Розбір третього туру АПЛ

В американському спорті є поняття eye test - це враження від гри команди, гравця після перегляду гри, без статистики та іншої інформації. На eye test дуже сильно впливають новини про гравця або команді за межами поля. Так, наприклад Федір Смолов своїми висловлюваннями і діями перетворився в самого ненависного гравця Росії. Цей же самий eye test - найпопулярніший метод аналізу гравця або команди скаутом, а також рядового вболівальника, як ви або я.

Цей же самий eye test - найпопулярніший метод аналізу гравця або команди скаутом, а також рядового вболівальника, як ви або я

Eye test центрального матчу туру Тоттенхем - Манчестер Юнайтед.

Історія про те, як дві команди з ФНЛ замаскувалися під двох грандів АПЛ. Манчестер Юнайтед і раніше жахливий в плані побудови гри, а центр поля Юнайтед викликає біль і страждання уболівальникам. За особистим відчуттям матч повинен був закінчитися з рахунком 3-3, але Юнайтед виявився менш дисциплінованим, а Тоттенхем включився після перерви.

1) Погба - найгірший гравець матчу.

Лінделефа і Смоллінг поки позбавляються права вважатися гравцями.

Поль настільки ж талановитий, наскільки ледачий, безвідповідальний і байдужий до того, що відбувається на полі. Його командна гра - жах, статичність в контратаках призводить до втрати м'яча, а його удари лякають лише уболівальників. З трійці Матіч-Погба-Фред, перший здається недосвідченим юніором, другий - егоїстом, а третій на тлі перших двох - досвідченим ветераном.

2) Шоу - хороший, але не завжди.

Шоу повертається і це радує. Сьогодні він нагадував самого себе до травми, але його постійна заточенность на атаку допомагала лише в першому таймі. Після перерви з його зони прилетів гол, саме після того як він не встиг повернутися в оборону, така ж проблема була і на фланзі Валенсії, який не завжди встигав повертатися і оголював фланг.

3) Юнайтед не вміє атакувати через центр поля.

Всі створені Манчестером моменти приходили через підключення флангових захисників, дії Лінгард або через помилки Тоттенхема, гра в центрі не йде далі двох передач.

4) У Юнайтед величезні проблеми в центрі оборони.

Проблема навіть не в тому, що Байї, Смоллінг і Лінделефа - це погані захисники, проблема криється в їх абсолютної ненадійності. Байї був непоганий в Іспанії, де найчастіше рівень атакуючих гравців вище гравців оборони. Лінделефа був непоганий в Бенфіці і я згоден що це, можливо, не показник, але на ЧС він був надійний, а Кріс іноді може провести сильну гру, але його нестабільність і рідкість цього "іноді" вже давно ставить під сумнів його місце в МЮ.

5) Пресинг Юнайтед був хороший, але лише 40 хвилин.

Незважаючи на все, що сказано вище, в першому таймі Манчестер награв на гол і навіть трохи більше. Пресинг дияволів повністю заховав Справі Аллі і Еріксена, а захисники Шпор постійно помилялися на своїй половині.

6) Тоттенхем провалив перший тайм, але Почеттіно переграв Моуріньйо в другому.

Шпори були жахливі весь перший тайм, флангові захисники пропускали в свої зони підключення Шоу та Валенсії, а Денні Роуз - найгірший гравець шпор в матчі, який не раз і не два втрачав м'яч на своїй половини, а також відмінно вивів Лукаку 1-на-1 з Льорісом. У другому таймі, Тоттенхем почав розкривати МЮ і використовувати вільні зони.

7) Після другого гола Юнайтед розсипався остаточно.

Якісь залишки дисциплінованості канули в Лету, опорна зона дияволів походила більше на червону доріжку провінційного міста, в який приїжджає Путін і щоб не бути голослівним - про це трохи пізніше і більш докладно.

8) Моуріньо помилково замінив Ерреру.

У матчах, де гра йде до першого гола, а після нього влаштовується феєрія, особливу роль відіграють такі гравці як Андер Еррера. У баскетболі, моменти особливої ​​важливості називаються клатчами і Андер - боєць, який потрібен для таких моментів, замість нього вийшов Санчес, а після трапилася вимушена заміна - Лінделефа на Джонса. Швед - приклад гравця, який часто нервує і допускає вимушені помилки.

9) Лукаку - слабкий в важливих іграх?

Дозволю собі останню відсилання до баскетболу. У 1995 році, коли Нікс і Пейсерс грали в плей-офф, Нікс вели 105-99 за 18,7 секунд до кінця гри, Реджі Міллер - лідер Пейсерс, за ці 18,7 секунд забив 8 очок і поховав надії Нікс. Після чого схопив себе за горло і показав задуха - choke. З тих, всі прояви несподівано поганої гри, боягузтво за помилку, відстороненість або "пропажа" гравця в важливих іграх вважаються ознаками чокера. Я не стверджую, що Лукаку один з них, але його реалізація в матчах з топ командами залишає бажати кращого.

