Україна в надії на медаль. Прев'ю чемпіонату світу зі стрибків у воду

5. Патрік Хаусдінг (Німеччина)
  6. Чоловічий дует 3-метра
  7. жіноча вишка

Яких результатів чекати від України?

На трьох останніх чемпіонатах світу українські стрибуни вигравали, як мінімум, одну медаль. Така тенденція, звичайно, радує, проте цього разу причин для оптимізму не так і багато. У жіночій команді відбувається зміна поколінь, а серед чоловіків - далеко не все ідеально готові до чемпіонату світу. Головною зіркою синьо-жовтої збірної, відповідно головним претендентом на медаль, вважається Ілля Кваша, але він вже в перший змагальний день примудрився провалитися до коронній дисципліні , Що не відібравшись в фінал метрового трампліну.

Тепер головні надії української команди зосереджені на дуетах: чоловічих з 3-метрового трампліну і 10-метрової вишки. Непогані шанси на медаль також у змішаній команди, в якій виступлять Анастасія Недобіга і Олександр Горшковозов.

Ілля Кваша

Коли виступає: синхронні стрибки з 3-метрового трампліну (субота, 15 липня) і 3-метровий трамплін (четвер, 20 липня)
Медалі: 2-кратний срібний призер в метровому трампліні (2013 і 2015)

Від Іллі очікували, в першу чергу, потужного виступу на метровому трампліні. Це все-таки його улюблена дисципліна, в якій українець є одним зі світових лідерів. Не вийшло. Виліт в кваліфікації - і суттєва зміна планів.

Претендувати на медаль в інших дисциплінах (3-метровий трамплін) Кваша навряд чи буде. По крайней мере, ніколи раніше Ілля не вигравав медаль чемпіонатів світу в цих видах програми. Але зараз правила гри для нього трохи інші: в Будапешті НЕ буде концентрації на метровому трампліні, а значить буде більше можливостей підготуватися до наступних стартів. Тим більше, Кваша точно спробує взяти реванш у самого себе за невдалу (читайте: провальну) кваліфікацію.

Максим Долгов і Олександр Горшковозов

Коли виступають: синхронні стрибки з 10-метрової вишки (понеділок, 17 липня)
Медалі: бронза ЧС-2011 (Горшковозов і Бондар)

Дует Максима і Олександр поступово додає. Ці хлопці непогано виглядали на Олімпіаді в Ріо, але тоді один невдалий стрибок позбавив їх шансів на медаль, через що українці закінчили виступи на шостій позиції . На недавньому чемпіонаті Європи в Києві вони з величезним відривом виграли золото, але все ж там виступала навіть не вся європейська еліта, що тоді говорити про світову.

Яких результатів чекати від України

Горшковозов і Долгов зайняли 6-е місце на Олімпіаді, а раніше в 2017 році виграли чемпіонат Європи, Getty Images

У Будапешті від Долгова і Горшковозова варто очікувати чудово виконаної програми. Якщо українці зможуть показати свій максимум, вони дійсно будуть претендентами на медалі. Все-таки потенціал у цього дуету колосальний, а поточний Олімпійський цикл повинен остаточного розкрити його. Можливо, поточної форми хлопців (не треба забувати, що Горшковозов тільки місяць тому відновився від травми) не вистачить для боротьби за медаль, але як мінімум в топ-5 українська пара повинна входити.

За ким спостерігати ще

збірна Великобританії

Чарівна юна британська команда стала головним ньюсмейкером в світі стрибків у воду минулого року. Спочатку було чудове виступ на домашньому чемпіонаті Європи, а потім настала не менш крутий - на Олімпіаді в Ріо. Перша в історії британських стрибків у воду золота нагорода Олімпійських ігор, друге загальнокомандне місце. Великобританія в Ріо продемонструвала, що її нове покоління стає реальною силою в світових стрибках в воду.

На чемпіонаті світу в Будапешті піддані Королеви спробують тільки поліпшити свої медальні показники. Всі шанси для цього у молодої британської команди є. По-перше, абсолютно всі лідери тієї олімпійської збірної в строю. А значить, в чоловічих стрибках британці можуть замахнутися на три і навіть більше нагород. По-друге, мегаперспектівная Луї Тулсон, яка виступала в Ріо тільки в синхронних стрибках з вишки, в цей раз буде виступати також в одиночному розряді - тобто, у Великобританії з'явилися шанси на виграш також жіночої нагороди.

Луї Тулсон - головна надія Великобританії в жіночих стрибках з вишки, Getty Images

Загалом, британці дійсно можуть здивувати. Так, вони все ще не так потужні, як Китай, але на чемпіонаті світу ця команда спробує закріпитися в статусі другої сили світових стрибків у воду.

Рен Цянь (Китай)

Наймолодша Олімпійська чемпіонка ( золото Ріо в 10-метрових стрибках з вишки Рен виграла в 15 років ) Спробує вперше в кар'єрі стати чемпіонкою світу. У Казані два роки тому Цянь завоювала срібло, пропустивши вперед дівчину з КНДР Кім Кук Хян. Але порівнювати ці два результату ніяк не можна: за рік між чемпіонатом світу і Олімпіадою Цянь ускладнила програму і додала сумарно близько 50 балів.

