Олімпіада - 2016. Греко-римська боротьба. Роман Власов виграв золото

Олімпіада-2016. Тріумф Болта, три російських золота. підсумки

Дев'ятий день на ОІ 2016 приніс Росії три золоті медалі і став багатим на події. Усейн Болт став семиразовим олімпійським чемпіоном.

Новосибірський борець Роман Власов ось уже більше п'яти років є незаперечним лідером в напівсередній вазі серед борців греко-римського стилю. Його ураження дивують не менш, ніж рідкісні невдачі Серени Вільямс. Чотири роки тому він їхав в Лондон за перемогою і не підвів всіх тих, хто в нього вірив, сподівався на його успіх. Нічого не змінилося з того часу - в Ріо-де-Жанейро Власов прибув в якості головного фаворита у своїй вазі. А як інакше, якщо рік тому на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі він просто всіх знищив, провівши феноменальний турнір.

Проте напередодні старту Романа йшли розмови, що він не в найкращій формі, а тут ще жереб виявився настільки сліпим, що звів в 1/8 фіналу двох олімпійських чемпіонів Лондона - Власова і південнокорейці Кім Хен У. Азіатський на минулих Іграх був найсильнішим у вазі до 66 кг, але потім перебрався в наступну категорію, де спробував порушити доминацию росіянина. Почасти це у нього вийшло: у 2013 році на чемпіонаті світу в Будапешті Кім Хен У переміг Власова у вирішальній сутичці, показавши всю серйозність своїх намірів. У Вегасі їх шляхи не перетнулися, Кім поступився Досжану Картікову з Казахстану. Але всі розуміли, що нова зустріч визначить якщо не майбутнього олімпійського чемпіона, то як мінімум фіналіста. Так і вийшло.

Кім дуже жваво почав поєдинок і незабаром вже повів - 2: 0, вдалося йому зі стійки хлистом впустити Романа, але за рахунок активності Власову в першій трихвилинці вдалося отримати шанс на атаку. Корейця перевели в партер, і росіянин цим скористався. Спочатку він відірвав корейця від килима і накотив його, при цьому росіянин зберіг захоплення, що дозволило йому розвинути атаку і красиво кинути опонента на 4 бали буквально за 2 секунди до закінчення часу першого періоду. Але все це забрало в Власова дуже багато сил, і він навіть за час перерви не зумів прийти в себе. Кореєць ж накрутив темп, за рахунок активності отримав шанс на атаку в партері. Але у нього нічого не вийшло: Власов дуже грамотно відзахищався, і Кім втратив захоплення. Це його нітрохи не засмутило, він продовжив летіти вперед. Росіянин же смертельно втомився. І незабаром за активність кореєць заробив бал, скоротивши відставання до 3: 6, а заодно отримав і новий шанс в партері. І з другої спроби йому вдалося провести дуже симпатичний кидок, який був оцінений тільки двома балами. Кореєць і його команда були шоковані таким рішенням суддів, вони вимагали 4 балів, взяли «челендж». Але він не був задоволений. Тренери Кім Хен У буквально на колінах благали суддівську колегію змінити рішення, але ті впевнено показали табличку з двійкою. А до кінця сутички залишалося кілька секунд. Власов отримав зайвий бал за те, що корейці даремно взяли «челендж», і довів справу до перемоги.

Олімпійські ігри - 2016. Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Греко-римська боротьба.Чоловіки.До 75 кг

1. Роман Власов (Росія)
2. Марк Мадсен (Данія)
3. Саєд Абдевалі (Іран) і Кім Хен У (Південна Корея).
Греко-римська боротьба. Чоловіки. До 59 кг
1. Ісмаель Борреро (Куба)
2. Синобу Ота (Японія)
3. Ельмурат Тасмурадов (Узбекистан) і Стіг-Андре Бергу (Норвегія) ...
16. Ібрагім Лабазанов (Росія).

Не беруся стверджувати, чи мають рацію були судді, але підстави у них були, щоб не дати 4 бали. Під час кидка Власову вдалося в повітрі прокрутитися, і приземлився він на стегно. Рішення в будь-якому випадку прикордонний, і можна довго сперечатися про його правильності.

