«Це була бомбардування». Чому Росія програла США

Волейболісти збірної Росії на чемпіонаті світу з рахунком 1: 3 програли американцям, які майже гарантували собі перше місце в групі. Як так вийшло?
Волейболісти збірної Росії на чемпіонаті світу з рахунком 1: 3 програли американцям, які майже гарантували собі перше місце в групіМаксим Михайлов в атаці / фото тут і далі: italy-bulgaria2018.fivb.com

1. ПОСТУПИЛИСЯ У ПОДАЧІ

Росія зіткнулася з командою, яка анітрохи не поступається їй в силовому волейболі. «Це була гра двох команд, які бомбили один одного подачами і атаками з висоти 3,1 - 3,65 метра», - так охарактеризував зустріч головний тренер збірної США Джон Спіроу.

Протягом всього матчу суперники ризикували на подачі, але в американців вона була більш ефективною. Зоряно-смугасті стабільно розхитували російський прийом, позбавляючи команду Сергія Шляпникова можливості багато грати першим темпом. Артем Вольвіч в першому сеті не отримав жодної передачі, після чого був замінений, а Дмитро Мусерський Дмитро Олександрович в четвертому сеті атакував один раз. Найпотужніший атакуючий потенціал простоював.

Наприклад, в кінцівці четвертого сету, коли був реальний шанс перевести зустріч на тай-брейк, по черзі не подали Дмитро Волков, Мусерський Дмитро Олександрович і Віктор Полєтаєв. Догравальника американців Меттью Андерсон відповів ейсом - доля партії і всієї зустрічі практично була вирішена (22:19).

Всього росіяни зробили 28 помилок при 92 подачах. У американців показники трохи краще - 25 помилок при 94 спробах. Але при цьому вони не тільки зробили на три ейси більше (7: 4), але і набагато частіше утрудняли прийом. Той же Аарон Расселл пішов з майданчика без ейсів, але був кращим подає американців.

2. ПОСТУПИЛИСЯ ЯК ПРИЙОМУ

«Ми не показали свій кращий волейбол в цьому матчі. З іншого боку, команда США була майже ідеальна », - визнав після матчу Шляпніков.

Там, де росіяни підбивали м'ячі над собою, американці доводили на ніс Міці Крістенсон, який за рахунок швидкості передач знижував ефективність російського блоку - його партнери або атакували на розірваному блоці, або росіяни не встигали як слід перенести руки. У кінцівці першого сету прийом дозволив Крістенсон з шести атак тричі зіграти пайпом і двічі - першим темпом. Американці провалили прийом тільки в програному другому сеті, а в решту часу тримали хороший рівень.

Олексій Вербів і Дмитро Волков

Росіяни Олексій Вербів і Єгор Клюка теж показали 60% позитивного прийому, а ось у Дмитра Волкова цей показник всього 9%. Для 23-річного догравальника подачі американців стали серйозною проблемою: 4 прямі помилки при 23 прийомах. У Клюки 3 помилки при 25 прийомах, але з іншими подачами він впорався краще.

3. МИХАЙЛОВ не затягнути

«Я не вважаю, що Росія головний фаворит турніру. Є Італія, Бразилія, США, які вище нас в ранзі. Перемога в Лізі націй не робить нас головним фаворитом ЧС », - говорив Максим Михайлов після великої перемоги над Тунісом. Діагональний росіян був коректний і скромний, коли його катували італійські журналісти. У матчі з США Максим теж зіграв дуже скромно - 46% ефективності в атаці, жодного ейси, а сумарно 9 помилок при 13 набраних очках.

У пізніх сетах Михайлов забив 5 з 15 м'ячів (1/6 - в третьому, 4/9 - в четвертому). З такими показниками лідера атак складно розраховувати на успіх, особливо коли суперник відключає твій перший темп. Михайлова суперники здорово розібрали, грамотно проти нього захищаючись. Кілька разів Олександр Бутько відверто помилявся з передачами, а й сам Максим не добивав ті м'ячі, які міг. Така ж проблема була і у Єгора Клюки (10/22, 45%).

4. РАССЕЛ ЗАПАЛИВ

Аарон РасселлАарон Расселл

В останні сезони в «Перуджі» Аарон Расселл часто був третім номером на майданчику після Івана Зайцева і Олександра Атанасьевіча. У збірної США теж частіше феєрія Андерсон і Тейлор Сандер. Але в матчі з Росією Расселл був «в огні». Він стабільно подавав, впорався з прийомом і реалізував 16 з 24 атак (67%). За різницею виграних і програних м'ячів він абсолютно кращий в матчі (+14). Наступний Мусерський Дмитро Олександрович і Ільяс Куркай (по +5).

ЩО ДАЛІ?

З огляду на, що американці раніше вже обіграли Сербію (3: 2) і Австралію (3: 2), а попереду у них матчі з Камеруном і Тунісом, можна сказати, що до першого місця в групі Росії вже не добратися. Щоб зайняти друге, потрібно буде 18 вересня обіграти Сербію. Тоді росіяни відправляться в Варну, де зіграють з переможцем групи D (Польща, Іран або Болгарія), третьою командою квартету B (Канада, Франція, Голландія або Бразилія) і четвертою командою з групи A (Бельгія, Аргентина, Японія). Нагадаємо, що до другого групового етапу команди перейдуть з усіма раніше набраними очками. І вже там почнеться справжня рубка за місце в "Фіналі шести».

«Це довгий турнір. Команди будуть в кращому стані до того часу, коли доберуться до Турина. Я очікую Росію в "Фіналі шести». Коли у них є подача, вони неймовірно сильна команда », - вважає Спіроу.

Чемпіонат світу. Група С
США - Росія - 3: 1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:20)
15 вересня. Барі. «ПалаФлоріо». 5000 зрителей.
США: Андерсон (16), Расселл (17), Сандер-К (13), Кристенсон (4), Холт (6), Ейврі (2) - старт, Шоджі Е. (ліберо), Сміт (5).
Росія: Вольвіч (0), Волков (12), Бутько (0), Мусерський Дмитро Олександрович (13), Михайлов (13), Клюка (13) - старт, Вербів (ліберо), Куркай (6), Полєтаєв (1), Гранкін -К (0), Бережко (0).
Окуляри - 95:91, подача - 7: 4, атака - 49:46, блок - 7: 8, помилки - 33:31.