5 головних перемог стрибуна з трампліна Дмитра Васильєва

Сьогодні, через майже три роки, Дмитро Васильєв потрапив на п'єдестал пошани етапу Кубка світу. Васильєв, який в міжсезоння переніс травму спини і тренувався за індивідуальною програмою, посів друге місце в Куусамо, зробивши приємний сюрприз всім уболівальникам. Нинішній подіум став дев'ятим в кар'єрі Уфімцев, пропонуємо згадати найяскравіші його виступу в стрибках з трампліну.

Нинішній подіум став дев'ятим в кар'єрі Уфімцев, пропонуємо згадати найяскравіші його виступу в стрибках з трампліну

Гарміш-Партенкірхен, 01.01.2001, 2-е місце (відставання 2,5 бала)

Цікаво, хто-небудь пам'ятає той момент? Стрибки з трампліна як вид спорту в Росії в 90-е некультивувався в принципі, подіумів не було, напевно, з часів легенд радянських стрибків - наприклад, Гарія Напалкова. Примітно, що успіх був досягнутий в перший день нового тисячоліття на «Турне чотирьох трамплінів».

Змагання проходили в складних погодних умовах, Васильєв по дальності полетів далі Норіакі Касаї, але японець завдяки оцінками за техніку зумів випередити росіянина. Трьома днями пізніше Васильєв знову потрапив на подіум - третє місце в Інсбруку, проте через місяць в його крові знайшли сліди сечогінний засіб , Що маскує заборонені стимулятори. Його позбавили подіуму, але успіх в Гарміш залишився.

Відео тих стрибків знайти не вдалося, але є стрибок - тоді ще 21-річного і на той момент дворазового призера етапів Кубка світу (через два тижні після подіуму)

Тітізее-Нойштадт, 04.02.2007, 3-е місце (відставання 15,3)

До чергового подіуму Дмитро Васильєв йшов більше шести років. За цей час трапився і допінг, і важко повернення, і пам'ятний Турин (про який пізніше), і в якійсь мірі невезіння. У сезонах-2005/06 і 2006/07 він дев'ять разів виявився в топ-10, кілька разів за крок від подіуму. Тим приємніше, що фортуна віддала боржок - після першої спроби Васильєв йшов восьмим. Однак відмінний стрибок у другій спробі вивів його на третє місце, Андреса Якобсена (4-е місце) він випередив всього на 0,3 бала, Маріо Іннауера (5-е) - на 0,7 бала. До перемоги було далеко, Адам Малиш виграв тоді в одну хвіртку.

Оберстдорф, 15.02.2009, 2-е місце в командах (відставання 35,5)

Сезон-2008/09 став найуспішнішим в кар'єрі Дмитра Васильєва, на його рахунку - сім подіумів, п'яте місце в «Турне чотирьох трамплінів» (кращий результат в російській історії). Однак особняком стоїть перша перемога в командах - друге місце на польотному трампліні в Обертсдорфе. Цей успіх вже пам'ятають багато вболівальників. Взагалі, той успіх дійсно успіх всієї команди - в семи стрибкової сесіях росіяни були в «трійці» кращих.

Впевнене друге місце після першої спроби залишилося за командою і після другої. Васильєв, стрибав на четвертому етапі, не дозволив випередити команду. Так, за Австрії не стрибали Томас Моргенштерн і Грегор Шліренцауер. Так, норвежці виступили нижче своїх можливостей. Але результат російської команди був заслуженим, в тому числі і завдяки Дмитру. В той момент всі були впевнені, російські стрибки вийшли з кризи.

ВІДЕО

Заключний етап Кубка світу 2008/09 став найяскравішим в історії російських стрибків з трампліну. За три дні на гігантському трампліні в Планіція Васильєв в індивідуальних змаганнях потрапив в топ-3 (поступившись першим місцем 2,5 бала) і в топ-6, а в командах - приніс Росії «бронзу».

Особливо приємно, що він проявив себе як справжній лідер, в боротьбі за третє місце з Грегор Шліренцауер і Мартіном Шміттом він стрибнув на немислимі в ті погодні умови 216,5 м - далі в той день не полетів ніхто. Другу спробу скасували, але в той момент, напевно, здавалося, що даремно.

Куусамо, 01.12.2012, 2-е місце (відставання 0,7)

Сьогоднішнє друге місце в Куусамо порівняно з другим місце 11 років тому. Подіум виявився несподіваним для всіх: уболівальників, тренерів і самого Дмитра. Можна сказати, що пощастило (вітер, нервове виступ лідерів другої спроби), можна сказати, що не пощастило (в 0,5 бала від першої в історії перемоги російських стрибків). У будь-якому випадку, це успіх.

Успіх, який допоможе і всій команді, і конкретно Дмитру - перший справжній особистий подіум за останні два роки. У минулому році в Куусамо наша команда стала третьою, але той подіум вже призабули. А ось «майже перемогу» Васильєва ми будемо пам'ятати як мінімум весь цей сезон. Дякуємо.

ВІДЕО

ВІДЕО

НЕ ВКЛЮЧЕНО: Олімпіада-2006

У рейтинг не могло не увійти виступ на Олімпіаді-2006. Тоді Васильєв, який займав перше місце після першої спроби, не зміг утримати лідерство і залишився десятим. До речі, після сезону-2005/06 справи пішли в гору. Чи буде дежавю?