Але порівнювати ці два результату ніяк не можна: за рік між чемпіонатом світу і Олімпіадою Цянь ускладнила програму і додала сумарно близько 50 балів

Цянь виконує стрибок на Олімпіаді в Ріо, Getty Images

Тепер на чемпіонаті світу в Будапешті 16-річна китаянка повинна відповісти на питання: наскільки довго вона може перебувати на вершині 10-метрових стрибків з вишки? Все-таки конкуренція в цьому році неймовірно потужна, але якщо то виступ в Ріо (і двома стрибками за 90 балів) не було випадковим, то в Будапешті Рен знову порве зал, вперше в кар'єрі став чемпіонкою світу.

Патрік Хаусдінг (Німеччина)

28-річний титулований німецький стрибун повністю провалив чемпіонат Європи в Києві, вигравши всього одне срібло. Такий результат став справжнім шоком, як для Патріка, так і для тренерського штабу. Очевидно, що змагання в Києві для Хаусдінга були останньою перевіркою перед чемпіонатом світу, а такий провал поставив під сумнів готовновть німця боротися за вищі місця в Будапешті.

Очевидно, що змагання в Києві для Хаусдінга були останньою перевіркою перед чемпіонатом світу, а такий провал поставив під сумнів готовновть німця боротися за вищі місця в Будапешті

Патрік Хаусдінг провалив Євро, але все ще вважається одним з кращих європейських стрибунів, Getty Images

Проте, на світовій першості Хаусдінг, як і планувалося, буде виступати в максимально можливому кількість дисциплін - п'яти видах програми. Він став лише одним з трьох спортсменів, які заявлені в такій кількості стартів. Значить, Патрік готовий. Тим більше, в синхронних стрибках з 10-метрової вишки він буде стрибати разом з одвечним партнером Сашею Кляйном - і німецький дует буде головним претендентом на срібло. Втім, все ще невідомо, чи не закінчиться чемпіонат світу для Патріка таким же провалом, як і чемпіонат Європи?

Найочікуваніші дисципліни

Чоловічий дует 3-метра

Коли: Субота, 15 липня

Коли: Субота, 15 липня   Головні претенденти: Джек Лоурі / Кріс Мірс (Великобританія), Као Юань / Цинь Кай (Китай), Ілля Захаров / Євген Кузнецький (Росія), Ілля Кваша / Олег Колодій (Україна), Сем Дорман / Майк Ніксон (США)

Російський дует Кузнецов / Захаров - одні з претендентів на медалі, Getty Images

На старті другого змагального дня вже відбулася кваліфікація в чоловічих синхронних стрибках з 3-метрового трампліну , Яка підтвердила всі очікування: відразу сім дуетів дійсно можуть боротися за медалі. Звичайно, головними фаворитами на перемогу є китайська пара, а також олімпійські чемпіони - британці Лоурі і Мірс, - але списувати з рахунком всіх інших не можна. Це буде саме той випадок, коли кожен стрибок може стати вирішальним. До речі кажучи, український дует Кваші та Колодія - також серед претендентів на медалі.

жіноча вишка

Коли: вівторок 18 липня
Головні претенденти: Рен Цянь (Китай), Кім Кук Хян (КНДР), Сі Яцзи (Китай), Луї Тулсон (Великобританія)

Мабуть, сама захоплююча дисципліна серед всіх одиночних виступів. Тут є явний фаворит (читайте вище про Цянь), але також є відразу кілька конкуренток, які цілком можуть відібрати статус найсильнішої в 16-річної Рен. В принципі, все претендентки на перемогу в цьому виді програми неймовірно молоді: нікому з них немає навіть 20-ти. Це начебто натякає на можливу нестабільність дівчат, але немає - все представниці Азії, а також темна лошкадка Тулсон, не тільки виконують складну програму, але роблять це дуже рівно і сильно. Жіночі стрибки з вишки - найцікавіший вид програми на чемпіонаті світу, поза сумнівами.

Цікаві факти

0 - господарі змагань, угорці, ніколи раніше не вигравали медаль на чемпіонаті світу.

2 - найбільшу кількість нагород в українських стрибунів на чемпіонаті світу. Ніхто з синьо-жовтої збірної не вигравав більше двох нагород на світовій першості.

3 (4?) - Цю Бо виграв три поспіль чемпіонату світу в стрибках з 10-метрової вишки. У разі успіху в Будапешті китаєць стане першим в історії стрибунів, які виграв одну і ту ж дисципліну чотири рази поспіль.

Цю Бо не знає рівних в чоловічих стрибках з вишки з 2011 року, Getty Images

4 - саме стільки золотих нагород Китай не виграв на останніх трьох чемпіонатах світу. В активі кращих стрибунів у воду 29 перемог з 33-х можливих.

15 - на минулому чемпіонаті світу Китай встановив рекорд за кількістю нагород за одне першість, перевершивши свій попередній кращий результат на одну медаль: 15 проти 14.

Повна програма чемпіонату світу зі стрибків у воду тут .

Втім, все ще невідомо, чи не закінчиться чемпіонат світу для Патріка таким же провалом, як і чемпіонат Європи?