Ми вибираємо, нас вибирають ...

Фото: ЧТК   Зустріч зі швейцарцями була прохідною для обох команд Фото: ЧТК Зустріч зі швейцарцями була прохідною для обох команд. З яким би рахунком вона ні завершилася, на їх турнірне становище це б ніякого впливу не зробило: збірна Чехії посіла третє місце, їх останній суперник - четверте. Пополудні американці зі скрипом здолали в додатковий час словаків (5: 4) і видряпали-таки собі першу сходинку в Остравський групі. Збірна США, яка почала турнір чудовими перемогами над фінами (5: 1) і росіянами (4: 2), ближче до закінчення групової частини помітно здала. Або ж молоді американці вирішили поберегти сили і нерви на вирішальні зустрічі?

Чеські хокеїсти їх силу на собі не відчують. Перемога американців над словаками означала, що суперником чеської команди повинен був стати переможець зустрічі Фінляндія-Росія, що проходила паралельно з чесько-швейцарським протистоянням. Сюжет обох зустрічей був схожий - вперта боротьба і непоступливість жодної з команд. У Празі рахунок відкрили на 17-й хвилині швейцарці, відзначився форвард з чеським корінням Кевін Фіала, який обдурив Павелець кидком в протихід при грі 5 на 3. (Історія поки замовчує, пораділи чи цього сиділи на трибуні його чеські батьки і бабуся).

Фото: ЧТК   Чеські хокеїсти знову засмутили глядачів своїм невмінням долати насичену оборону Фото: ЧТК Чеські хокеїсти знову засмутили глядачів своїм невмінням долати насичену оборону. Лише в середині третього періоду Мартін Затьовіч зрівняв рахунок, і команди порадували заповнені вщерть трибуни додатковими п'ятьма хвилинами хокею, який, втім, язик не повертається назвати захоплюючим.

Недолік пристрастей компенсувався післяматчовими буллітів, в яких винахідливішими і більш вдалими виявилися чеські хокеїсти. Вирішальну шайбу закинув Міхал Вондрка. Ось як він прокоментував недисциплінованість своїх товаришів по команді: «У першому періоді ми грали чотири або навіть п'ять разів в меншості, а це половина періоду. І втрьох проти п'ятьох нам теж довелося грати. І це я вважаю негативною стороною нашої гри. На такому високому рівні так грати не слід ».

Фото: ЧТК   По буллітам виграли і фіни у росіян Фото: ЧТК По буллітам виграли і фіни у росіян. Фінські хокеїсти вчинили в додатковий час справжній штурм воріт суперників, але шайба якимось дивом в сітки не залетіла. Лише в п'ятій серії буллітів єдину шайбу закинув фінський форвард не зовсім з фінської прізвищем Донський.

Таким чином, саме фіни пакують в спішному порядку валізи і переїжджають в Прагу, де вони і зіграють свій чвертьфінал проти господарів турніру. Мені, зізнатися, більше хотілося, щоб по буллітам виграли росіяни. Фіни представляються більш сильними суперниками. Вихованцям Володимира Ружичка нелегко даються голи проти команд, які грають від оборони. А із захисною лінією у команди Суомі справи йдуть непогано. Досить тільки згадати її серію з чотирьох зустрічей поспіль без єдиної (!) Пропущеної шайби.

Тренер чеської збірної Володимир Ружичка (Фото: ЧТК)   Але і у чеської команди є зрушення в обороні Тренер чеської збірної Володимир Ружичка (Фото: ЧТК) Але і у чеської команди є зрушення в обороні. У всякому разі, якщо вірити форварду збірної Чехії Іржі Новотни, який, на відміну від свого партнера Міхал Вондрка, оборону своєї команди хвалить: «Турнір вступив в ту фазу, коли гравці вже відчувають втому і предпочитаются зайвий раз відсидітися в обороні замість того, щоб йти в атаку. Проти швейцарців ми хотіли зіграти добре ззаду, щоб шансів забити в наші ворота було якомога менше ».

Росіяни відкриють в четвер у Остраві серію чвертьфіналів зустріччю зі шведами. Американці зіграють зі швейцарцями, потім естафету приймуть канадці, суперниками яких будуть білоруси. Саме з останньої пари і вилупиться суперник переможців пари Чехія-Фінляндія. Канадці, до речі сказати, на цьому турнірі громлять всіх і вся, вражаючи не тільки суперників, а й фахівців своєю результативністю. Саме в двох зустрічах з їх участю рахунок був тризначним. (Нагадаю, проти Німеччини 10: 0, австрійці ж у вівторок зіграли «краще» - 10: 1). У семи матчах канадці насипали своїм суперникам 49 шайб, в середньому за гру акурат по сім, причому по шість придбали в свої ворота шведи і чехи, які ходять в претендентах на медалі.

У четвер кількість претендентів на медалі переполовинити.

Або ж молоді американці вирішили поберегти сили і нерви на вирішальні зустрічі?