Штук 5 або 6

«Спарта» в Таллінні (Фото: ЧТК)   Минулого тижня провідні чеські клуби провели свої перші офіційні зустрічі нового футбольного сезону «Спарта» в Таллінні (Фото: ЧТК) Минулого тижня провідні чеські клуби провели свої перші офіційні зустрічі нового футбольного сезону. Перший млинець грудкою не вийшов, все три команди здобули в стартових відбіркових зустрічах єврокубків перемоги. Але вони, перемоги ці, були дуже вже різними. Про це ми вам зараз і розповімо, а заодно розповімо і про п'ятничному матчі за Суперкубок країни.

Празькій «Спарті», єдиному клубу, який представляє Чехію в Лізі чемпіонів, жереб видав в суперники Талліннську «Левадію». У чеських шанувальників футболу, думається, ще свіжий у пам'яті торішній розгром, вчинений тодішньому естонському чемпіону, «Нимме», пльзеньській «Вікторією».

Давид Лафата (фото: ЧТК)   Тим, хто не пам'ятає, «Спарта» оперативно нагадала, розгромивши ще одну команду з Естонії з рахунком 7: 0 Давид Лафата (фото: ЧТК) Тим, хто не пам'ятає, «Спарта» оперативно нагадала, розгромивши ще одну команду з Естонії з рахунком 7: 0. Капітан празького клубу Давид Лафата відзначився небаченою досі результативністю, забивши у ворота суперників п'ять м'ячів. На будь-який смак: і головою в падінні, і після фінта в один дотик, і з пенальті ... Був і шостий гол після удару Лафата, але м'яч змінив політ після зустрічі з ногою захисника «Левадії», і суддя визначив автогол. (Мені чомусь згадалася в той момент тітонька Чарлі, та, що з Бразилії, з її крилатою фразою «Штук п'ять або шість, я точно не пам'ятаю»).

Треба відзначити, що естонський чемпіон приїхав до Праги суші нікуди - до зустрічі зі «Спартою» команда не пропускала гол майже 1200 хвилин (в годиннику це 20, в матчах - 13). І в першому відбірковому раунді Ліги чемпіонів, який спартанці пропускали, талліннським футболісти забили суперникам з Сан-Марино вісім м'ячів. А тут - на тобі, формений розгром з ноги, можна сказати одного футболіста. Згадавши торішнє фіаско в Чехії іншого естонського чемпіона, висновок про рівень футболу в Естонії можна зробити простий. І він не буде для суперників втішним. Треба ловити момент, бо в наступних відбіркових раундах настільки слабких суперників вже не буде.

Міхал Дуріс з ФК Млада Болеслав (Фото: ЧТК)   А ось в Лізі Європи чеським командам так сильно не пощастило Міхал Дуріс з ФК Млада Болеслав (Фото: ЧТК) А ось в Лізі Європи чеським командам так сильно не пощастило. Ні, звичайно, забійних суперників жереб їм не усучив (у другому раунді таких немає ще навіть теоретично), але і МФК Кошице, і «Широкі Брієг» доставили (і ще, впевнений, доставлять!) Ліберецькому «Словану» і ФК Млада Болеслав чимало неприємностей.

Футболісти «Слована» задовольнялися перемогою з мінімальним рахунком, та й то забивши з пенальті за сім хвилин до фінального свистка. Втім, дарма я так строго, перемога ця була здобута в гостях, в Словаччині, і перед домашньою зустріччю Ліберецького футболісти ходять в явних фаворитів. Младоболеславскіе ж їхні колеги хоч і виграли вдома, але свої ворота в сухості не вберегли - 2: 1, і відповідна зустріч у Боснії на цьому тижні обіцяє бути адреналіновій.

Томаш Дубек з «Слована» (Фото: ЧТК)   Втім, може, це й на краще, бо як дивитися на побиття естонських немовлят без позіхання було не можна Томаш Дубек з «Слована» (Фото: ЧТК) Втім, може, це й на краще, бо як дивитися на побиття естонських немовлят без позіхання було не можна. До хорошого теж звикаєш швидко, але з відсутністю адреналіну справжній футбольний уболівальник не змириться ніколи.

Пльзеньського «Вікторія», срібний призер та фіналіст Кубка, вступить в боротьбу в Лізі Європи з третього раунду, але минулого тижня і для її шанувальників був приготовлений цебер концентрованого адреналіну. У п'ятницю в Празі грався матч за Суперкубок. За великим рахунком, по справедливості, кубок цей потрібно було просто віддати «Спарті», яка зробила в минулому сезоні «дубль», але позбавляти уболівальників солодкого на початку сезону чеські футбольшие чиновники не наважилися.

Зустріч «Спарти» з «Вікторією» (Фото: ЧТК)   «Спарта» могла стати першим в історії країни клубом, який взяв все три чеських трофея в один рік Зустріч «Спарти» з «Вікторією» (Фото: ЧТК) «Спарта» могла стати першим в історії країни клубом, який взяв все три чеських трофея в один рік. Шанс свій спартанці не упустили, у своїх основних суперників останніх років виграли крупно (3: 0). Вже на п'ятій хвилині зустрічі «Вікторія» отримала право на пенальті, але Коваржік з 11-метрової позначки влучив у поперечину. Через п'ять хвилин спрацювало саме, напевно, образливе правило ігрових видів - «не забиваєш ти, заб'ють тобі». Через п'ять хвилин після нереалізованого пенальті «могильник» «Левадії» Давид Лафата відзначився і в суперфіналі, знову забивши в падінні головою. Крейчі на 33-й хвилині забив другий гол, третього шанувальники столичного клубу дочекалися вже в компенсований час.

Однозначна, якщо дивитися на рахунок, перемога свідчить про гарній спортивній формі столичного клубу. Гра - зі знижкою на постпляжний футбол - з постійним прицілом воріт суперника, стрімкими контратаками, в общем-то теж обнадіює. Вона, форма ця, дуже стане в нагоді спартанцям вже зовсім скоро, проти більш сильних суперників кваліфікаційних зустрічей Ліги чемпіонів. І в чеському футбольній першості, звичайно. А воно, до речі сказати, стартує вже на цьому тижні.