19 тур чемпіонату Білорусі з футболу. БАТЕ, "Шахтар" "Динамо" (Мінськ), "Вітебськ", "Динамо" (Брест). Результати, відео, звіт

8. ФК «Слуцьк» - «Луч» - 1: 0

24 серпня в Мінську стартував черговий тур чемпіонату країни з футболу . Його хітом стало протистояння в Борисові 25 серпня, де «Вітебськ» мало не обіграв БАТЕ .

В неділю Брестське «Динамо» поїхало за перемогою над «биками» , Але замість цього саме програло скромному клубу з Смолевичи. «Шахтар» в день 60-річчя Солігорська порадував місцеву публіку і впевнено обіграв «Дніпро» . Мінське «Динамо» розжилося всього очком в Гомелі, що не скориставшись помилкою БАТЕ.

Таким чином, борісовчане випереджають своїх переслідувачів на сім очок, при цьому три переслідують чемпіона клубу - «Вітебськ», «Шахтар» і мінське «Динамо» - мають рівну кількість очок - по 38.

24 серпня в Мінську стартував черговий тур   чемпіонату країни з футболу

Для БАТЕ дуже важким у фізичному та емоційному плані видався перший матч плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів проти ПСВ. Фото: Дарина Бурякіна, TUT.BY

Борісовчане підійшли до важливої ​​гри чемпіонату в засмучених почуттях. Команда Олексія Баги програла на «Борисов-Арені» перший матч раунду плей-офф кваліфікації Ліги чемпіонів ПСВ, упустивши нічию буквально на останніх хвилинах. При цьому перші 35 хвилин команда виглядала дуже пристойно і навіть вела в рахунку після голу Яссе Туомінен на дев'ятій хвилині.

У перший день туру пройшла одна гра:

ФК «Мінськ» - «Торпедо-БелАЗ» - 0: 0

Мінськ. 24 серпня. Стадіон ФК «Мінськ».

Судді: В. Севостьянік (Гродно), А. Герасимук, С. Косовець (обидва - Брест).

ФК «Мінськ»: Веремко (к) - Лукашевич, Арт. Васильєв (Горбач, 67), Остроух, Миколайович (Насібулін, 46), Бохашвілі, Шевченко, Євдокимов (Лаврик, 92+), Безсмертний, Ал. Васильєв, Матович.

«Торпедо-БелАЗ»: Плотніков - Аффі, Олехнович, В. Климович, Карпович, Д. Климович, Павловець, Горбачик (Левицький, 81), Бабичев, По, Мишенко (Юсов, 60).

Попередження: Остроух (49), Карпович (67), Павловець (88).

Молодь «Мінська» зуміла нав'язати боротьбу досвідченим гравцям з Жодіно. Незважаючи на безгольову нічию, матч вийшов цікавим, з великою кількістю моментів і надійною грою воротарів, особливо голкіпера столичного клубу Веремко.

«Городяни» все далі віддаляються від зони вильоту, автозаводци поки не можуть впритул підійти до заповітної четвірки, що дає право зіграти в єврокубках. Але у підопічних Кубарева гра в запасі.

25 серпня ми побачили три матчі:

ФК «Городея» - «Іслочь» - 2: 0

Городея. 25 серпня. Стадіон «Городея».

Судді: І. Крук, А. Вашкевич (обидва - Молодечно), В. Фомін (Жодіно).

ФК «Городея»: Довгялло - Назаренко, Шестіловскій, Павлючек, Пушняков (Позняк, 54) - Сорокін (Тихоновський, 61), Башилов - Ігнатенко (Лазович, 74), Лебедєв (к), Усеня - Дубаіч.

«Іслочь»: Хаткевіча - Алісейко (Слабашевіч, 46), Шагойко (к), Рахманов, Джон (Ясюкевіч, 46), Калугін (Холодинський, 77), Талейко, Букаткін, Биченок, Мічуновіч, Комаровський.

Голи: 1: 0 - Лазович (86). 2: 0 - Тихоновський (88).

Попередження: Шестіловскій (34), Алісейко (34), Джон (38), Мічуновіч (60), Талейко (77), Башилов (84).

Після сенсаційної перемоги над мінським «Динамо» в попередньому турі, «Городея» у себе вдома змогла обіграти «Іслочь» завдяки голам в кінцівці зустрічі.

