Польща-2014. Огляд матчів 11 вересня

Група Е

Аргентина-Іран 0: 3 (16: 25,23: 25,16: 25)

Іран продовжує штампувати перемоги на чемпіонаті світу. У матчі з аргентинцями лише друга партія пройшла в рівній боротьбі. На другий технічну перерву збірна Аргентини пішла з мінімальною перевагою 16:15. Відразу після повернення на майданчик ситуація для Ірану стала критичною 15:18 і все йшло до того, що рахунок в матчі зрівняється. Не тут то було! У Мохаммеда Мусаві було на цей рахунок свою думку. Іран робить ривок, і рахунок порівнюється 21:21. Тут же Мусаві блоком виводить Іран вперед, і він же організовує 25 очко, приносячи своїй команді перемогу в партії. Про першій і третій партії говорити нічого - рахунок говорить сам за себе.

Як завжди чудовий був Гафур -17 очок, 16 у Моусаві. У аргентинців виділявся Луїс Гонсалес, але його 11 очок явно не вистачило для перемоги.

Сербія-США 1: 3 (25: 23,29: 31,17: 25,21: 25)

Американці виконали завдання №2 на другий етап - слідом за поляками вони обіграли сербів. Перші дві партії пройшли у впертій боротьбі. Атанасьевіч і компанія розуміли, що з іранцями і французами простіше не буде, а для продовження боротьби треба приблизно 4 з половиною перемоги. Тобто 4 перемоги плюс одне очко. Причому 4 перемоги чистих. Як це завдання будуть виконувати Штати я представляю - у них залишилися цілком прохідні Австралія та Аргентина. А ось як з французами і іранцями зіграють серби - велике питання.

Олександр Атанасьевіч до переходу в Серію А виступав за польську «Скру» і був улюбленцем місцевих уболівальників, тому зал підтримував саме за європейську команду поддавлівая американців. За підтримки трибун збірна Сербії відразу спробувала позначити свою перевагу. До першого технічного перерви вони відірвалися на два очка 8: 6. Американці вже не раз показували, що з захистом і психологією у них повний порядок. Вони продовжували терпіти і набирати свої очки. До другого технічного перерви рахунок став вже 16:15 У їх користь. Атанасьевіч виводить сербів знову вперед 19:18. Слово бере Тейлор Сандер. Його атака і 22:21 В користь США. Ігор Колаковіч тут же бере хвилинну перерву, після чого Атанасьевіч пробиває блок американців 22:22. У вирішальний момент удача повернулася обличчям до сербів. Мілош Никич забив вирішальний в цьому сеті м'яч і приніс перемогу своїй команді 25:23.

Другий сет був ще більш наполеглива. Я вже зазначав в попередніх постах, що збірну США не влаштовувала навіть перемога з рахунком 3: 2, тому вони з усіх сил намагалися переломити хід матчу. Їм вдалося відірватися на два очки, проте все спробу наростити перевагу були безрезультатні - то Никич своєю атакою скоротить до 15:17, то Атанасьевіч переграє блок і 19:21. У цей момент, перш за все, завдяки грі на блоці США нарешті створюють, як здавалося, комфортний заділ для успішного завершення партії. 23:19! І знову Ігор Колаковіч тайм-аутом зупиняє гру. І знову йому вдається завести своїх підопічних. Чи включається блок сербів і вони роблять практично неможливе 24:24! Закрутилося. Довгий час не однієї з команд не вдавалося отримати бажані плюс два. Нарешті, за рахунку 30:29 на подачу вийшов Девід Сміт. Ризик - благородна справа! Девід ризикнув і вгадав - його подача закінчилася ейсом і перемогою США 31:29.

За великим рахунком така поразка в партії не повинно особливо впливати на настрій команди. Ну програли на шалений подачі, але рахунок то рівний і вся боротьба попереду. Однак серби несподівано розклеїлись. У третій партії того напруженої боротьби не спостерігалося. Збірна США зловила кураж і заграла надійно в атаці і відчайдушно в захисті. Американці кидалися за здавалося б за безнадійними м'ячами мало не на трибуни і холоднокровно завершували атаки. На перший технічну перерву команди пішли за рахунку 8: 6 після того як той же Сміт заблокував Атанасьевіча. Відразу після перерви рахунок підскочив до 20:13 і всі почали подумки налаштовуватися на четверту партію - в цій все було вже ясно.

