3. Невдахи голландці
  4. Італії віддали
  5. Повір у мрію
  6. Господарі чемпіонатів світу

Гірко спостерігати то смуток, що запанувало в вболівальницьких рядах після чергової поразки збірної Росії. Багато вже просто перестали вірити в команду. А ось це даремно! Тим більше в спорті завжди можна сподіватися на Фортуну - вона адже знає, кого вибрати. Наприклад, під час чемпіонатів світу з футболу частенько благоволить до господарів турніру, ні сил, ні нервів що не пошкодували заради свята планети всієї. Згадайте і переконайтеся!

Тоді австрійців ще перемагали

Радянська збірна дебютувала на чемпіонаті світу 1958 року, що проходив в Швеції. І догодила в моторошну групу до майбутніх тріумфаторам бразильцям і родоначальникам гри мільйонів англійцям. Але перемігши (на відміну від нинішньої російської команди) австрійців, все ж вибралася до чвертьфіналу. Господарі ж турніру потрапили в легеньку групу з Уельсом, Угорщиною і Мексикою. Потренувавшись на суперниках подібного рівня, шведи до фіналу дісталися, завоювавши срібні медалі. І більше нагород такого гідності вони не вигравали.

Ð-Ð ° Ð³Ñ € уР· кР° ...

У 1962 році мундіаль пройшов в Чилі. Господарі турніру благополучно дісталися до півфіналу, де поступилися бразильцям. Тієї великій команді бікампеонов Вісенте Феола, в якій виблискували Пеле, Гаррінча (відвантажив дубль господарям), Вава і інші легенди. Виходить, в ті роки тільки бразильцям і вдавалося зупинити господарів першості. Чилійці в матчі за третє місце обіграли збірну Югославії і завоювали бронзові медалі, що залишилися єдиними в їх історії.

Дякую за футбол

У 1966 році світову першість проходило на батьківщині футболу, в Англії. Погодьтеся, британці заслужили нагороди за те, що подарували людству його улюблену Гру. Але нагород спортивних, тобто медалей на чемпіонатах світу до 1966 року у збірної не було. Простенька, відверто прохідна група господарів чемпіонату нікого не здивувала. До фіналу команда Альфа Рамсея дісталася без проблем. Де зустрілася зі збірною ФРН великого тренера Хельмута Шена, яка буде домінувати в світі довгі роки. Основний час матчу переможця не виявив, а в додатковий форвард англійців Джеффрі Херст зарядив у поперечину, м'яч відскочив від неї в поле, але радянський лайнсмен Тофік Бахрамов впевнено підказав рефері Годфрі Дінст, що взяття воріт відбулося. Цей гол-фантом давно увійшов в історію гри, його згадують постійно, обґрунтовуючи необхідність введення відеоповторів, але англійці-то стали на рідному «Уемблі» чемпіонами світу! За наступні з тих пір 62 роки кращий результат родоначальників на першостях планети - 4-е місце!

Невдахи голландці

У 1974 році збірна ФРН нарешті виграла золоті медалі. Багато і сьогодні впевнені, що то була чи не найсильніша команда в історії футболу, а її фінальна зустріч з голландцями - найяскравішим матчем всіх мундіалі. І до рефері претензій начебто немає. Голландці отримали право на пенальті вже на другий (!) Хвилині. Правда, і відігралися німці незабаром з 11-метрового. Але все ж збірна ФРН перемогла вдома, ось осад і залишився.

А ось голландці - дуже не щастить команда сімдесятих! У 1978 році збірна Нідерландів знову в фіналі світової першості і знову оскаржує перемогу у господарів турніру, цього разу - у аргентинців. З цієї збірної Сесара Менотті будинку взагалі чудеса творилися. Щоб подолати бар'єр другого раунду, їй необхідно було обігравати Перу з перевагою в чотири м'ячі. Але в рідному Росаріо і стіни допомагають, розгромили 6: 0, правда, чутки нехороші донині не змовкають. У фіналі з нещасними голландцями все вирішилося в овертаймі, коли італійський рефері Серджо Гонелла вже дуже симпатизував господарям. Чи варто говорити, що то була перша перемога Аргентини на світовій першості, довго їм довелося чекати домашнього мундіалю.

