З ланцюга зірвалися. Обзор матча «РБ Лейпциг» - «Байєр»

«Байєр» згадує, як потрібно забивати голи, Брандт святкує підписання контракту по повній програмі, а «РБ Лейпциг» опускається на шосте місце в таблиці і думає тільки про Марселі. Понеділковий бойовик з підсумковим рахунком 1: 4 на «Ред Булл Арені» - в нашому огляді.

Обидві команди виходили на поле з усвідомленням особливої ​​значущості матчу. Для «Байєра, втім, це було виражено куди більш явно: після пари невдалих матчів, в яких підопічним Хайко Херрліха навіть забити не вдавалося, завдання на заключну частину сезону - потрапити в Лігу чемпіонів - здається все менш простий.

Додати до того безжалісний календар на найближчі тижні ( «аспірінщікам», крім Лейпцига, грати з прямими конкурентами в таблиці з Франкфурта і Дортмунда), а також назрівав криза в атаці (Алар продовжує відбувати дискваліфікацію після дербі, Фолланд до цього матчу не забивав вже кілька місяців, Йоел Пог'янпало знову невчасно травмувався, Бейлі розгубив форму, а Брандт від нервів з тривалим продовженням контракту запаривает переважна більшість шансів потрапити по воротах) - і обережність Херрліха на передматчевій прес-ко ференції можна зрозуміти: «Нам не потрібно думати про те, що нас відділяє лише кілька очок від заповітної мети, потрібно виходити і грати в свою гру».

Також Херрліх висловив побоювання з приводу тиску і атмосфери на матчі: частина активних фанатів Леверкузена вирішила проігнорувати матч в рамках протесту проти ігор по понеділках. З боку Лейпцига теж обіцяв якийсь протест, однак він виявився ледь помітний. «Але ми, звичайно ж, повинні розуміти і настрій уболівальників, і чому вони це роблять», - підсумував наставник «Байєра».

Для «РБ Лейпцига» найближчими тижнями теж будуть вирішальними. Чи зможуть вони стрибнути на підніжку поїзда під назвою Ліга чемпіонів? Як їм справлятися далі в Європі, зокрема, в Марселі в четвер? Чи продовжить Ральф Хазенхюттль свій контракт в наступному році? З цього приводу в популярній оглядової програмі Doppelpass на каналі Sport 1 глава клубу Олівер Мінцлафф заявив, що «все вирішиться найближчим часом. Ми разом з Ральфом Хазенхюттлем і Ральфом Рангнік зберемося разом і вирішимо, що нам робити далі. У нашій команді немає тиску. Всі знають, що Ральф (Хазенхюттль - прим.) - тренер «РБ» в наступному сезоні ». Проте, приводи для занепокоєння все одно зберігаються.

До того ж, для господарів матч в понеділок виявився ускладнений певними кадровими проблемами: зокрема, у них «закінчилися» крайні захисники, так як виступав на правому фланзі оборони в останні місяці Конрад Лаймер, який опинився там також в результаті труднощів зі складом, травмувався в грі з «Марселем» на кілька тижнів, і довелося випускати не зовсім долікував Лукаса Клостерманна.

Початок матчу залишився за «РБ Лейпцигом». Господарі почали з високого, сконцентрованого пресингу, ловити незібраних суперників на втратах м'яча і не до кінця продуманих передачах і досить швидко встановили контроль над ситуацією. «Байєр» ж пересувався по полю занадто повільно і мляво, не встигаючи ні перетягувати в потрібні зони, ні повертатися на позиції, ні підстраховувати можливі провали. Це закінчилося відкритим рахунком: Поульсен головою скинув м'яч між двома проспали цей момент захисниками, і Забітцер абсолютно безперешкодно вдарив по воротах Лено.

