8. Заворушення в Відні
  9. Зрив матчу «Зеніт» - «Динамо»

Вболівальники «Зеніта» дали привід згадати історію своїх проступків - образи Яшина, цькування Бистрова, небезпечні пірошоу і багато іншого.

Бійка з уболівальниками ЦСКА і ОМОНом

Матч сезону-2000 між «Зенітом» і ЦСКА супроводжувався сутичками на трибунах. Вболівальники «Зеніта» почали кидати в напрямку поля димові шашки, після чого в те, що відбувається втрутився ОМОН. Намагаючись видалити з трибун порушників порядку, бійці спровокували бійку вже між уболівальниками ЦСКА і «Зеніту». Постарадавшіе з обох сторін відзначали невиправдану жорсткість з боку ОМОНу.

Чим закінчилося: «Зеніт» провів матч без глядачів.

Образи Льва Яшина

Під час матчу 29-го туру чемпіонату-2008 між «Зенітом» і «Динамо» на одній з трибун, зайнятої уболівальниками пітерської команди, був вивішений банер з текстом, який безпосередньо ображав динамівський клуб і легендарного воротаря Льва Яшина.

Інспектор матчу Едуард Лакомов вважав цю подію достатнім для того, щоб зупинити гру, але баннер досить швидко прибрали, і матч переривати не довелося. Чи варто говорити, що те, що трапилося в той день на «Петровському» викликало відчутний резонанс в фанатському середовищі.

Чи варто говорити, що те, що трапилося в той день на «Петровському» викликало відчутний резонанс в фанатському середовищі

Наслідки: «Зеніт» провів один матч без глядачів.

цькування Бистрова

Повернення півзахисника Володимира Бистрова з «Спартака» спровокувало досить тривалу хвилю негативу на синьо-біло-блакитних трибунах. Поява Бистрова на поле незмінно супроводжувалося образливими зарядами і банерами.

Чим закінчилося: Бистров зустрінеться з лідерами провідних фанатських угруповань «Зеніту», щоб укласти перемир'я.

Банан для Роберто Карлоса

На першому матчі сезону-2011/12 в Петербурзі відправився піднімати російський прапор капітан «Анжи» Роберто Карлос побачив перед собою очищений банан.

Наслідки: «Зеніт» був оштрафований на 300 тисяч рублів

Інші випадки прояву расизму

«Зустрічалися, обговорювали, дивилися фотографії. Тим, хто турбувався, пояснили, що все в порядку: кінець літа, хлопець засмаг, до зими буде блідіше ... А якщо серйозно, у хлопця абсолютно європейська заточка, ніяких проблем з ним ні в кого немає », - розповідав Sports.ru заводить зенітовского фан-сектора Олександр «мокасини» Румянцев про реакцію на перехід Бруну Алвеша.

Після трансферів Акселя Вітцель і Халка на об'єднаному сайті зенітовскіх фанатів Landscrona.ru проводилося голосування на предмет кольору шкіри обох футболістів.

Темношкірих гравців суперника віраж «Петровського» неодноразово зустрічав і продовжує зустрічати уханьем. Три темношкірих футболіста «Марселя», який гостював у Петербурзі з нагоди матчу Кубка УЄФА, були закидані бананами.

Пірошоу на матчі з АПОЕЛом

Головний арбітр лігочемпіонський матчу «Зеніт» - АПОЕЛ двічі зупиняв зустріч на "Петровському" після того, як пітерські вболівальники пускали в хід фаєри. У другому випадку - на 56-й хвилині - рефері навіть запропонував командам піти в роздягальні. У справу втрутився Роман Широков. Матч відновився тільки через вісім хвилин.

"Вони не розуміють. Один коштує з факелом, я говорю: «Навіщо ти палиш? А він: «Я? Я не палю ». Ну, дебіли. Що тут ще можна сказати? »- констатував після матчу Широков.

»-   констатував   після матчу Широков

Наслідки: «Зеніт» був оштрафований УЄФА на 50 тисяч євро.

Петарда, кинута в Антона Шунін

В кінці першого тайму матчу з «Динамо» з сектора вболівальників «Зеніта» було кинуто петарду, яка попала в Антона Шунін. Голкіпер був засліплений і пізніше госпіталізований з підозрою на опік рогівки ока. Матч не був дограний .

Наслідки: ідея влаштувати Об'єднаний чемпіонат Росії і України.

Заворушення в Відні

Останній матч групового турніру Ліги чемпіонів-2013/14 вийшов для «Зеніту» категорично кошмарним: команда була розмазана суперником на полі (1: 4), фанати влаштували бучу в безпосередній близькості від нього. все виглядало настільки похмуро , Що гру довелося перервати на 5 хвилин, а неймовірно лояльний до своїх фанатів Лучано Спаллетті чи не вперше не побоявся їх відчитати: «Якщо наші вболівальники приїжджають, щоб організовувати заворушення і стають додатковим суперником« Зеніту »- краще б вони не приїжджали, краще б залишалися вдома. Тих, хто приїжджають на стадіони, щоб здійснювати заворушення, ми вважаємо нашими супротивниками, нашими ворогами і ми не хочемо їх бачити на стадіоні ».

Наслідки: штраф в 40 тисяч євро і одноматчевої дискваліфікація фанатського сектора - домашню гру 1/8 фіналу, куди «Зеніт» все-таки прорвався, Петербург проводив без віражах.

Зрив матчу «Зеніт» - «Динамо»

Збожеволівши від перспективи втратити титул, вболівальники «Зеніту» вибігли на поле за кілька хвилин до кінця гри з динамівцями. Якийсь напівголий чоловік вдарив захисника «Динамо» Володимира Граната, забезпечивши того струс мозку. «Зеніт» вже заявив, що відносини клубу з уболівальниками будуть переглянуті.

Наслідки: стануть відомі вже дуже скоро.