І перша перемога французів, в 1998-му, теж одержані на «Стад де Франс», хоча, об'єктивності заради визнаємо: команда у них була чудова, справді чемпіонська . І все ж обмовимося: «Але ...» Я, відверто кажучи, дуже радів, коли через два роки французи виграли Євро-2000, немов підтверджуючи справедливість домашнього тріумфу.

Італії віддали

Мабуть, особливо благоволила Фортуна (?) Господарям ЧС-2002 - Японії і Південної Кореї. Корейці готувалися грунтовніше, запросивши Гуса Хіддінка, який після цього пішов по руках, тобто по країнах і континентах (Австралія, Росія ...). Рука майстра позначилася, його команда благополучно вибралася з групи, але нарвалася на збірну Італії вже в 1/8 фіналу. Еквадорський суддя Байрон Морено призначив пенальті на користь господарів вже на п'ятій хвилині, але удар Ан Джон Хвана відбив Джанлуїджі Буффон. А ось Крістіан Вієрі незабаром відзначився. За дві хвилини до фінального свистка корейці зрівняли рахунок, а в овертаймі здобули перемогу, але питань до судді у очевидців було забагато.

Чудеса на цьому не завершилися, бо в чвертьфіналі господарі в серії пенальті обіграли ще й збірну Іспанії. Якщо до цього додати, що за всю історію участі на чемпіонатах світу збірна Країни ранкової свіжості лише двічі виходила з групи (другий раз - в ПАР-2010), залишається лише дивуватися допомоги рідних стін.

Якщо до цього додати, що за всю історію участі на чемпіонатах світу збірна Країни ранкової свіжості лише двічі виходила з групи (другий раз - в ПАР-2010), залишається лише дивуватися допомоги рідних стін

Втім, не тільки. Ця південнокорейська історія дещо несподівано спливе через чотири роки під час чемпіонату світу в Німеччині. Той турнір виграли італійці. Але вони, подібно російським із популярної приказки, дуже тоді довго запрягали. В 1/8 фіналу «Скуадра адзурра» зустрічалася з Австралією все того ж Гуса Хіддінка і, як не дивно, виглядала дуже непереконливо. Майбутній тренер «Анжи» навіть пляшку на бровку жбурляв, дивлячись, як його гравців збивають в небезпечній близькості від воріт італійців, а суддівський свисток мовчить. Рефері мовчав до п'ятої хвилини компенсованого їм же час, а тут раптом свиснув і поставив м'яч, на подив усього стадіону, «на точку», звідки Франческо Тотті, природно, не схибив. Як на гріх, незабаром відбулася прес-конференція Зеппа Блаттера, і журналісти, перебуваючи під враженням побаченого, накинулися на президента ФІФА з питаннями. Мовляв, свавілля же суддівський спостерігаємо, доки? Швейцарець намагався відбутися жартами, але вийшло невдало, коли він ошелешив присутніх словами, що має ж було Італії віддасться ... за те, що творилося з нею чотири роки тому в Південній Кореї. Схаменувшись, Герр Блаттер почав поспішно пояснювати, що мав на увазі Фортуну, яка тоді забрала, тепер повернула ...

Повір у мрію

Можливо, хтось йому і повірив.

Як і я вірю в удачу збірної Росії на домашньому чемпіонаті світу. Везе, як відомо, найсильнішим. І іноді господарям. Хіба мало ми зробили, готуючись до чемпіонату? Нам не так і багато треба для того, щоб потім гордо говорити про «вперше в історії». Досить просто вийти з групи.