Відро води на голову

Збірна Росії свій другий матч на Шведських іграх програла протягом восьми стартових хвилин - і далі, як не старалася, не могла нічого зробити.

Взагалі, всім нинішнім «призовникам» в збірну Росії треба розуміти, що «ситуація Курьянова» цілком може трапитися з кожним з них. Інакше як «закликом» ту обов'язкові положення, що нав'язують гравцям сьогодні при «запрошенні» в національну команду, не назвати. І захворій хтось перед черговим етапом Євротуру - навіть внесення в офіційний список травмованих з розміщенням списку на сайті КХЛ від караючого перста тренерського штабу збірної не врятує. Судячи з подій останнього тижня, будь-який, навіть самий заслужений «збірник» за бажанням Бикова може заслуговувати дискваліфікації. Кур'янова ось зараз, по суті, треба доводити, що він не верблюд - саме те перед плей-офф, правда? А чиновники з ФХР у відповідь на резонні запитання по регламенту будуть тільки здивовано перепитувати: «А де це написано?» (С)

Загалом, формений бардак у нас поки в інституті збірної твориться. Дуже схожий на той, що спостерігали ми з вами на самому початку зустрічі нашої команди проти шведів. Господарі льоду, немов дизельний бульдозер, поперли на наші оборонні порядки, які під чужим тиском просто розвалилися. В результаті - швидкі голи Тернберга і Крегер, коли «Тре Крунур» просто анігілював наших захисників швидкими переміщеннями укупі з потужною силовою боротьбою, тайм-аут Бикова ... і ще дві швидкі шайби слідом. До восьмій хвилині першого періоду ми «горіли» вже 0: 4, Бірюков пропустив взагалі все, що можна пропустити, був замінений на Волковаи не запізно? - хоча піди тут розберися, коли голи ледь змінювати один одного встигають), і було зовсім неясно, що по такій грі робити далі.

Відразу згадався Ванкувер, який в Росії до ночі згадувати не прийнято, тим більше що вираз облич наших тренерів дуже нагадувало той самий, «олімпіадне». Про переведення гри на половину поля господарів навіть мови не йшло, гравці збірної Росії навіть шайбу не могли доторкнутися. Замість того щоб спробувати згадати свій хокей, наші хлопці почали з захватом трощити ворога силовими прийомами. А фінські арбітри з радістю взялися кожне наше порушення фіксувати. Ледве минула половина періоду, а ми вже встигли двічі опинитися втрьох проти п'ятірки суперника. Добре, що у шведів на той час «рука бійця колоти втомилася» - приціл збився, шайба в ціль не йшла, і тому рахунок залишився незмінним - 0: 4. У такій ситуації можна було радіти, що ні 0: 5 або НЕ 0: 6, що само по собі розраду слабке.

У такій ситуації можна було радіти, що ні 0: 5 або НЕ 0: 6, що само по собі розраду слабке

12 лютого 2011 року. Стокгольм. Євротур. Шведські гри. Швеція - Росія - 6: 2.

Биков вів профілактичні бесіди з суддями, страшно обертав очима, - а його підопічні все віддалялися і віддалялися. Дати дві хвилини шведам «група в смугастих купальниках» сподобилася лише під самий кінець періоду, але виснажена «веселощами»,

Швеція - Росія - 6: 2 (4: 0, 0: 0, 2: 2)
1: 0

- Мартін Тернберг (Крюгер, Мелін) - 2:04.
2: 0 - Крюгер (Аксельссон, Андерссон) - 4:05.
3: 0 - Петрасек (Андерссон, Аксельссон) - 6:45 ГБ.
4: 0 - Йоханссон (Мелін, Мартін Тернберг) - 7:33.
5: 0 - Аксельссон (Сьyoгрен) - 40:18.
5: 1 - Кузнецов (Трубачов, Атюшов) - 45:27.
6: 1 - Мартін Тернберг (Перссон) - 47:50.
6: 2 - Галімов (Чурилов) - 52:15.
Воротарі: Лів - Бірюков (7:33 - 53:35 Волков).

яке влаштувало наша оборона своєї ж команди, Росія тільки й могла, що дотягнути до перерви.