По тому як виходили команди на вирішальний сет можна було зрозуміти багато: чудовий настрій американців з одного боку і пригнічений сербів з іншого. У цій партії американці активно використовували Лотмана. Стежачи за Холтом, Андерсоном, Смітом і Сандером серби часто забували про Пауля. Він же, в свою чергу не забував про свої обов'язки, впевнено атакуючи проти, іноді навіть, одиночного блоку. На перший технічну перерву команди пішли за рахунку 8: 7 на користь США, до другого американці вели 16:13. Після того як Ковачевіча зупинив блоком Холт і рахунок став 23:20 все стало ясно. На ще один ривок у сербів ні залишилося сил - ні моральних ні фізичних.

Метью Андерсон і Олександр Атанасьевіч набрали в цьому матчі по 20 очок, що і були кращими в складах своїх команд.

Цим поразкою серби загнали себе в кут з якого, швидше за все їм не вибратися.

Головний тренер збірної Сербії Ігор Колаковіч так прокоментував поразку від команди: «Ми чомусь перестали грати в свій волейбол після другого сету, втратили терпіння. У мене немає пояснень, чому ми так погано зіграли на подачі. А вони в свою чергу зробили 10 ейсів. У зв'язку з цим ситуація ускладнилася. Нам потрібно мотивувати себе на наступні ігри ».

А тренер поляків був помітно задоволений: «Я дуже задоволений діями гравців, які вийшли на заміну: Міхала Кубяка, Марціна Можджонека, Фабяна Джізгі і навіть Давида Конарський, який вийшов тільки на кілька розіграшів і допоміг на блоці. Дуже важливо, що у нас є гравці на лавці, які можуть вийти на заміну і внести зміни в хід гри. Хвилює те, що ми не дуже добре почали матч і в який раз погано грали на подачі. Нам потрібно попрацювати над цими елементами, якщо ми хочемо на рівних протистояти більш сильним суперникам »

Польща-Італія 3: 1 (19: 25,25: 18,25: 20,26: 24)

Пам'ятайте дитячий жартівливий девіз: «Наш девіз чотири слова: тонеш сам - топи іншого!». Ось він чудово підходить для збірної Італії. Втративши Зайцева і поступившись в минулому турі Сербії, у італійців, шансів на продовження боротьби не залишилося. А ось «допомогти» раніше закінчити чемпіонат кому з конкурентів вони цілком можуть.

Реалізацію своїх «чорних» планів Скуадра початку якраз в матчі з поляками. Поки до господарів доходило, що збірна Італії навіть без лідера і шансів на продовження боротьби - це все одно збірна Італії, вони програли першу партію.

Що б зібратися з думками багато часу Кадрі не знадобилося. Уже в наступних партіях їм вдалося перехопити ініціативу і довести справу до перемоги без нервових закінчень.

У четвертому сеті Італія знову вперлася. Поляки пропустили стартовий ривок італійців і змогли наблизитися до них тільки до другого технічного перерви. Вперше Польща вийшла вперед після атаки Маріуша Влажлі - 19:18. Тут же поляки набирають ще одне очко і вперше забезпечують такі необхідні в кінцівці партії +2. Італійці скорочують відстань 22:23 але Міхал Кубяк по блоку заробляє перший матч-бол для своєї команди 24:22. Берутто миттєво бере тайм-аут і Італія в останній раз в цьому матчі зрівнює рахунок 24:24. Маріуш Влажлі забиває блок-аут 25:24, а атаку т Лука Веротті зупиняє польський блок. 26:24 в сеті і 3: 1 в матчі - дуже складне перемога.

Кращий у поляків, Маріуш Влажлі, приніс Кадрі 25 очок. У італійців найкращим був Лука Верот з 18 пунктами.

Поляки ще не забезпечили собі продовження боротьби і фініш з Іраном і Францією у них важкий. Хочеш не хочеш, а ще одну перемогу, нехай навіть і п'ятисетового, вони повинні нашкребти. Вийде чи ні - відповідь ми можемо отримати вже в найближчому турі.

Австралія-Франція 1: 3 (22:25 18:25, 32:30, 17:25)

Австралійці теж попили кровиночки у фаворита. Вигравши, відносно легко два стартових сети, французи не змогли закінчити матч в трьох партіях. Вийшовши на кінцівку третього сету з перевагою в два очки 21:19 збірна Франції перевагу втримати не зуміла. Австралійці, відігравши два матч-боли, перевели справу в затяжну кінцівку, яку ефектним цвяхом завершив їх лідер Томас Едгар-32: 20.

