За крок від трофею

У стартовому поєдинку далекосхідники схрестили ключки з повернулися в КХЛ після річної перерви московським «Спартаком»

У стартовому поєдинку далекосхідники схрестили ключки з повернулися в КХЛ після річної перерви московським «Спартаком». Незважаючи на проблеми з акліматизацією, «оранжево-чорні» (саме так тепер називають наших через зміну кольорів форми) вже в першому періоді позначили свою перевагу. Завдяки точним кидкам Віталія Шулакова в більшості і Євгенія Грачова в меншості вони створили непоганий заділ. На жаль, втримати здобутий перевагу хабаровцями не вдалося. У кінцівці «червоно-білі» з інтервалом в три хвилини відновили статус-кво, а потім взяли верх по буллітам. Цікаво, що попередній штрафним кидкам овертайм проходив в форматі «3 х 3», який збираються випробувати в подальшому. І це нововведення припало наставникам команд за смаком.

У зустрічі з господарями турніру - столичними динамівцями наші тренери кілька перекроїли поєднання ланок. А на останньому рубежі оборони замість дебютував в «Амурі» Юхи Метсоли з Суомі з'явився Олександр Печурський Олександр Олексійович. Виявилося, здорова конкуренція у воротарському лінії приносить свої плоди. Добре знайомий хабаровським уболівальникам голкіпер чудовими сяйвом вже в дебюті вселив впевненість у своїх партнерів. У підсумку важка перемога - 2: 1. У далекосхідників відзначилися Міхел Міклік і зоряний чеський легіонер Ян Колар.

У заключному турі «Амуру» протистояло мінське «Динамо». «Зубри» відкрили рахунок, але «Тигри» показали, що їх зуби не менш гострі. Форвард Костянтин Соколов, який перейшов в міжсезоння з Владивостоцького «Адмірала», зрівняв рахунок, а після перерви інші новачки клубу В'ячеслав Ушенин і Томаш Зогорни запросили білорусів пограти в догонялки. Мінчани відіграли лише одну шайбу - 3: 2 на користь хабаровської команди.

«Амур», набравши сім очок, вийшов в лідери змагань, і в разі перемоги динамівців у столичному дербі наші могли стати володарями головного трофею. На жаль, спартаківці вирвали перемогу з мінімальним рахунком і далекосхідникам довелося задовольнятися сріблом. Відзначимо, що захисник хабаровчан Віталій Шулаков був визнаний оргкомітетом змагань кращим захисником турніру.

До речі, є приємна новина, що стосується селекційної роботи. Однорічний контракт з «Амуром» уклав 36- річний чемпіон світу, багаторічний капітан «Магнітки» Віталій Атюшов, який набрав в семи чемпіонатах КХЛ 152 очка за системою «гол + пас».

- У нас є певні проблеми в лінії оборони, - прокоментував цей крок головний тренер «оранжево-чорних» Сергій Шепелєв. - Нам був вкрай необхідний дядько-наставник, з яким може рости і підвищувати майстерність перспективна молодь.

Вчора «Амур» відправився в Карлові Вари, де в рамках підготовки до майбутнього сезону проведе кілька товариських матчів з провідними чеськими клубами.