10) Еріксен і Аллі повинні бути краще під пресингом.

Обидва гравці є одними з кращих плеймейкерів АПЛ, але перший тайм в їх виконанні я не можу оцінити, тому що їх просто не було. Я вже говорив що пресинг МЮ в першому таймі був хороший, але коли два топових плеймейкера вимикається з гри від слова зовсім, чи можуть вони вважатися топовими?

11) Тоттенхем грав не в свою гру.

Юнайтед повністю програв другий тайм і матч в цілому, але це не перемога Тоттенхема, а поразка МЮ, Шпори після перерви покарали за помилки, але грали не в властиву собі гру.

12) Моуріньо програв другий тайм, але в першому таймі його план діяв шикарно.

Так, ще раз. Так, Почеттіно виграв головний тайм матчу, так, Моуріньо не підготував команду і так, оборона МЮ жахлива, але в першому таймі його план діяв. Він не дав грати Тоттенхему перекривши повітря лідерам команди, Кейн був змушений спускатися в центр поля, а Тріпп'єр і Роуз не могли підключатися до атаки команди.

Перейдемо до розбору статистичному.

І почнемо з усіма улюбленого xG. Нагадаємо що це. Термін xG розшифровується як «expected goals», а перекладається як «очікувані голи». Статистика xG - це метод оцінки якості моментів, які команда створює або допускає у своїх воріт.

Манчестер Юнайтед - Тоттенхем 1,41 - 1,80

Бачите різкий стрибок у Тоттенхема? Це момент коли Деллі Аллі вийшов 1-на-1 і повинен був забивати.

Цей момент оцінюється в 0,64, як ми бачимо за графіком після другого голу, Тоттенхем став більше створювати моментів ніж Юнайтед, що побічно підтверджує мої слова. xG не є панацеєю в розумінні футболу, так гравці з найвищим xG, а саме Лукаку (0,60) і Справі Аллі (0,78) не забили голів. Варто ще помітити такий показник, як PPDA - це число передач поділене на одне захисну дію на чужій половині поля, іншими словами показник допомагає оцінити пресинг команди. Якщо цей показник вище 10, команда або НЕ пресингує або намагається швидше сісти в оборону, якщо від 8 до 10 - команда пресингує, але не завжди успішно, нижче 6 - еталонні цифри оборонного пресингу. Підсумкові цифри - 9,33 - 8,16 на користь Тоттенхема не відображають відмінного пресингу дияволів в першому таймі, зате побічно натякають наскільки їхня гра розвалилася в другій половині зустрічі.

Підсумкові цифри - 9,33 - 8,16 на користь Тоттенхема не відображають відмінного пресингу дияволів в першому таймі, зате побічно натякають наскільки їхня гра розвалилася в другій половині зустрічі

Трохи вище я написав, що Тоттенхем грав не свою гру, а на помилках МЮ. У цьому сезоні, шпори, Челсі, Ліверпуль і МС складають трійку комбінаційних і пасующіх команд. У сьогоднішньому матчі, шпори не могли не контролювати м'яч, зробили менше передач (377 проти 488) і частіше в них помилялися (точність 77-68), а їх теплова карта чітко вказує на те, що в атаці виходило небагато, а голи - наслідок жахливої ​​оборони Юнайтед.

Тоттенхем заслужено переміг, вийшовши після перерви з чітким розумінням що робити, а пресинг МЮ діяв лише тайм.

Короткий розбір інших гри.

Вулверхемптон - Манчестер Сіті

Коли в твоєї команди гірший відсоток передач - 79, загальна кількість передач - 644, а володіння понад 70%, з легкістю можна зробити висновок що мова йде про Гвардіолі. Вулверхемптон показав в перших турах, що теж може грати в футбол з великою кількістю передач, але все це розбилося об високий пресинг, а тепер у нас є показник, який може показати нам успішність пресингу - PPDA.

Еталонний показник Манчестер Сіті каже нам про те, як добре діє високий пресинг, а якщо повернутися до першої таблиці, то можна побачити що 2 центральні захисники Волков пасували з точністю 45 і 60, прекрасне наочне підтвердження. А що щодо xG походу всього матчу?

Дана викладка наочно показує нам, що у Волков був всього один момент, але їх реалізація, а також хороша гра в повітрі і відборі (перша таблиця) допомогла здобути одне очко.

Лестер - Саутгемптон

Зараз я покажу, як статистично виглядає нічия або матч, який не варто дивитися.

