Друга перемога поспіль: жіноча збірна Росії з волейболу обіграла Туреччину на Кубку Єльцина

Суперником росіянок була збірна Туреччини - одна з найсильніших команд на змаганнях.

Жіноча волейбольна збірна Росії провела другий матч на що проходить в Єкатеринбурзі міжнародному турнірі з волейболу Кубок Єльцина - 2017. На цей раз суперником росіянок була збірна Туреччини - одна з найсильніших команд на змаганнях в уральській столиці. Перемогу з рахунком 3: 1 здобула наша національна команда.

Цікаво, що росіянкам і туркеня належить зіграти один з одним на груповому етапі вересневого чемпіонату Європи в Азербайджані і Грузії, до якого команди якраз і готуються в даний момент.

Впевненіше матч початку команда Туреччини, якій вдалося повести 3: 0. Свій спурт гості зупинили самі ж, припустившись помилки на подачі. А перше очко для нашої збірної заробила доігровщіца "Уралочки" Ксенія Парубець, у якій вийшла ефектна атака в високому стрибку - рахунок став 2: 4. Незабаром росіянки наздогнали суперниць - 5: 5, після чого гра пішла рівна.

Після двох точних атак бомбардира з Єкатеринбурга Ксенії Парубець наша збірна вперше в грі вийшла вперед - 13:12, а після першого темпу у виконанні вже екс-гравця "Уралочки" Ірини Корольової (Заряжко), нині виступає за казанське "Динамо", росіянки пішли лідерами на другий технічну перерву - 16:14.

Туркені мали проблеми на подачі і просто подарували нашій збірній кілька очок - 18:15. У росіянок були свої проблеми у вигляді неточних атак, завдяки чому гості зрівняли рахунок - 18:18, а потім і вирвалися вперед - 19:22. Ірина Корольова повернула надію нашої збірної - 20:22 але на цей раз наздогнати досвідчену турецьку команду не вийшло - 20:25.

Дебют другої партії став відображенням першого сету: на старті росіянки повели 3: 0 і впевнено дісталися до першої обов'язкової паузи - 8: 4. До другого перерви перевага господарок майданчика збільшилася ще на два очки - 16:10. Непогано працювали блок і перший темп у виконанні Катерини Ефимовой і Ірини Корольової, проходили атаки від діагональних. Перевага в 6 очок зберігався ще 8 таких розіграшів - 20:14. Ситуація не змінилася аж до кінця сету: росіянки сильніше - 25:18.

Третій сет почався з 4: 0 на користь господарок майданчика, але потім туркені двічі накрили блоком наш перший темп - 4: 2, незабаром рахунок став рівним 6: 6, після чого головний тренер збірної Росії Володимир Кузюткін взяв тайм-аут.

- Уважніше на прийомі, Женя, що не спрощуй гру, як вважаєш за потрібне, так і дій! - звернувся Кузюткін до сполучною Євгенії Старцевой.

Туркеня все-таки вдалося переламати гру і триматися на рівних - 17:17. Один з найефектніших моментів стався за рахунку 20:19, коли глядачі побачили приголомшливий довгий розіграш, що завершився на користь росіянок. У нервовій кінцівці наша збірна взяла третій сет 25:22 і повела в матчі 2: 1.

Четверту партію росіянки почали розгромно, відправивши суперника в "нокаут" - 8: 1 до першої паузі. Туркені не розсипалися - 11: 7, але зупинити волейбольну "червону машину" вже не змогли. 16:10 - до другої технічної паузі. У кінцівці відмінно діяли в атаці наші доігровщіци Юлія Кутюкова і Марія Фролова, проте, туркені зуміли скоротити розрив - 22:18. Маючи "матч-поінт", росіянки пропустили 4 атаки від турецької збірної. Однак здійснити подвиг гостям не вдалося. 25:22 - в партії і 3: 1 - в матчі на користь російської команди.

25:22 - в партії і 3: 1 - в матчі на користь російської команди

Це друга перемога нашої збірної на Кубку Єльцина - 2017. Нагадаємо, що в перший ігровий день поточного турніру збірна Росії зустрічалася з командою Казахстану і здобула впевнену перемогу з рахунком 3: 0.

В іншому матчі другого ігрового дня збірна Болгарії обіграла команду Казахстану з рахунком 3: 1 (25:14, 25:20, 19:25, 29:27).

Відзначимо, що цей турнір ювілейний, 15-й за рахунком. Найчастіше Кубок Єльцина вигравала збірна Росії - 9 разів.

Завтра у збірної Росії вихідний. Шанувальники волейболу побачать два матчі: Болгарія зіграє з Туреччиною, а Сербія - з Казахстаном. Найближча гра у нашої команди 29 червня зі збірною Болгарії.

Текст: Іван ВЕДЕНІН