За цим послідувала вимушена заміна. Відразу ж після голу Херрліх зняв з поля Свена Бендера, одного з головних дійових осіб, яка щойно завершилася сцени: той поскаржився на дискомфорт у лівій нозі. На поле замість нього з'явився юний грецький захисник Рецос. Все йшло до того, що матч піде за улюбленим «Байєром» катастрофічним сценарієм.

Однак після забитого гола господарі трохи заспокоїлися, знизили темп - хвилюватися ж більше нема чого, початок покладено - і на якийсь час віддали м'яч. Цього вистачило для того, щоб Леверкузен віддихався і зрозумів, що не все ще втрачено.

На останній хвилині перед перервою гості змогли знайти момент і піти в контратаку: Бейлі пробіг з м'ячем майже через все поле і перевів його в центр, на який відірвався від усіх Хавертца. Справу зроблено.

А далі сталося те, що в цьому сезоні відбувається раз за разом. Складно сказати, що саме робить зі своєю командою в перерві Херрліх - але «Байєр» абсолютно точно можна назвати командою другого тайму. Після пятнадцатиминутного відпочинку вони виходять не тільки зі свіжими ногами, а й свіжою головою, і традиційно представляють картину зовсім іншу, ніж розгортається в першому таймі. Так вийшло і зараз: на що залишилися 45 хвилин вийшла зовсім інша команда, не та, що ходила пішки на початку матчу. Спокій, юнацький запал і нахабство - забитий гол знову розпалив прітухшее трохи полум'я однієї з найвеселіших команд сезону.

Через п'ять хвилин після перерви «Байєр» вийшов вперед: Лено ввів м'яч в гру довгим закидом практично до чужого штрафного, де його підібрав Фолланд і скинув на Брандта, який заштовхав його у ворота Гулачі. Пізніше Брандт зробить ще й гольову передачу до останнього голу своєї команди: коли тінь похмурих пропозицій від Улі Хённеса більше не маячить без кінця перед очима, з меншим вантажем на плечах знову грається так само спокійно і завзято, як колись.

Пізніше Брандт зробить ще й гольову передачу до останнього голу своєї команди: коли тінь похмурих пропозицій від Улі Хённеса більше не маячить без кінця перед очима, з меншим вантажем на плечах знову грається так само спокійно і завзято, як колись

Ральфу Хазенхюттлю залишається лише в запереченні хитати головою: перші двадцять хвилин виявилися занадто оманливі, і те, що відбувається на полі було вже не зупинити. «Байєр» прорвало, що зібралися незабиті за останні матчі голи посипалися градом. За 19 хвилин другого тайму у ворота Лейпцига залітає три м'ячі. Після Брандта відрізняється Рецос: вийшов на заміну захисник заносить зі штрафного від все того ж Брандта свій перший гол за «Байєр». Ще тринадцятьма хвилинами пізніше забиває нарешті Фолланд, який чекав свого п'ятдесятого голи в Бундеслізі занадто довго: німець не забивав з матчу з «Баварією» в самому початку другого кола.

Не обійшлося і без гіркої пігулки: другий тайм виявився багатий на травми. Крім знятого в першому таймі з гри Бендера, Херрліх був змушений прибрати з поля Венделла, постраждалого при контакті з Клостерман. А потім Лено зіткнувся з Кейта у воротарському, і обом довелося несолодко: Кейта покинув поле в супроводі медиків (на післяматчевій прес-конференції Хазенхюттль повідомив, що з ним нічого надто серйозного не відбулося), а Лено продовжив гру, так як заміни у «Байєра »вже закінчилися. Херрліх не був такий оптимістичний з приводу стану всіх трьох травмованих підопічних, як його колега.

«Це був не наш день», - лаконічно підсумував результат матчу для Лейпцига Бернардо. Тепер усі думки Ральфа Хазенхюттля вже в Марселі: пріоритети команди були зрозумілі і до цієї поразки.

Для Хайко Херрліха ж і його юної банди всі двері в Лігу чемпіонів знову відкриті.