Перший тайм проходив за рівної боротьби і не запам'ятався небезпечними або гострими моментами. Другий видався трохи веселіше, особливо в фіналі. Переломним моментом можна вважати фантастичний сейв «цукрового» воротаря Довгялло, який на 84-й хвилині відбив здавалося вірний удар Холодинський. А вже через дві хвилини новачок господарів поля Лазович точним ударом з кута штрафного відправив м'яч у ворота «вовків».

Ті побігли відіграватися, але отримали в свої ворота ще один гол. За дві хвилини до кінця основного часу Тіхановском зі схожою позиції, як при першому взятті воріт, послав м'яч у сітку «Іслочі».

Друга поспіль перемога «Місто» дозволила клубу обійти «Іслочь» в турнірній таблиці і помітно віддалитися від зони вильоту з вищої ліги.

БАТЕ - ФК «Вітебськ» - 1: 1

Борисов. 25 серпня. «Борисов-Арена».

Судді: А. Кульбака, А. Гетиці (обидва - Гомель), С. Гуща (Мінськ); В. Севостьянік, Д. Частка (обидва - Гродно).

БАТЕ: Щербицький - Драгун, Гліб, Ріос, Мілуновіч, Філіпенко, Стасевич (к), Туомінен (Скавиш, 57), Бага (Березкін, 62), Поляков, Володько (Яблонський, 74).

ФК «Вітебськ»: Щербаков - Печенін, Скитiв, Вандерсон, Фурлан (Матвеенко, 58), Клопоцкій, Козлов, Наумов, Старгородський, Золотов, Адамович (Вергейчик, 75).

Голи: 0: 1 - Фурлан (55). 1: 1 - Стасевич (90, з пенальті).

Попередження: Фурлан (58).

У порівнянні з матчем проти ПСВ Олексій Бага вніс ряд змін в склад, давши відпочити деяким лідерам. У заявку не потрапили Мірко Іванич і Олександр Филипович. Зате з перших хвилин на поле були Яссе Туомінен, Олександр Глєб і Денис Поляков. Африканські новачки борисовчан Кізіто і муках були в запасі.

Перед грою тренер «Вітебська» говорив, що він не думає про позицію команди в чемпіонаті, а готується дати БАТЕ бій. І в першому таймі ці старання були помітні.
Мешканці півночі грали активно, пресингували чемпіонів і намагалися зловити їх на контратаці. А на шостій хвилині і зовсім Печенін міг відкрити рахунок, будь його удар точніше. Кирило вибігав практично один на один з голкіпером БАТЕ, але його зумів наздогнати Олексій Ріос і перешкодити нанести разючий удар. У підсумку м'яч пролетів далеко від рамки воріт.

Більше в першому таймі небезпечних моментів не було, хіба що в кінцівці трапився невелика пожежа біля воріт гостей, який закінчився прекрасним падінням Яссе Туомінен, але суддя попросив гравця підніматися і продовжити гру.

А ось другий тайм почався з холодного душу для БАТЕ. На 55-й хвилині оборона «трактористів» провалилася, дозволивши Бруно Фурлані вивалитися в штрафний один на один зі Щербицьким і потужним ударом відправити м'яч під поперечину! Вже через чотири хвилини обранці БАТЕ знову провалилися, що дозволило гостям вибігти в найнебезпечнішу контратаку. Антон Матвеенко віддав філігранний пас на Печенін, але удар Кирила вже по порожніх воротах борисовчан з воротарського вийшов сильно неточним, м'яч полетів високо на трибуни.

На 72-й хвилині трапилася дуже схожа контратака «Вітебська», але на цей раз захисники БАТЕ не дали так гратися нападаючим противника. Через дві хвилини Адамович міг забити борісовчане, але Щербицький зробив неймовірний сейв, відбивши підступний удар Ненада, який скинув руки, починаючи святкувати гол.

Весь другий тайм гості провели чудово, господарі довго не могли оговтатися після пропущеного гола. Тільки в кінцівці їх зусилля дозволили піти від першого домашньої поразки в сезоні. На 88-й хвилині Стасевич реалізував пенальті за фол Скітова проти Драгуна в штрафний «Вітебська». До слова, трохи раніше за схожий фол на Станіславі суддя пенальті не призначив ...

Кінцівка матчу залишилася за БАТЕ, але рятував свої ворота воротар гостей. Олексій Бага так і не випустив на поле африканських новачків клубу. Невже відразу дасть їм зіграти у повторному матчі проти ПСВ?

Відзначимо, що дивно поводилися фани БАТЕ, які під час виконання гімну покинули сектор, на початку другого тайму повернулися в неповному складі.