За всіма відчуттями, а саме eye test, Саутгемптон награв більше на перемогу до 78-ої хвилини, їх пресинг і комбінаційна гра була трохи краще, як і їх атакуючі дії, а потім сталося видалення і:

Різкий стрибок xG трапився саме після видалення, Лестер перехопив ініціативу. Різкий стрибок xG трапився саме після видалення, Лестер перехопив ініціативу

Лестер поганий в пресингу і не дуже активний. Не обманюйте себе великій кількості ударів, половина припала за межі штрафного, а інша половина не становила небезпеки воротам. Разом - 0,96 xG на дві команди, не треба так.

Хаддерсфілд - Кардіфф

Хаддерсфілд не так жахливий, як може здатися на старті чемпіонату. Вірніше він поганий, але їх перший тайм матчі з Кардіффом був хороший, хоча задумки в атаці і раніше немає. Хаддерсфілд пробував комбінувати, підбиратися до воріт Кардіффа і володів ініціативою, але все це було беззубо і однобоко. Підсумок, до видалення на 62-ій хвилині, Хаддерсфілд володіє м'ячем 71% ігрового часу, після - 28%, а в результаті ми маємо:

Підсумок, до видалення на 62-ій хвилині, Хаддерсфілд володіє м'ячем 71% ігрового часу, після - 28%, а в результаті ми маємо:

Хаддерсфілд до видалення був нудний, але він хоча б був, на відміну від Кардіффа, який почав грати лише в більшості:

До речі показник Deep - це допущені передачі в радіусі 20 ярдів (близько 18 метрів) без урахування кросів. Нічия - справедливий результат, а я починаю думати, що у Гаддерсфілда хороший тренер і поганий склад.

Фулхем - Бернлі

Я щиро вірю, що гра без високого пресингу неможлива на топ рівні в 2018-му році і наступні 2 команди показали, можливо, саму веселу гру туру.

Не спокушайтеся точності передач і зараз я поясню чому. Для цього нам потрібні показники PPDA:

Якщо Фулхем якось ще намагався, то Бернлі просто забив на пресинг і до речі я хочу відзначити Фулхем, команда з початку сезону намагається грати в дуже сучасний футбол. В середньому за гру вони віддають 496 передач (4-ий показник) з точністю 85,5% (4-е місце), а володіють м'ячем в середньому 54,8%, що є 5-ими результатом в АПЛ, також Фулхем б'є за гру в середньому 16,7 разів (4-е місце), по оборонним показниками вони приблизно в середині, але це команда може стати відкриттям АПЛ, стежте за ними і вони вам сподобаються. Якщо Фулхем якось ще намагався, то Бернлі просто забив на пресинг і до речі я хочу відзначити Фулхем, команда з початку сезону намагається грати в дуже сучасний футбол

В цілому Фулхем виглядав трохи краще, вони більше атакували, а Бернлі добре вибігав з оборони в контратаки, звідси і низька цифра PPDA, Бернлі намагається постійно швидко сідати, а їх тактична схема нагадує пружину з різким випадом і поверненням у вихідну позицію.

Борнмут - Евертон

Можливо, я поспішив з самої веселою грою цього туру парою абзаців вище. Евертон і Борнмут за всіма статистичними показниками команди одного рівня, з одним великим АЛЕ. Їх склади не рівні від слова зовсім і Евертон зобов'язаний вигравати такі матчі і бути командою, яка дуже близька до великої шістки. Але маємо, що маємо і немає, видалення не вплинули особливо на хід гри, за всі 20 хвилин, що Борнмут грав в більшості, забив лише Евертон.

Але маємо, що маємо і немає, видалення не вплинули особливо на хід гри, за всі 20 хвилин, що Борнмут грав в більшості, забив лише Евертон

Подивимося з точки зору тимчасової викладки xG, як сильно впливали видалення на команди:

Як ми бачимо, Борнмут почав атакувати лише після другого пропущеного, хоча і був трохи краще до видалення Рішарлісона.

Незважаючи на другий гол Евертона, до 66-ї хвилині якщо хто і награв на перемогу, то це був Борнмут, а після 66-ї Борнмут притиснув Евертон і міг забити набагато більше, ніж два голи. Гарна перемога для колективу Едді Хоу, характер і дисципліна саме те, чого сьогодні не вистачило МЮ.

Арсенал - Вест Хем

Я сьогодні не раз говорив про PPDA і ця сама наочна гра. Для чого потрібен високий пресинг?

А) Швидко повернути м'яч

Б) вимотування суперника

В) Постійний тиск

Г) Переривання комбінацій суперника

Арсенал в цьому сезоні вже показав, що має намір грати в сучасний футбол, але може комбінувати закидання з короткими передачі, пресинг Арсеналу в цьому матчі був дуже хороший.

