ПРАВИЛА ГРИ У ВОЛЕЙБОЛ

1. Статті по темі:
Правила гри в волейбол

Отже, розглянемо правила гри в волейбол. Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18х9 метрів. Волейбольний майданчик розділена посередині сіткою. Висота сітки для чоловіків - 2,43 м, для жінок - 2,24 м. Гра ведеться сферичним м'ячем колом 65-67 см, масою 260-280 г.

Кожна з двох команд може мати в складі до 14 гравців, на полі в кожен момент часу можуть знаходитися 6 гравців. Мета гри - атакуючим ударом добити м'яч до підлоги, тобто до ігрової поверхні майданчика половини супротивника, або змусити його помилитися. Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі згідно з жеребом.

Після введення м'яча в гру подачею і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. Майданчик за кількістю гравців умовно розділена на 6 зон. Після кожного переходу права власності подачі переходить від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка, гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.

Подача в волейболі

ПОДАННЯ В волейболу

Виробляється із зони подачі, яка знаходиться за задньою лінією ігрового майданчика. Гравець, який здійснює подачу не може жодної частиною тіла торкнутися ігрового майданчика. Особливо це стосується подач в стрибку. У польоті м'яч може зачепити сітку, але він не повинен торкнутися антен або їх уявного продовження вгору. Якщо гравець, що подає порушив правила або перекинув м'яч за межі ігрового майданчика (аут), то очко зараховується команді. Якщо ж м'яч торкнувся поля противника, то очко зараховується команді, що подавала. Поспіль друга подача здійснюється тим же гравцем, переходу не відбувається.

Прийом м'яча в волейболі

ПРИЙОМ м'яча у волейболі

Прийняти подачу може будь-який гравець, але частіше за все удар припадають на гравців, що стоять на задній лінії. Гравці приймає команди можуть перекидати м'яч один одному, але після трьох торкань м'яча повинен бути на майданчику супротивника. Так само приймати м'яч можна будь-якою частиною тіла, але затримувати його не припустимо.

АТАКА у волейбол

Стандартний приклад атаки виглядає так: м'яч приймається гравцем задньої лінії (торкання 1), доводиться до гравця (торкання 2), в свою чергу він передає м'яч гравцеві атаки (торкання 3). При атакуючому ударі м'яч повинен летіти в межах двох антен і над сіткою. Гравці передньої лінії можуть атакувати з будь-якої точки. А гравці задньої лінії повинні бути за спеціальної триметрової лінією. Завдавати удару по м'ячу вище за лінію верхнього краю сітки заборонено, тільки ліберо. Є різні види атакуючих ударів: прямі (по ходу) і бічні, удари з перекладом вправо або вліво і обманні удари (знижки).

Блокування в волейболі

БЛОКУВАННЯ у волейбол

Ігровий прийом, при якому команда, що захищається перешкоджає перекладу м'яча на свою сторону, перекриваючи його хід будь-якою частиною тіла, зазвичай руками, перенесеними на сторону противника в межах правил. Тобто при блокуванні руки не повинні заважати противнику до його атаки або іншого ігрового дії. Тільки гравці передньої лінії мають право блокувати. Вони можуть зробити це за один дотик або за кілька. Дотик блоку не вважається за одне з трьох торкань.

Ліберо в волейболі

ЛІБЕРО у волейбол

Гравці, які не можуть брати участь в подачі, в блоці і подавати, тому він знаходиться на задній лінії, змінюючись позицією з гравцями, яких вигідно тримати на передній лінії, наприклад з центральним блокуючим. Ліберо можна замінювати необмежену кількість разів і при цьому не доводити до відома суддю. Форма ліберо відрізняється від форми інших гравців команди.

РЕГЛАМЕНТ ВОЛЕЙБОЛУ

Гра триває до 25 очок, час партії не обмежена, при цьому, якщо різниця очок між противниками не досягло 2, партія триватиме до тих пір, поки це не відбудеться. Переможцями стають ті, хто виграють три партії. У п'ятій партії (тай брейк) рахунок йде до 15 очок. У кожній партії тренер може попросити два тайм-ауту по 30 секунд. У перших 4 партіях додатково призначаються технічні тайм-аути по 60 секунд, коли одна з команд набирає 8 і 16 очок. Після чотирьох партій, а також при досягненні однієї з команд 8 очок в п'ятій партії, команди міняються сторонами майданчика. Тренер має право провести по 6 замін в кожній партії, крім ліберо.

ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ у волейбол

Нижче перераховані найбільш характерні для гри помилки гравців і тренера.

при подачі

- Гравець заступив ногою на простір майданчики.

- Гравець підкинув і зловив м'яч.

- Після закінчення 8 секунд після свистка судді м'яч передається команді суперників.