Надія, як відомо, вмирає останньою. У деяких оптимістів вона жевріє, навіть коли улюблена команда цих самих оптимістів програє з яким-небудь жахливим рахунком. Сподіватися на краще росіянам дозволяли мінімум три фактори. Перший - надійний гра Олексія Волкова, який, було відчуття, свої ворота бетонною плитою закрив. Другий - чарівні тренерські ... скажімо так, «розмови», яких після стартової третини в роздягальні напевно було більш ніж достатньо. І третій - зрозуміло, наш російський характер, здатний творити чудеса. Знову ж цієї наспіх зібраної збірної представився шанс показати, чого вона варта, пройшовши випробування екстремальною ситуацією.

Екстриму було - хоч відбавляй, а ось налагодити більш-менш зрозумілу гру у нас все ніяк не виходило. Ми знову і знову порушували правила - суддя, який відкривав «хвіртку» нашим гравцям, напевно спітнів від звалилася на нього переробки. До шведам судді були набагато лояльніше, і, відчуваючи це, господарі почали відверто грубіянити. Коли хокеїсти в жовтій формі зовсім нахабнішали, арбітри, звичайно, свистіли. Але з реалізацією більшості у збірної Росії в цей вечір були серйозні проблеми - втім, як і з усіма іншими аспектами гри.

До середини зустрічі, ледь закінчився парад вилучень, з'ясувалося, що ми, в общем-то, непогано виглядаємо фізично. Шведи явно зробили ставку на дебют поєдинку, і треба віддати їм належне - дебют вдався. Однак, починаючи десь з 30-ї хвилини, Росія перехопила територіальну перевагу і почала створювати небезпечні моменти. Вискочив один на один з Лівом Рибін - був збитий, виконав буліт, але невдало: шайба зійшла з гака. Далі пішла ціла канонада, витримати яку Швеції допомогло тільки везіння. Безумовно, «Тре Крунур» навмисно діяли другим номером, ось тільки і у цієї тактики є свої межі. Забий ми в цей час - дивишся, можна було б спробувати «зачепитися». Чи не забили. І відіграти «мінус чотири» за один період, що залишився тепер уявлялося самим натуральним дивом.

Те, що дива не станеться, стало ясно вже на 18-й секунді останній третині, коли чисто технічну помилку допустив наш воротар. Накриваючи шайбу пасткою, він прибрав ключку, і Аксельссон передав привіт всієї вітчизняної воротарського школі з її голкіперами-самоучка. Проштовхнув шайбу за спину Волкова і зробив рахунок зовсім вже непристойним - 0: 5. Надалі, як би рахунок не змінювався, це було вже не важливо. Забив свою першу шайбу в «великий» збірної Кузнецов - молодець, вітаємо. Факт залишається фактом: «другий ешелон» КХЛ в особі покликаних в збірну гравців провалився по всіх статтях в матчі з основним конкурентом на турнірі. І нехай на турнір нам, за великим рахунком, плювати, і в загальному заліку Євротуру, якщо кому це цікаво, ми як і раніше йдемо на першому місці, - повинні ж мати наші хокеїсти хоч якусь гордість? 6: 2 - після такого результату є чому почервоніти, як вважаєте? Або «втрачено все, крім честі» - вже невідповідний девіз для подібних випадків?

Ці питання напевно поставлять тренери гравцям, так і більшість наших хокеїстів, я впевнений, собі поставлять їх теж. Хлопці, зробіть правильні висновки з того, що сталося з вами в цій грі. Інакше хтось інший зробить висновки щодо необхідності вашої присутності в національній команді.

Останні два пропозиції цього матеріалу міг би написати особисто В'ячеслав Биков.

Кур'янова ось зараз, по суті, треба доводити, що він не верблюд - саме те перед плей-офф, правда?
А чиновники з ФХР у відповідь на резонні запитання по регламенту будуть тільки здивовано перепитувати: «А де це написано?
И не запізно?
І нехай на турнір нам, за великим рахунком, плювати, і в загальному заліку Євротуру, якщо кому це цікаво, ми як і раніше йдемо на першому місці, - повинні ж мати наші хокеїсти хоч якусь гордість?
Після такого результату є чому почервоніти, як вважаєте?
Або «втрачено все, крім честі» - вже невідповідний девіз для подібних випадків?