NEWSru.com :: Чоловіча збірна Росії з волейболу першої виграла Лігу націй

Чоловіча збірна Росії з волейболу стала переможцем дебютного розіграшу Ліги націй, у вирішальній зустрічі "Фіналу шести" обігравши в передмісті Лілля команду Франції з рахунком 3-0 (25:22, 25:20, 25:23).

Найрезультативнішим гравцем зустрічі став діагональний збірної Росії Максим Михайлов, який набрав 19 очок. Дмитро Мусерський Дмитро Олександрович приніс в загальну скарбничку 12 балів, Єгор Клюка - 10. У французів на майданчику виділився Ервін Нгапет (16). Михайлов був визнаний найціннішим гравцем (MVP) "Фіналу шести".

"Всі хлопці зіграли просто чудово, не хочу нікого виділяти. Здорово зіграла вся команда, всі були налаштовані тільки на перемогу, це відчувалася в кожному русі. Виділю головного тренера Сергія Шляпникова, він виконав величезну роботу. Турнір був довгим, було багато гравців. Ми увійшли в історію, виграли першу в історії Ліги націй ", - заявив глава Всеросійської федерації волейболу (ВФВ) Станіслав Шевченко.

У матчі за третє місце США обіграли Бразилію з рахунком 3-0.

Збірна Росії стала першим в історії переможцем Ліги націй. Цей турнір в 2018 році за рішенням Міжнародної федерації волейболу (FIVB) прийшов на зміну чоловічий Світовий лізі. Вітчизняні волейболісти не вигравали Світову лігу з 2013 року. Франція перемагала на турнірі двічі - в 2015-му та 2017 років роках.

Відзначимо, що в чотирьох матчах фінального раунду підопічні головного тренера Сергія Шляпникова програли тільки один сет. У матчах групи В вони послідовно обіграли поляків (3-1) і американців (3-0), а в півфіналі виявилися сильнішими бразильців (3-0). Таким чином, в Лізі націй російські волейболісти виграли 10 сетів поспіль.

За два неповних роки роботи Шляпникова з національною дружиною це вже друга наша перемога на міжнародному турнірі топ-рівня. Минулої осені вона завоювала золото чемпіонату Європи.