і призвів до першого голу

Карта передач Георгія Джикії до і після перерви. Фото "СЕ"

Але після перерви картина серйозно змінилася. Переговоривши в роздягальні з тренером, турки перестали давати Джикії час для спокійного прийому м'яча і пошуку партнерів, почали його агресивно пресингувати і змушувати швидше відіграватися з ближнім або зовсім грати на відбій. Як результат, за другі 45 хвилин Георгій виконав всього-на-всього шість передач. І жодної точної діагоналі. Правда, потрібно відзначити, що і Маріу Фернандес став набагато рідше надаватися на чужій половині поля в підготовчій стадії атаки.

Усвідомлене управління турецькими атаками

В оборонній фазі російська команда використовувала схему 4-4-2 - найпопулярнішу і дієву формацію минулого чемпіонату світу. Першу лінію захисту забезпечували Дзюба і Кузя, грали близько один до одного з двох центральних захисників. Опорна зона стабільно допомагала в пресингу з глибини, перекриваючи центральних півзахисників суперника. До перерви простору в середині не було, як і розривів між лініями, тому туркам залишалося направляти атаки на фланги.

Збірна Росії в оборонній фазі.

Цим пояснюється велика кількість навісів у виконанні команди Луческу. За 90 хвилин вона назбирала їх аж 29 (включаючи 6 кутових), з яких точними стали лише 10. У Росії - 16 (6). У першому таймі непідготовлені подачі стали чи не єдиним для Туреччини способом проникнення в штрафну. Правда, пропустила наша збірна якраз після флангової передачі і поганої роботи в зоні підбору. Але то був швидко розіграний стандарт, до якого російські футболісти просто не встигли підготуватися, втративши концентрацію.

В іншому з оборонної точки зору команда Черчесова видала ідеальний перший тайм, не пропустивши жодної атаки по центру і допустивши лише два удари по воротах.

Дисбаланс на брівках

Дуже сподобалося, що до перерви збірна Росії постала різнобічної командою, яка вміє проводити як різкі контратаки, так і позиційні настання (приклад - комбінація на 25-й хвилині з перепасовкою Фернандеса, Зобнина і Газінського і проникаючою передачею останнього на хід Єрохіну в штрафну). Трохи засмучувала лише один факт - недостатнє залучення в процес лівої бровки.

Трохи засмучувала лише один факт - недостатнє залучення в процес лівої бровки

Активність Дениса Черишева до і після перерви.

Почасти це пояснюється початковим тренерським задумом і навмисним креном на протилежний край, проте здається, що ще справа і в слабкій підтримці від Кудряшова. Захисник "Рубіна" часто помилявся при розвитку атаки і не виконав за 90 хвилин жодної точної передачі в штрафну. Якщо до перерви хоч якось створювати активність вдавалося Черишеву, за рахунок швидкості й наполегливості (зокрема, Денис виконав відмінний навіс на Дзюбу), то після перерви хавбек "Валенсії" відверто втомився - і фланг остаточно відключився.

За весь матч Росія провела 18 атак через центральну зону, 15 - через праву бровку і тільки 4 - через ліву. Занадто відчутне просідання, над яким потрібно задуматися. З Жирковим таку ситуацію уявити було б складно. У надійності ззаду Кудряшов, ймовірно, додасть (в Туреччині він відіграв слабо - три рази дозволив обіграти себе один в один, що стало найгіршим показником в команді), а ось в ймовірності його атакуючого прогресу є сумніви.

Туреччина - Росія: всі голи матчу Ліги націй //
Туреччина - Росія: розбір голів

Заміни Луческу підсилили гру господарів

Точно невідомо, з яких причин головний тренер Туреччини в перерві вирішив прибрати з поля центрального захисника і автора гола Сердара Азіза. Можливо, причина криється в поганому виконанні прямих обов'язків, але не виключено, що Луческу захотів поліпшити вихід в атаку. З'явився на поле Каан Айхан, футболіст німецької "Фортуни", привніс господарям стабільний перший пас. За 45 хвилин він виконав 57 передач (54 точних), тоді як його попередник за аналогічний час - 23 (20). Айхан відкривався ближче до правої бровки і кілька разів здорово направляв м'яч на чужу половину поля, розбиваючи високий пресинг і залишаючи по 5-6 росіян не при справах. Це допомогло туркам провести парочку швидких атак по центру.

Вихід Туреччини з-під пресингу в другому таймі за рахунок передач Айхана.

Ще однією спрацювала перестановкою Луческу став вихід Огузхан замість інертного Юсуфа. Хавбек "Бешикташа" набагато краще шукав простір між лініями і гостріше пасував в штрафну. За свої півгодини він виконав дві передачі під удар і створив один Big Chance.

Пошук простору між лініями свіжим Огузханом.

Правда, багато в чому через заміну турки і пропустили - все той же Каан Айхан на початку другого тайму не вийшов за лінію офсайду разом з партнерами і дозволив Дзюбі вискочити сам на сам. Гол вийшов простим, став наслідком декількох єдиноборств, хаотичних відскоків і дурну помилку господарів. Потрібно визнати, що з ним збірної Росії трохи пощастило.

В цілому ж другий тайм Туреччина провела набагато могутніше. Наша команда через раз справлялася зі зсувами в центр Хакан Чалханоглу (в першій половині лівий хавбек робив це набагато рідше), стала втрачати концентрацію через утому, постійно поступалася в єдиноборствах, не справлялася на лівому фланзі. Наочними вийшли останні 15 хвилин, за які Росія виграла всього-на-всього 19 відсотків мікродуель і допустила по своїх воротах шість ударів (з сумарних турецьких 11).

Те, що вдалося відстояти переможний рахунок, - перш за все заслуга Луньова.