Прикро програвши третій сет, збірна Франції не зніяковіла, швидко повернувши собі і психологічне і ігрову перевагу. В середині партії їхня перевага становила вже 7 очок 12: 5. Австралійці остаточно знітилися, і довести справу до перемоги французам не склало ніяких труднощів.

Безумовним лідером французів був Антонін Рузьє - 24 очка, у Тіллі і Нгапета по 16. Стільки ж набрав і лідер австралійців Едгар Томас.

Турнірна таблиця групи Е

Сьогодні на чемпіонаті вихідний, а завтра зіграють Сербія-Франція, Аргентина-Італія, Польща-Іран і Австралія-США. Рубка сербів з французами і, особливо, поляків з іранцями буде знатна.

Група F

Бразилія-Китай 3: 0 (25: 14,25: 23, 25:18)

Черговий раз описувати гру бразильців немає ніякого сенсу. Знову повне домінування і чергова суха перемога. Лише у другому сеті, маючи після технічної перерви перевага в три пункти, бразильці дозволили Китаю підібратися на відстань одного очка, але тут же відірвалися і вийшли на матч-бол з комфортом 24:22. З другої спроби Лукареллі, атакою з задньої лінії, закрив партію. Третій сет знову пройшов під диктовку чемпіонів світу які працюють в режимі економії сил.

Безумовно кращим на майданчику був Лукареллі, який набрав 19 очок - 12 в атаці, 3 на блоці і 4 на подачі.

Тренер бразильців Бернардо не була багатослівний після матчу: «Ключовим моментом в першому сеті стала наша агресивна подача. Завдяки їй ми набрали шість очок. Перемога з рахунком 3: 0 наближає нас до наступного раунду ». Ну що тут ще додаси?

Фінляндія-Канада 0: 3 (25:27, 25:27, 19:25)

Після провального матчу з росіянами фіни досить швидко прийшли в себе і дали справжній бій рветься в третій етап канадцям. Двічі в стартових партіях вони доводили справу до «більше-менше» і двічі Гевін Шмітт брав на себе ініціативу і приносив перемогу канадцям. Третя партія пройшла вже з явною перевагою волейболістів країни кленового листа: до кінця партії канадці забезпечили собі семиочковою перевагу і впевнено довели справу до сухої перемоги.

Кращими в складі фінів стали Оллі Кунар 12 очок і Матті Ойванен -11. У канадців виконував соло Гевін Шмітт, який набрав 21 очко.

Німеччина-Болгарія 3: 1 (25:16, 25:15, 23:25 25:17)

Цей матч приніс несподіваний результат. Принаймні для мене. Ні, то що німці можуть обіграти болгар не є несподіванкою. Несподіванка те, з якою легкістю вони це зробили. Окуляри потрібні були обом командам, але якщо не враховувати третій сет в якому толі Німеччина дещо втратила концентрацію (що для них не характерно), толі болгари вичавили з себе все що могли, то можна сказати, що на майданчику була лише одна команда. Лише в четвертому сеті Пламен Константинов за рахунку 18:20 зумів докричатися до своїх підопічних, і болгари буквально видряпали партію. Подальший розвиток подій показав, що це був лише тимчасовий сплеск.

Збірна Болгарії втрачає шанси на продовження боротьби, і коло претендентів на третю путівку звузився до двох команд - Німеччина чи Канада.

У німців, вже традиційно, кращими були Грозер і Каліберда набрали, відповідно, 19 і 17 очок. Лідери болгар, це зрозуміло, мають показники скромніші: у Мілушева -13, у Скрімова - 11, у Тодорова - 10.

Росія-Куба 3: 1 (25:18, 23:25 25: 15,25: 19)

Росіяни здобули впевнену, закономірну перемогу. Молода кубинська команда поки не готова протистояти елітним збірним - у них все попереду.

Програвши першу партію, кубинці не опустили голови і, нехай не без частки везіння, але цілком упевнено по тому як складалася гра, виграли другу. Маючи три сет-поінт, вони з останньої спроби реалізували свою перевагу.

Зрозуміло, що досвідчена російська команда враз напружилась і довела своє незаперечну перевагу до перемоги. Чисто, впевнено і красиво. Тут питань немає.

