Таша в новій команді і помста за Лігу чемпіонів: чому варто подивитися матч «Спартак» - «Динамо»

7. Серія «Динамо» без поразок

Центральним матчем п'ятого туру РПЛ стане столичне дербі «Спартак» - «Динамо». Ігри між командами часто виходять результативними, а остання нульова нічия була зафіксована 12 років тому. При цьому червоно-білі в перших чотирьох зустрічах чемпіонату країни не пропустили жодного м'яча. Підопічні Массімо Каррери постараються помститися суперникові за поразку в останньому турі минулого сезону, яке залишило команду без прямих путівок до Ліги чемпіонів.

Московське дербі

Найстаріше столичне дербі країни не потребує додаткового представлення. Історія протистояння «Спартака» і «Динамо» розпочалася ще в середині 30-х років минулого століття, коли був організований перший чемпіонат СРСР. Тоді, в 1936-м, біло-блакитні обіграли червоно-білих з мінімальним рахунком. З тих пір команди провели між собою 202 матчу.

У радянський період суперники були приблизно рівні: у 117 іграх 36 перемог здобув «Спартак» і 35 - «Динамо». А ось після розпаду СРСР червоно-білі заволоділи серйозною перевагою. На даний момент на рахунку «народної команди» 59 перемог над принциповим суперником при всього 17 поразках.

Неодноразово брав участь в дербі і заслужений ветеран «Спартака» Олексій Парамонов, який помер в п'ятницю на 94-му році життя. На згадку про олімпійського чемпіона буде організована хвилина мовчання, а фанати червоно-білих початок гри проведуть в тиші і підготують спеціальний перфоманс.

результативність

Матч практично напевно вийде результативним. Досить того факту, що в російський період лише три дербі з 85 завершилися без забитих м'ячів. Останній «нульовий» матч відбувся 12 років тому - в далекому 2006-му. Тоді команди в грі останнього туру перед літнім перервою на чемпіонат світу так і не змогли вразити ворота один одного, зате Дмитро Торбінський, вийшовши на заміну, в фірмовому стилі заробив червону картку.

Але у другому колі команди виправилися, забивши на двох п'ять м'ячів, а «Спартак» здобув перемогу - 3: 2. Навіть на одному голі протистояння даних столичних команд закінчується вкрай рідко. За останні 11 років було зафіксовано лише чотири перемоги з мінімальним рахунком.

Помста за Лігу чемпіонів

Всього лише один м'яч був забитий і в матчі останнього туру минулого сезону. «Спартаку» необхідна була перемога, щоб гарантувати собі друге місце і пряму путівку в груповий етап Ліги чемпіонів, але червоно-білі на своєму полі з мінімальним рахунком поступилися принциповому супернику , Який ще зберігав теоретичні шанси на потрапляння в єврокубки. Єдиний м'яч з пенальті забив Євген Луценко.

У підсумку «Спартак» отримав лише бронзу і був змушений починати свій шлях у Лізі чемпіонів з третього кваліфікаційного раунду, де пізніше був обіграний грецьким ПАОК.

При цьому і в матчі першого кола «Спартак» втратив очки, яких не вистачило на фініші: «Динамо» поступалося по ходу зустрічі з рахунком 0: 2, але врятувалося від поразки на 92-й хвилині завдяки голу Олександра Ташаева.

Таша і Зобнин проти колишньої команди

Нинішній сезон Таша почав вже в складі «Спартака». «Динамо» отримало за свого лідера всього € 1,5 млн. Вся справа в контракті, який Таша підписав в грудні минулого року. У ньому була вказана сума відступних, за яку гравця міг забрати будь-який клуб, - ті самі € 1,5 млн.

Всеросійське фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» подало до суду з вимогою визнати незаконним пункт про відступні, але зазнав невдачі, оскільки не змогло довести факт заподіяння Ташаевим матеріальної шкоди ВФСТ.