Вест Хем міг спокійно довести матч до нічиї, але помилка (автогол Діопа) змусила команду розкритися і пропустити в кінцівці ще. Варто відзначити, фізично Вест Хем в кінцівці підсів і вже бачити багато чого не міг, звідси більше пропускав контратак, ніж позиційно атакував сам.

Ліверпуль - Брайтон

Знаєте як виглядає статистика сучасної команди? Дивимося на Ліверпуль в грі з Брайтоном.

Тимчасова викладка по xG:

І просунута статистика:

Манера гри Ліверпуля видовищна, цікава і не є постійним перекочування, саме те, за що часто критикують Гвардіолу і тут важливий показник DEEP. Цей показник допоможе зрозуміти, є постійний контроль і передачі звичайним катанням або команда націлена на атаку і створення моментів. Якщо показник вище 10 - ми можемо сміливо зробити висновок, що команда намагається більше загострювати, ніж постійно контролювати. Ліверпуль, можливо, вийшов на новий рівень гри. Другі за кількістю передач, в трійці по володінню, точності передач і ударів за гру, перші по PPDA і по xPTS, але про це потім. Я не бачу сенсу багато писати про це гру, автобус, який намагався викочуватися, але робив це неохоче і з побоюванням і Ліверпуль, який робить понад 700 передач, кожні 6 передач Брайтона забирає м'яч і володіє м'ячем 70% часу. Хочеться подивитися на мерсисайдців з більш сильними суперниками.

Уотфорд - Кристал Пелас

Дивна річ, Уотфорд має 9 очок, але так чи так він хороший?

Уотфорд - це просунутий автобус, який не дуже хоче володіти м'ячем, але при цьому примудряється будувати позиційні контратаки (Що?) - я не можу і не беруся пояснити це команду з точки зору xG, але дуже хочу її розібрати окремо після турів п'яти. З одного боку команда вважає за краще контратаки, але як забирає м'яч намагається грати швидко і комбінаційно і входити в штрафну, а не завершувати атаки швидко.

Кристал Пелас - це команда одного з найбільш переоцінених тренерів Англії. Команда не вміє грати з м'ячем і годиться на індивідуальні дії, команда Ходжсона зловила помилку 404 після того як отримала м'яч і не розуміла що з ним робити, при це часто засиджувалась на стороні суперника і намагалася віднімати, виходило почасти успішно, ось тільки коли не виходило Уотфорд їх ловив і карав.

Челсі - Ньюкасл

Вітаю, торішній Наполі, який був симпатичний щільно оббудувався в Лондоні, ну вірніше дух того Наполі, ну ви зрозуміли в загальному. Зустріч Челсі і Ньюкасла була ще знаменна тим, що це дві самі протилежні команди чемпіонати.

Зустріч Челсі і Ньюкасла була ще знаменна тим, що це дві самі протилежні команди чемпіонати

Ньюкасл - воліє гру довгими занедбаністю, команда, яка менше всіх віддає короткі передачі. Челсі - команда, яка зробила за цю гру 914 передач (Ньюкасл - 200). Челсі більше всіх пасує (Ньюкасл другий з кінця), точніше всіх (Ньюкасл перші з кінця), прекрасно пресингує (Ньюкасл другий з кінця), ну ви зрозуміли.

Челсі більше всіх пасує (Ньюкасл другий з кінця), точніше всіх (Ньюкасл перші з кінця), прекрасно пресингує (Ньюкасл другий з кінця), ну ви зрозуміли

Награв Челсі на гол? На один - так, інша справа, що Ньюкасл награв на пропуск двох або трьох голів і немає, я не проти автобусів, але не таких, які взагалі не викочуються на чужу половину. Челсі майже по всім оборонним показниками в топ-5, з кінця. Ця гра ніяк не говорить про їхній рівень і нам варто почекати з висновками, багато в чому завдяки наступного.

ось тут посилання на хороший пост і щоб зрозуміти вам наступну таблицю, рекомендую прочитати. Це частина біблії статистичного задрот.

Це частина біблії статистичного задрот

xGA - це очікувані голи проти команди, іншими словами скільки вона повинна була пропустити.

xPTS - очікувані окуляри, тут начебто все зрозуміло.

Ну і символічна збірна туру:

PS

Це перший мій подібний пост, який підготовлений кілька похапцем, але буду радий підписці, а це найкраща мотивація, а також адекватної критики.

Я вже говорив що пресинг МЮ в першому таймі був хороший, але коли два топових плеймейкера вимикається з гри від слова зовсім, чи можуть вони вважатися топовими?