Я хотів загострити увагу на іншому. Вперше матч росіян я подивився по російському каналу: на комп'ютері я включив гру німців з болгарами, а гру росіян з кубинцями вивів на телевізор через SmartTV по Россіі2. Мене просто вразив гундёж здивував стиль ведення репортажу одного з коментаторів. З іншого виділю наступне: «кубинці відверто слабка команда, яка не годиться для Росії навіть в якості спаринг-партнера», «у кубинців немає зірок навіть потенційних», «Куба грає в волейбол минулого століття» і «нашим хлопцям треба скоріше закінчувати і йти відпочивати ». Ніякого поваги до суперника. Так ось що я можу на це сказати: поки Росія вигравала чемпіонат Європи U-20, молодих кубинців грають на чемпіонаті світу серед дорослих. У матчі з росіянами в складі збірної Куби грав Фелікс Еміліо Чапман, якому 18 років виповниться лише в жовтні цього року. Вчаться кубинці дуже швидко. Зі складу, який завойовував срібло на минулому чемпіонаті світу (в якому росіяни були лише п'ятими) залишився тільки ліберо Кейбеля Гутьєррес Торна. Решта - необстріляна молодь. Буквально через пару років я хочу подивитися на протистояння постарілого складу росіян і молодих, але набрали досвіду кубинців. Як виглядає резерв збірної Росії все переконалися на старті Світової ліги. Я нічого або правильніше майже нічого (звідки родом провідні гравці я пам'ятаю) не маю проти російських волейболістів - вони великі майстри, але я помітив одну деталь - як тільки я чую такий пафос від спортивних російських коментаторів до або по ходу турніру справу для їхньої збірної закінчується провалом. Скромніше треба бути і не дражнити пані Удачу! Як приклад можу нагадати історію з одним тренером, який після заяви «Я фартовий!» Так більше нічого й не зміг домогтися. І не можу не відзначити ще один момент. Російський коментатор був здивований, що поляки не підтримали збірну США після того, як в кожному матчі освистують збірну Росії і зробив з цього висновок, що політика тут ні до чого. Так ось поляки підтримували сербів тільки тому, що довгий час в складі польської «прихованої», як я вже зазначав, грав Олександр Атанасьевіч. Саме це визначило симпатії залу і, дійсно, ніяк не пов'язане з політикою. А ось свист на іграх росіян - прямий наслідок відносини саме до політики їхньої країни.

Ну да ладно. Я відволікся від самої гри, хоча блог мій - що хочу те й роблю :-). Все ж повернуся до матчу. Справа в тому, що мене цікавило як в цій грі проявиться один з козирів збірної Росії - подача. Росіяни подали дев'ять ейсів. Це цілком нормальний показник, але аж ніяк не видатний. Бразильці, наприклад, з Китаєм на виліт подали 11 раз за три партії. За блокам в цій грі була рівність 9: 9, рівність і по власних помилок 29:30. Так що подача як аргумент в третьому етапі може і не прокатати.

Тепер про статистику. Кращими гравцями стали Мусерський Дмитро Олександрович і Павлов по 16 очок і Дмитро Ільїних - 17. До речі Ільїних істотно додав на другому етапі, що може бути серйозною підмогою для російської команди.

Після матчу Воронков вкотре говорив про концентрацію: «У грі важливий не тільки рахунок, а й концентрація. Нам потрібно додавати в цьому компоненті, тому що не можна діяти настільки нестабільно, якщо ми розраховуємо чогось досягти на цьому чемпіонаті ».

Тренер кубинців Родольфо Санчес побічно підтвердив те, про що я написав вище: «Вітаю збірну Росії. Ми грали трохи гірше за суперника. Ми не змогли використати свої сильні сторони. Сподіваюся, в майбутньому ми зможемо зіграти на більш високому рівні. Досвід, який отримали тут, повинен допомогти нам досягти успіху в найближчі роки ». Від себе особисто побажаю кубинцям, що б слова їх тренера стали пророчими.

Турнірна таблиця групи F

У суботу грають Бразилія-Канада, Фінляндія-Китай, Німеччина-Росія та Куба-Болгарія. Фіни, китайці, болгари і кубинці вже ні на що не претендують. А ось що пред'являть суперникам канадці і німці - цікаво.

PS Що то на цей раз вийшло "многобуков" :-)