Два роки тому такий шлях пройшов Роман Зобнин. Матч першого кола минулого сезону травмований футболіст дивився з VIP-ложі разом з дружиною. В результаті пару прямо під час гри почали ображати шанувальники біло-блакитних. У певний момент вони спробували навіть напасти на спортсмена, але в підсумку обійшлося без рукоприкладства.

Непростий вибір Каррери

Тим часом адаптація Ташаева на новому місці проходить непросто. У «Спартаку» йому довелося зіткнутися з серйозною конкуренцією в особі Олександра Самедова і Олександра Ломовіцкого. Каррере ще треба буде поламати голову над тим, кого з них випустити на лівий фланг півзахисту.

Має бути подумати італійцеві і над складом лінії атаки. У матчах з ПАОК і «Краснодаром» з перших хвилин на поле виходив Луїс Адріано, але він виглядав не найкращим чином, а в грі з грецьким колективом зовсім заробив дурне видалення. Зате Зе Луїш забив в двох турах РПЛ поспіль. Спочатку він приніс «Спартаку» перемогу над «Анжи», а потім вдало вийшов на заміну в Краснодарі.

Втім, Каррера цілком може зіграти і відразу в два форварда. Інша справа, що в поточному сезоні цю тактику італієць поки не застосовував. При цьому Зе Луїш здатний продавити потужних захисників «Динамо» на «другому поверсі», а Луїс Адріано втекти від них і більше вести гру внизу.

«Суха» серія «Спартака»

«Динамо» з великою ймовірністю зіграє від оборони, але при першій нагоді буде готово втекти в контратаку. Біло-блакитні горять бажанням перервати «суху» серію «Спартака» в РПЛ тривалістю 360 хвилин.

Також по темі

Центральним матчем п'ятого туру РПЛ стане столичне дербі «Спартак» - «Динамо» «Кумир не одного покоління»: легендарний футболіст Олексій Парамонов помер в Москві

На 94-му році життя помер найстаріший ветеран московського «Спартака», олімпійський чемпіон Олексій Парамонов. Прощання з прославленим ...

У нинішньому сезоні червоно-білі в чемпіонаті країни ще не пропускали. Олександр Максименко відіграв на нуль матчі з «Оренбургом», «Локомотивом», «Анжи» і «Краснодаром». Здається, проблеми команди в обороні залишилися позаду. Новачок Самуель Жіго і відновився Георгій Джикия в парі діють досить впевнено.

Колишній головний тренер «Локомотива» і «Рубіна» Рінат Білялетдінов пояснив RT, за рахунок чого «Динамо» може вразити ворота суперника.

«У« Спартака »можуть виникати складнощі при передачах в штрафну з флангів. Ми все це бачили під час першої гри з ПАОК. Динамівці напевно теж її дивилися. У таких ситуаціях червоно-білі не завжди бездоганно діють в центральній зоні біля власних воріт. Є проблеми і в опорній зоні. Тому у біло-блакитних цілком можуть проходити дальні удари, зокрема у Кирила Панченко, який сильний в цьому компоненті. Так, «Спартак» не пропускає в чемпіонаті країни вже 360 хвилин, але все серії рано чи пізно закінчуються. У «Динамо» будуть шанси її перервати », - вважає фахівець.

Серія «Динамо» без поразок

Тим часом у біло-блакитних триває своя серія - безпрограшна. «Динамо» нікому не програє в РПЛ з середини квітня. тоді підопічні Дмитра Хохлова були розгромлені рветься до чемпіонства «Локомотивом» - 0: 4. Після цього команда в останніх чотирьох матчах сезону здобула три перемоги, в тому числі над «Спартаком», і один раз зіграла внічию.

На старті нинішнього сезону біло-блакитні, навпаки, тричі розійшлися з суперниками миром і розгромили «Уфу» в четвертому турі. Останній раз динамівці не програвали в чемпіонаті так довго в сезоні-2012/13, коли їх серія розтягнулася на 14 матчів.