Чвертьфінал став для Власова легкою прогулянкою. Китайця Яна Біна він розібрав за пару хвилин. Переважної переваги росіянин добився ще в першому періоді. За рахунку 8: 0 сутичка була зупинена. І це втішило. Було видно, що бензину у Власова в запасі не так вже й багато. Єдиний неприємний момент сутички: Ян Бін завдав розсічення Власову, яке турбувало його аж до кінця заключного поєдинку.

Досить несподівано суперником Власова по півфіналу став хорват Божо Старчевіч, чиїм головним досягненням була бронза чемпіонату Європи 2013 року. Але йому вдалося впоратися з американцем Ендрю Байсеком, що серйозно здивувало. Здавалося, для Власова це прохідний варіант, але і ця сутичка вийшла драматичною. На старті Роман, як завжди, отримав серйозний перевагу, здорово відпрацювавши ситуацію, коли суперника перевели в партер. Правда, повів він 4: 0, а був за крок від того, щоб виграти достроково. І судді два бали притиснули. Ближче до кінця періоду Власову вдалося з стійки перевести суперника на килим, він заробив ще 2 бали - 6: 0. Але, захопившись атакою, росіянин не помітив, як хорват зробив захоплення через голову. Дія Старчевіч було настільки потужним, що Романа просто вибило, на мить він втратив свідомість. Врятувало Власова від поразки лише те, що закінчився час першого періоду. Хорвати взяли «челендж», вони вимагали зарахувати «туше», але судді дали лише два бали. За великим рахунком, Власову дуже сильно пощастило. З іншого боку, ще раніше йому повинні були присудити дострокову перемогу ...

За час паузи Роман зумів прийти в себе і другий період провів дуже грамотно і акуратно. Один бал за рахунок активності Божо зумів відіграти, але на цьому все і закінчилося. Проатаковать як випливає з партеру хорват не зміг.

А в фіналі Власова чекав добре йому знайомий датчанин Марк Мадсен. Рік тому багато хто вважав, що йому пощастило з сіткою, а всіх найсильніших викосив Роман. Зараз сітка у Мадсена була казковою. Наприклад, в півфіналі він здолав досвідченого угорця Петера Бачі, який два роки тому ставав чемпіоном світу в категорії до 80 кг. Також Мадсен пройшов екс-чемпіона світу у вазі до 66 кг іранця Саїда Абдвалі. Але все одно Власов вважався беззаперечним фаворитом фіналу. І він підтвердив це на ділі.

Досить швидко Власову вдалося за рахунок активності переконати рефері, що Мадсена пора переводити в партер. І там він розібрався по-чемпіонськи. Власне, він провів той же трюк, який йому не раз вдавався на чемпіонаті світу в минулому році: підняв суперника і вже з стійки кинув його на 4 бали. Більш нічого цікавого в першому періоді не сталося. Але з початком другої трихвилинці Мадсен кинувся в атаку. Немов бик, він заштовхували Власова, діяв максимально жорстко, і незабаром йому було надано шанс на атаку з партеру. Але реалізація моменту підкачала, Роману вдалося викрутитися, і захоплення був розірваний. Данці вирішили оскаржити епізод, порахувавши, що Власов сам розірвав захоплення, але тим самим додали 1 бал росіянину. На останній хвилині божевільне завзяття Мадсена знову змусило рефері відправити Романа в партер, але тут він показав феноменальне вміння виплутуватися з неприємних історій. Дуже здорово рухався наш атлет, міняв напрямок, що дезорієнтував суперника. Захоплення Мадсена сповз на стегна, і на цьому все завершилося. 5: 1 на користь Власова, і він повторює успіх чотирирічної давнини.

Тільки сибірський характер дозволив йому знову піднятися на вищий щабель п'єдесталу. І коли, закривши очі, Власов співав російський гімн, всі, хто стежив за ним в ці миті, розуміли, яких зусиль коштував йому сьогоднішній похід за золотом Ріо.

У ваговій категорії до 59 кг росіянин Ібрагім Лабазанов, тільки напередодні дізнався, що йому дозволили боротися на Іграх, зазнав поразки в першій же сутичці з казахстанцем Алмати Кебіспаевим. Ну а перемогу святкував кубинець Ісмаель Борреро, який творив з суперниками все що хотів.