«Динамо-Казань» вийшло у фінал жіночого Кубка Росії з волейболу

(Казань, 23 грудня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). Волейболістки казанського «Динамо» зіграють у вирішальному матчі Кубка Росії - в півфіналі дівчата зі столиці Татарстану впевнено розібралися з «Протоном» з Саратовської області. Суперником «Динамо» в грі за трофей стане красноярський "Єнісей", який обіграв в першому півфіналі Єкатеринбурзькую «Уралочка-НТМК».

«Фінал чотирьох» жіночого Кубка Росії вдруге поспіль приїхав до Казані - рік назад домашній майданчик для місцевого «Динамо» стала щасливою і допомогла завоювати заповітний трофей. У складі учасників фінального етапу була одна сенсація: в «Фінал чотирьох» не зуміло вийти московське «Динамо», програвши в попередньому раунді якраз «Протону». Так що недооцінювати суперника казанським дівчатам було дуже небезпечно. Тим більше, що «Динамо-Казань» і «Протон» вже грали в столиці Татарстану в чемпіонаті країни 9 грудня - той матч завершився впевненою і беззастережною перемогою господарів.

У першому півфінальному матчі «Єнісей» обіграв «Уралочка-НТМК»: наставник клубу з Єкатеринбурга Микола Карполь відправив на «Фінал чотирьох» молодіжний склад. За словами тренера команди Володимира Круть, це пов'язано з важким перельотом на Сахалін і пріоритетом чемпіонату Росії над Кубком для «Уралочки». Разом з молоддю в складі уральської команди в Казань прилетіли всього чотири гравця основної команди, але і вони не змогли нічого протиставити супернику - «Єнісей» очікувано переграв уральських дівчат і першим вийшов у фінал Кубка Росії.

Головний тренер «Динамо» Ришат Гілязутдінов у стартовій шістці випустив на цю гру блокуючих Анастасію Самойленко та Ірину Королеву, сполучну Євгену Старцеву, діагональну Наталю Маммадову, доігровщіц Еліца Василеву і Ірину Воронкова, а також ліберо Катерину Уланова. Наставник «Протона» Юрій Марічев з перших хвилин відрядив на майданчик блокуючих Ірину Межжонову і Катерину Орлову, доігровщіц Анастасію Бавикін і Наіль Шайдуллін, сполучну Анастасію Ануфрієнка, діагональну Наталю Думчеву (ліберо - Алла Галкіна).

Наставник «Протона» Юрій Марічев з перших хвилин відрядив на майданчик блокуючих Ірину Межжонову і Катерину Орлову, доігровщіц Анастасію Бавикін і Наіль Шайдуллін, сполучну Анастасію Ануфрієнка, діагональну Наталю Думчеву (ліберо - Алла Галкіна)

Перший сет активніше почали господарі, але гості далеко суперника не відпустили - за рахунку 3: 0 на користь «Динамо» волейболістки «Протона» три рази поспіль закрили блоком. У підопічних Маричева виникали серйозні проблеми в прийомі, причому, і при плануючої, і при силовий подачі: відразу кілька брейків поспіль казанські дівчата зробили на подачі Воронкової і забезпечили собі комфортний відрив у рахунку (11: 5). Наставник «Протона» використовував тайм-аут, в якому на підвищених тонах просив своїх підопічних піднімати обманні удари від Василевою.

До другого технічного перерви «динамівка» вели вже дев'ять очок (16: 7), і Гілязутдінов налаштовував гравців на роботу в захисті. У «Протона» все валилося з рук, тому Марічев намагався підбадьорити свою команду в паузах - втім, це не сильно допомагало гравцям. У підсумку вони віддали сет з 14-очковим відставанням, потворно зігравши на прийомі. За статистикою цифри для гостей були жахливими: наприклад, «динамівка» подали сім ейсів, а Думчева не реалізували жодної спроби в атаці.

Відро холодної води у вигляді проваленого сету надав на волейболісток «Протона» не найкращий вплив - на старті другої партії «Динамо» як і раніше лідирує з великим відривом і не дозволяє супернику навіть засумніватися в своїй перевазі (13: 6). Позитивним моментом для господарів стало те, що при величезному перевазі волейболістки не дозволяли собі розслабитися ні на секунду.

Позитивним моментом для господарів стало те, що при величезному перевазі волейболістки не дозволяли собі розслабитися ні на секунду

Господарі допускали мінімум власних помилок - такі матчі дають можливість відпрацювати якісь ігрові взаємодії і налагодити зв'язки. Головний тренер «Протона» у другому сеті грав замінами, намагаючись знайти оптимальне поєднання гравців, але безуспішно. Партія стала точною копією дебютного сету, а перевага «Динамо» в кінцівці досягло неймовірних розмірів (20: 7). Саратовські дівчата трохи підтягнулися в рахунку, але питання про переможця ігрового відрізка було вирішено набагато раніше. Крапку в сеті ейсом поставила Ірина Воронкова - 25:14.

«Протон» несподівано підскочив у дебюті третього сету: саратовские дівчата вели в різницею в два очки і на перший технічну перерву пішли з відставанням лише в один бал (8: 7). У «Динамо» в третьому сеті замість Королевою грала Марина Марюхніч - тренерський штаб казанської команди практично порівну розділив ігровий час між двома центральними блокуючими. Запала команди з Саратовської області вистачило ненадовго - дуже скоро «Протон» забуксував, а «динамівка» стабільно набирали очки і тікали вперед у рахунку. Казанські волейболістки терпляче працювали в захисті на прохання свого тренера: Уланова піднімала на стороні своєї команди практично все, допомагаючи тим самим «Динамо» заробляти брейкові окуляри. До кінцівці сету цифри на табло знайшли звичні по першим двом партіям обриси - 20:11 У користь господарів. Де-юре вихід казанської команди в фінал був оформлений зовсім скоро: «динамівка» столиці Татарстану вдруге поспіль зіграють у вирішальному матчі жіночого Кубка країни.

Волейбол, жінки. Кубок Росії, «Фінал чотирьох». Півфінал.

«Динамо-Казань» - «Протон» (Саратовська область) - 3: 0 (25:11, 25:14, 25:13).

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.