Лондон-2012. Волейбол. Російські волейболісти в півфіналі

Доба минули з прикрої поразки жіночої команди у чвертьфінальному матчі зі збірною Бразилії на олімпійському турнірі з волейболу в Лондоні-2012 , А я все ніяк не можу заспокоїться. Ну не заслужили ці дівчата такої долі. Вони повинні були грати за медалі. Швидше за все, за золоті, якби на шляху до фіналу не потрапили на американок.

Між іншим, також безславно завершили турнір і італійки, програвши збірній Кореї і разом з нашими відправилися додому. Вже як хотів їх тренер Массімо Барболін не зіграти з Бразилією та зробив все, щоб програти Росії.

Польща - Росія - 0: 3 (17:25, 23:25 21:25)
Польща:

Вінярської (7), Моздзонек (2), Бартман (14), Курек (8), Новаковські (3), Жигадло (1), Ігнащак (л); Козок (2), Русяк, Загумни, Ярош.
Росія: Мусерський Дмитро Олександрович (12), Михайлов (13), Тетюхін (6), Волков (9), Гранкін (1), Хтей (5), Обмочаєв Олексій Олександрович (л); Апаліков Микола Сергійович (1), Соколов, Бережко, Ільїних (5).
Виграні очки: атака - 32:38, блок - 4: 7, подача - 1: 7, помилки суперника - 24:23.

Все вийшло прямо-таки по гучному російської приказці «Бог шельму мітить».

А є ще й досить відома італійська сентенція: «Хто не вміє прикидатися, той не вміє жити». Її можна в повній мірі віднести як до Барболін, так і до іншого італійському фахівцеві Андреа Анастазі. Ще два роки тому він готував чоловічу «Скуадра Адзурра», а нині керує збірною Польщі. Ось тільки на відміну від Барболін, який дійсно злукавив в матчі з росіянками, кажучи про його співвітчизника, розглянув би використаний при перекладі дієслово з морфологічним ухилом. І при цьому звернув увагу на його основу, яка цілком співвідноситься з такими однокореневі словами, як «творити», «творець» і «творчість». Це якраз те, що характеризує італійського тренера польської команди. Але ще більшою мірою його постійного російського візаві - Володимира Алекно.

Протистояння двох фахівців і керованих ними збірних триває без малого п'ять років з невеликими перервами. Почалося все з фінального матчу чемпіонату Європи 2007 року в Москві між збірними Росії та Іспанії. Як неважко здогадатися, іспанцями в той час керував Анастази. І тоді італієць вперше переграв росіянина, точніше, звичайно, його команда добилася перемоги в тому матчі, хоча, об'єктивно кажучи, російський склад був сильніше. До цього моменту Алекно робив тільки перші кроки на чолі національної команди, тоді як Анастази встиг потренувати італійську збірну і виграти чемпіонат Європи і двічі Світову лігу. Той московський фінал тривав понад дві години. А через якихось два з невеликим місяці вже на Кубку світу росіяни розібралися з недавніми кривдниками без жодних проблем і дуже швидко.

Трохи довше тривав матч збірних Росії та Італії, якими керували знову-таки названі вище фахівці, за бронзові медалі на Олімпійських іграх в Пекіні чотири роки тому - і знову переконлива перемога команди Алекно над збірною Анастази.

Життя знову звела тих самих дійових осіб після трирічної перерви. Тільки за минулі роки російський наставник набрався досвіду, досяг успіху в роботі з казанським «Зенітом». Анастази ж встиг знову поміняти збірну.

Доба минули з прикрої поразки жіночої команди у чвертьфінальному матчі зі збірною Бразилії на   олімпійському турнірі з волейболу в Лондоні-2012   , А я все ніяк не можу заспокоїться

Блок для Петера Новаковські

Чергова зустріч відбулася в липні 2011-го в Гданську в півфіналі Світової ліги. І російська команда у важкій боротьбі за божевільною підтримки вболівальників суперника змогла домогтися переконливої ​​перемоги - 3: 1. А на наступний день обіграла ще й бразильців у фіналі. Анастази дуже високо оцінив і саму перемогу росіян, але головне, помітно змінилася гру російської команди, яка, де, стала «повноправним лідером не тільки європейського, а й світового волейболу». Але через якихось пару місяців у Відні в матчі за європейську бронзу підопічні італійця змогли здолати гравців Алекно, розсерджений провальним напередодні півфіналом з сербами.