«Вітебськ» проводить поки мало не кращий матч в сезоні, відбираючи очки у лідера і продовжуючи йти на другому місці в турнірній таблиці, як мінімум до недільного вечора.

«Німан» - «Торпедо» (Мінськ) - 1: 0

Гродно. 25 серпня. ЦСК «Німан».

Судді: Д. Дмитрієв (Фаніполь), С. Теслюк, В. Гетиці (обидва - Гомель).

«Німан»: Курганський - Абуна, Горбач, Кантарія, Бебей - Легчілін, Савостьянов (Рудик, 70) - Цеслюкевіч (Януш, 46), Жуковський (к), Яблонський - Лукашевич (Рассадкіна, 46).

«Торпедо» (Мінськ): Степанов - Глинський, Глебка, Куаджа, Бутаревіч, Гаєв (к), Тамеле (Пацко, 83), Елезаренко, Шумилов (Губанов, 43), Русак (Линьков Михайло Тихонович, 76), Крівулькін.

Гол: 1: 0 - Жуковський (75).

Попередження: Крівулькін (10), Яблонський (53), Тамеле (74).

Клуб з Гродно краще виглядав в матчі, але довгий час не міг відкрити рахунок. Але на 75-й хвилині зусиллями Рудика, Рассадкіна і Жуковського «Німан» все ж забив єдиний гол у матчі.

Третя зміна тренера мінського «Торпедо» по ходу сезони не струснула команду і вона продовжує перебувати в зоні вильоту.

26 серпня відбулися ще три зустрічі:

ФК «Смолевичи» - «Динамо» (Брест) - 1: 0

Жодіно. 26 серпня. Стадіон «Торпедо»

Судді: В. Шімусік, А. Войтешонок, А. Ковальов (всі - Осиповичі).

ФК «Смолевичи»: Тимофєєв - Чикида, Каршакевич, Відіч, Каплієнко, Скшинецький, Рожок (к), Бородін (Потороча, 87), Васьков, Федянин (Василенок, 79), Краснов (Русецький, 72).

«Динамо» (Брест): Павлюченко - Залеський (Седько, 69), Кікі, Каргас, Вітус, Филипович (Юзепчук, 59), Биков, Нойок, Савицький (к) (Фамейе, 81), Нехайчик, Хобленко.

Гол: 1: 0 - Федянін (44).

Попередження: Нехайчик (58).

Чорна смуга клубу Дієго Марадони триває. У виїзному матчі проти скромних «биків» брестчане зазнали поразки з мінімальним рахунком не показав у грі нічого запам'ятовується.

Втім, перший тайм динамівці провели непогано і мали кілька моментів для взяття воріт «Смолевичах», але як водиться, не забиваєш ти - забивають тобі. Правда, пропущений гол брестського «Динамо» повністю лежить на совісті молодого воротаря Павлюченко.

А справа була так: на 44-й хвилині Федянин зважився на дальній удар з метрів 30-ти, який по ідеї голкіпер гостей повинен був ловити або відбивати, але замість цього він пропустив м'яч між рук і ніг, і той залетів у ворота.

У другому таймі динамівці не змогли зібратися і врятувати очки на виїзді, більш того, в деякі відрізки часу господарі виглядали краще. Поразка в Жодіно залишає брестчан в середині турнірної таблиці, команда з 26 очками посідає восьме місце і стрімко втрачає шанси на єврокубки в наступному році. Команда Марадони не знає перемог три тури поспіль. А «смоляки» успішно продовжують відповзати від прірви вильоту в першу лігу.

«Шахтар» - «Дніпро» - 3: 1

Солігорськ. 26 серпня. Стадіон «Будівельник».

Судді: Д. Щербаков, А. Гусєв, В. Драчевський (всі - Мінськ).

«Шахтар»: Климович (к) - Бурко, Рибак, Бордачов, Матвейчік - Сзоке, Селява - Ковальов (Козлов, 84), Бакай, Баланович - Лаптєв (Ніколаеску, 79).

«Дніпро»: Березін - гречки, Деркач, Кирильчик, Чмиріков - Бордуков (Ловгач, 67) - Барсуков, Павлов (к), Чепурненко, Чухлєй (Кінцевий, 57) - Демидович.

Голи: 1: 0 - Баланович (28). 1: 1 - Барсуков (38, з пенальті). 2: 1 - Лаптєв (45). 3: 1 - Бакай (70).

Попередження: Чмиріков (32), Матвейчік (37), Барсуков (56).

