різновиди волейболу

У дитинстві багато хто з нас кидали м'яч у шкільному спортзалі через сітку, або у дворі - через поручень для вибивання килимів або турнік на дитячому майданчику. Звідси і пішло відносне поділ волейболу на «зальний», що проходить в критому приміщенні, і пляжний - на відкритому повітрі і піщаному майданчику.

Але це - не всі існуючі види волейболу: м'яч можна перекидати декількома способами, і кожен має свої правила.

Власне, класичний волейбол - олімпійський вид спорту. Гра проходить в залі або на твердій обгородженому майданчику, розділеної мотузяною сіткою. Гравці розділені на 2 команди, м'яч не повинен торкатися землі або вилітати за огорожу майданчика (падати за розмежувальної лінією або бити в стінку залу). Дотик м'ячем статі дає штрафні очки тій команді, на чиїй майданчику відбулося торкання. Гра проходить в 3 тайму до 15 очок, перемагає команда, яка виграла 2 тайми. Забороняється також утримання м'яча в руках: пас ведеться тільки ударом, а не перебросом м'яча.

Пляжний волейбол. Принцип той же, але гра проходить на пляжі або іншому майданчику з в'язким піщаним покриттям. Відповідно, і форма гравців може бути скорочена до купальних костюмів. З мінусів - неможливість гри в холодну пору року при промерзанні грунту. З 1996 року пляжний волейбол зарахований до олімпійських видів спорту.

Пионербол. На відміну від класичного волейболу пас передбачає кидок, а не удар по м'ячу. Матч, як і в волейболі, проводиться в 3 етапи до 15 очок. Пионербол не включений в олімпійську програму, але широко поширений в шкільних програмах Росії і багатьох інших країн. Дворовое поняття пионербол включає звичайний перекидання м'яча по колу до промаху.

Міні-волейбол (дитячий волейбол) - для дітей до 14 років. У кожній команді грають по 3-4 гравця, і ще по двоє запасних гравців. Співвідношення хлопчиків і дівчаток в командах повинна бути однаково. М'яч для гри має вагу до 230 грам і 63 см в окружності. Гра йде в 3 партії, до 15 очок. При рівному співвідношенні кількості очок гра триває до переваги однієї з команд в 2 очка.

Гігантський волейбол - протилежність міні-волейболу. Грають, як діти, так і дорослі. Кількість гравців в команді може досягати 100 осіб, а м'яч має окружність 80 см. Число ударів перед перетином сітки не обмежена.

Фаустбол (фістбол в англомовних країнах, від «feast» - «кулак»). Не має нічого спільного з Гете. У грі - 2 команди по 5 осіб на поле і троє - в запасі. Майданчик 50 на 20 метрів, розділена мотузкою на висоті 2-х метрів замість сітки. Подача йде з лінії, віддаленої від мотузки на 3 метри. Грають в 2 тайми по 15 хвилин, в разі нічиєї продляют тайм до переваги мінімум в 2 очки. М'яч приймають, як з повітря, так і після відскоку від землі (допускається 1 відскік). Пас проводиться за допомогою удару кулаком або передпліччям.

Воллібол (від слова «wall» - «стіна»). У грі - 2 команди по 2,3 або 4 людини (рівна кількість гравців в команді). Гра в 1 тайм, до 15, 18 або 21 очка, але перевага повинна бути мінімум в 2 очки. Допускається удар м'яча об бічні стіни спортзалу або площадки. Паси аналогічні класичному волейболу.

Зручну екіпіровку для занять спортом на професійному, або аматорському рівні, можна знайти в каталозі Professionalsport.ru .