І хто б міг подумати тоді, що обидві команди, що потрапили на Кубок світу на запрошення, в очному суперництві вирішать долю почесного трофею. Причому сталося це в останньому матчі кругового турніру, який став фінальним за збігом обставин. І Алекно знову переграв Анастази. У день свого 45-річчя!

І ось нове протистояння через вісім місяців в олімпійському чвертьфіналі Лондона. Напевно, найважливіше серед всіх попередніх. Тому що в ньому вирішувалося головне: хто продовжить боротьбу за медалі, а хто відправиться додому.

Емоції збірної Польщі

Об'єктивно кажучи, перевага була на боці росіян. Не кажучи вже про рахунок тренерського спору 4: 2 на користь Алекно, в команді Росії набагато сильніше виглядають гравці першого темпу і діагональний, приблизно рівні в класі пасующіе. Хіба що лідер польської збірної Бартош Курек перевершує наших догравальника перш за все своєю молодістю і фізичним станом. Але якщо той же Сергій Тетюхін проведе матч з поляками так само, як з американцями, то ніякої Курек нам буде не страшний.

Всі ці аргументи навів в короткій розмові з американським фахівцем Дагом Білом, після незрозумілого поразки його чоловічої команди від італійців - 0: 3. Причому не я його питав, він - мене. Великий тренер погодився з моїми викладками, але все одно сказав, що виграти у поляків буде дуже непросто. Це я знав і без Била. На моє запитання, що сталося з його командою у зустрічі з італійцями, почув щось дивне: «Це не моя команда. Я її не тренується ».

Перший сет росіяни провели на одному диханні. Почали хвацько - 4: 0, і навіть помилка Максима Михайлова, до цього виконав ейс на подачі, особливо не вплинула на ритм гри. Дебютного запасу в окулярах в результаті вистачило для перемоги в партії. Сергій Гранкін досить чітко диригував партнерами, змінюючи напрямок атаки. Решта діяли в свою силу. Поляки кілька разів «ловили» Михайлова на блоці, так Збігнєв Бартман не раз пробивав наш блок. Але це були поодинокі і нічого не вирішували випадки.

У підсумку 25:17: і в атаці перевершили суперника - 12: 7, і на блоці - 4: 1, і на подачі - 2: 1, і на ... власних помилках - 8: 7.

власних помилках - 8: 7

Емоції збірної Росії

Як можна було припустити, другий сет склався набагато складніше для росіян. Амбітні поляки, які виграли місяць тому Світову лігу, не могли змиритися з провалом першого сету. Вони і лідирували майже до другого технічної перерви. Правда, до другого обов'язкового тайм-ауту на очко більше вже було у нашої команди. І в подальшому полякам вдавалося чотири рази порівнювати рахунок, але вийти вперед росіяни не давали. Характерною виявилася сама кінцівка сету. Курек подав потужну подачу в Дмитра Ільїних, який замінив Тараса Хтея, але наш запасний догравальника впорався, а атаку чітко завершив Михайлов: 25:23. І знову ми краще були в атаці - 14:11, виконали два ейси (не повірите - Дмитро Мусерський Дмитро Олександрович !), А поляки жодного, у обох команд було по два результативних блоку, але і помилок, особливо в першій половині партії, ми зробили більше - 10: 7. Але по партіях-то вели вже 2: 0! Це головне.

Критичний момент в третій партії настав, коли після рахунку 22:17 були програні два очка поспіль. У перерві Алекно попередив своїх, щоб не забували про страховку. Але поляки самі помилилися двічі, вводячи м'яч в гру. І при 24:20 вже ніякі подачі Курек страшні не були. Ми - в півфіналі!

Це була п'ята перемога Алекно в суперечці з Анастази. Але, напевно, найважливіша.

Вважаю, що з болгарами або з німцями на наступній стадії турніру буде грати легше: і ті, і інші нас побоюються.