Матч в Солігорськ проходив в дні святкування 60-річчя міста і «гірники» зуміли порадувати глядачів, які завітали на гру. Підопічні Ташуєва з перших хвилин заволоділи ініціативою і майже замкнули гостей на їхній половині поля.

Це тиск матеріалізувалося в перший гол на 28-й хвилині. Затяжну атаку «Шахтаря» завершив Баланович, дальнім ударом встромив м'яч в сітку «Дніпра», гол вийшов красивим! Відзначимо, що повернувшись в клуб, Сергій відзначився двічі, нагадаємо, що в минулому турі він «ножицями» забив «Слуцьку».

Після цього гості прийшли в себе і стали більше атакувати ворота «гірників», зумівши на 37-й хвилині заробити пенальті і реалізувати його. Але недовго «Дніпро» радів, Лаптєв забив гол у роздягальню, знову вивівши «Шахтар» вперед.

Після перерви господарі не давали розвернутися атакам гостей, а самі забили третій гол на 70-й хвилині, відзначився проявляв активність весь матч Бакай.

Перемога дозволила команді Ташуєва наздогнати «Вітебськ» за очками і на час обігнати мінське «Динамо». Щільність команд, які ведуть боротьбу за срібло, продовжує радувати болельшіков. БАТЕ в спину дихає три колективи!

ФК «Гомель» - «Динамо» (Мінськ) - 0: 0

Гомель. 26 серпня. Стадіон «Центральний».

Судді: С. Цинкевич (Осиповичі), В. Малютін, Е. Романов (обидва - Могильов).

ФК «Гомель»: Дудар - Акубардія, Юденков (к), Баа, Терещенко - Батищев, Капор, Шаповал - Волков (Рожков, 89), Андрєєв (Дао, 64), Шрамченко (Жесткін, 80).

«Динамо» (Мінськ): Горбунов - Бігунів, Гаврилович, Швецов, Галовіч (к), Шитов (Наваловскій, 59) - Яхая, Корзун - Хващинський (Макась, 62), Іванов (Треботіч, 77), Гуренко.

Попередження: Жесткін (81).

Мінське «Динамо» не зуміло скористатися осічкою БАТЕ і наблизитися до борісовчане в боротьбі за чемпіонтво. Гра в Гомелі видалася важкою для команди Гуренко, яка поки перебуває не в своїй тарілці після поразки від «Зеніту».

В середині другого тайму рахунок міг змінитися після того, як команди обмінялися гострими атаками, в результаті яких захисники зіграли рукою у власному штрафному майданчику. Спочатку Акубардія підіграв собі, а потім Швецов ліктем зупинив м'яч, що летить в сторону воріт «Динамо». Але суддя не став свистіти в цих моментах і вказувати на «точку».

Тільки один бал відвезли мінчани додому. Тепер у трьох команд чемпіонату - «Вітебська», «Шахтаря» і мінського «Динамо» - по 38 очок. Від БАТЕ їх відокремлює сім балів. «Гомель» убезпечив своє становище, ще далі віддалившись від зони вильоту.

Завершиться тур у понеділок, 27 серпня:

ФК «Слуцьк» - «Луч» - 1: 0

Слуцьк. 27 серпня. Міський стадіон.

Судді: С. Лобацевіч, Ю. Хомченко, К. Пакуліна (всі - Вітебськ).

ФК «Слуцьк»: Панкратов - Трубило, образів, Ніколіч, Тимошенко - Бобко (к) (Жук, 89), Думбіа, Аюі (Ясинський, 75), Хотів (Кібук, 57) - Яцкевич, Шікавка.

«Луч»: Шеліхов - Велько, Іванов, Бондаренко, Степанов, Лукашевич, Шило, Премудрості (Осипенко, 78), Грибовський (Козлов, 69), Залеський, Ханкевич.

Гол: 1: 0 - Шікавка (68).

Попередження: Аюі (67), Лукашевич (84).

Новачок вищої ліги з Мінська «Луч» замикає турнірну таблицю і всіма силами намагається вискочити з небезпечної зони. Столична команда бадьоро провела гостьовий матч в Слуцьку, але не змогла відвезти цінні очки.

Шікавка на 68-й хвилині забив єдиний гол у матчі і одноосібно очолив список кращих бомбардирів чемпіонату. На рахунку форварда 10 голів.

«Слуцьк» підтягується до першій четвірці, а «Луч» занурюється все глибше в зону вильоту.

20-й тур стартує в останній день літа, а потім чемпіонат піде на паузу через гру збірної в Лізі Націй. Першість цього року виходить на фінішну пряму, яка обіцяє бути дуже веселою!